MČR seniorů 2006, očima účastníka

Postřehy Z. Navrátila z víkendového klání seniorů.

S jednodenním odstupem bych chtěl přinést několik poznámek k právě skončenému klání těch zkušenějších hráček a hráčů, kteří našli zálibu v klouzání po 39 boardech bowlingové dráhy. Zúčastnil jsem se s mnoha dalšími již druhého ročníku, a tak dovolte malé srovnání. Prvního ročníku MČR seniorů, který se z iniciativy Standy Zeidlera a Jardy Pletichy konal na mosteckém centru se zúčastnila necelá čtyřicítka hráček a hráčů, přičemž účast žen byla co do počtu spíše symbolická. Pořadatelé se však se všemi organizačními problémy dokázali vypořádat, a tak z tohoto turnaje vzešli první seniorští mistři rebubliky. Vypisovatelem letošního turnaje, který se konal v uplynulém víkendu na dobře upravené osmičce v Kutné Hoře byla již ČBA. Díky dostatečné propagaci se obsazovačka velmi rychle zaplňovala a tak nakonec nastoupilo do kvalifikace nečekaných 15 žen a 69 mužů. Ve startovním poli byli i oba obháci titulu Z. Pláničková (Rychlé koule) a Z. Navrátil (SKB Praha) Turnaj byl vypsán jako open, a proto se na startu sešli registrovaní i neregistrovaní hráči z celé republiky.

Již od kvalifikačního kola bylo zřejmé, že zvýšená konkurence přinesla u většiny účastníků i zvýšené sportovní výkony. Bylo k vidění i 6 výkonů nad 250 a mnoho dalších, které byly této hranici velmi blízko.Výborné individuální výsledky pokračovaly i v semifinále, kam postoupilo nejlepších 12 mužů a 4 ženy. Vždyť stačila jedna slabší hra (Gonda, Kadlec) a hráči, kteří podávali celou dobu vyrovnané výkony se mohli loučit s vidinou vytouženého finále. Vlastní finálové zápasy musely i přes pokročilou dobu nadchnout tu desítku, či patnácku diváků, kteří vydrželi až do konce nedělního večera.

A že se nevyplácí podcenit vysoký bodový náskok z první finálové hry a že se bojuje až do posledního frejmu? O tom už vědí své i letošní držitelé mistrovského titulu Jitka Malá (Račice) a Zdeněk Navrátil (SKB Praha). Závěrem poděkování pořadatelům, přání úspěchu všem účastníkům příštího ročníku a blahopřání zaslouženým vítězům - Jitce Malé a Janu Hájkovi. Zajisté by se napříště slušelo, aby závěrečné předávání cen vítězům proběhlo za účasti člena nejužšího vedení ČBA. Nepochybně by se tím prestiž mistrovství ještě zvýšila.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.

14.02.2024 v 09:07

Ve čtvrtek 15.2. v 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na březnový turnaj PRESTIGE.

26.01.2024 v 22:29

Lukáš Jelínek vybojoval v Světovém poháru juniorů do 21 let bronzovou medaili.

14.01.2024 v 14:45

Obsazovačka na únorový turnaj PRESTIGE bude otevřena v úterý 16.1. v 20.oo hod.