123... Trn Cup 8A přepisuje dějiny!
Včera se odehrál 1. hrací den nového turnaje kategorie A v Bowling Hall Trnová. Hraje se 8 her amerikou a bez dalšího čekání klidně domů. Odehráno má zatím 30 hráčů, další várka hraje v pátek 28.01. a poslední v neděli 30.01.
Hráči, zřejmě příjemně naladěni přivítacím drinkem organizátorů a mazáním 35 stop, se rozhodli prosadit a ukázat světu své bowlingové umění. A tak vznikly první historické zápisy do nové tabulky rekordů ČBA. Vráťa Kulhánek nedbal na jména v anketě ČBA, zahrál historicky první evidovaný rekord na 3 hry: 247, 208, 279, celkem 734. Aby toho nebylo málo, tak hned udělal také historicky první zářez do tabulky rekordů na 6 her: 235, 181, 216, 247, 208, 279, celkem 1366. Velká gratulace, Vráťo!
Rekordy se dělají na dráze, ne v anketě, že? To ale není všechno. Zřejmě pod dojmem velkého výkonu Vráti se vzchopil také Petr Kopička. A ten Vráťu dokonce trumfl výkonem na 3 hry: 298, 183, 257, dohromady 738. A to byl smolovatě 2 kuželky od Perfect game, když posledním hodem zůstaly parůžky a Petr tak přišel o hotovostní prémii 2.000 Kč. I tak ale 500 Kč bylo aspoň malé bolestné. No jo, ale on jel dál jak expres. Další 3 hry 268, 236, 214 znamenaly celkem 718 a tedy další zápis do rekordů na 3 hry! Logicky z toho byl i zápis do rekordů na 6 her s hodnotou 1456! Tím Vráťu překonal o celých 90 kuželek, ale v zápisech zůstal historicky druhý. Co naplat. Petr byl ale šťastný jak blecha a nikdo se mu nemohl divit. Do síně slávy vstoupil i Michal Včeliš, který v prvních 3 hrál sice zahrál „jen“ 679, ale v dalších třech přidal 246, 269, 227, což v součtu na 3 hry dalo 742 a tím Michal jednak překonal Vráťu Kulhánka i Petra Kopičku a pochopitelně tím také vstoupil do historických statistik na 3 hry a v součtu s těmi prvními 3 hrami má 1421 a to je co jiného, než další zápis do rekordů na 6 her.
Takže hned v první hrací den TrnCupu 3 zápisy do nejlepších 6ti her a 4 zápisy do síně slávy na 3 hry. Všem autorům gratulujeme, tohle prvenství už jim nikdo nevezme.
Celkově to byla smršť, zdá se, že kombinace 123…Trn Cup 8A, Bowling Hall Trnová a mazací model Tomáše Hlúcha je kombinace vpravdě vynikající. Jsme opravdu zvědavi na výkony hráčů v páteční a nedělní rundě. Pro zájemce je ještě sem tam nějaké to místečko volné, ale nezaváhejte. Přihlášení: www.obsazovacky.cz.
O průběhu druhého hracího dne podáme zprávu zítra.
Sbírku medailí z ESBC doplnil bronz v týmech o který se zasloužili Jana Lébrová, Ingrid Liebichová, Dagmar Stulíková.
Třetí medaile z Mistrovství Evropy ESBC 2025, Ondrej Surán vybojoval stříbrnou medaili v Masters kat. muži B
Druhá zlatá z ESBC 2025, Ondrej Surán vybojoval 1. místo v All Event muži
Jana Lébrová s Dagmar Stulíkovou vezou z otevřeného Mistrovství Evropy ESBC 2025 zlato ze soutěže dvojic. Gratulujeme!
V pátek 27. června bude po 18.oo hod. otevřena OBSAZOVAČKA na červencový turnaj Prestige.