Pilsner Urquell Bowling, 10. turnaj

Poslední turnaj celoroční série vyhrál ...

První tři Pilsner Urquell bowling 8.10.2012

Poslední turnaj celoroční série Pilsner Urquell Bowling se odehrál za účasti 46 hráčů a hráček. Na turnaj také dorazili někteří hráči poprvé a díky tomu, že to byl turnaj poslední, tak se také konal menší raut pro hráče. Podávalo se nejdříve něco sladkého ke kávě a na stolech si hráči mohli dát slané chipsy. V půl deváté se pak podávaly kuřecí mini řízečky pro zúčastněné. Kvalifikace se hraje na tři hry a dál postupuje 32 hráčů do semifinálových bojů. První nepostupové místo tentokrát díky dřívějšímu a předem omluvenému odjezdu patřilo Petru Hadáčkovi a díky tomu se mohla radovat ještě Jarmila Mervová se 624 body. Další cenou od sponzora, je paroháč a parohačka turnaj, kterou dnes vybojoval Stanislav Kočár za 6 parohy, ale díky jeho nedostatečnému věku cenu převzala maminka a v ženské kategorii si tuto cenu podruhé za sebou vybojovala Hana Kolářová tentokráte za 8 parohy.

Dnes se opět účastnilo BBO Jirky Borovce, které se také podílelo mnoha cenami, které se po ukončené kvalifikaci losovali a téměř nikdo neodešel z tohoto turnaje naprázdno. Losování probíhá bez ohledu na pořadí a na tomto turnaji získali slevu 100,- Kč hned tři hráči jako pokaždé.
V semifinále se připočítávají další dvě hry k třem předchozím hrám odehraným v kvalifikaci a také je známo první nepostupové místo do finále, které bylo velmi dramatické, protože došlo ke shodě u spoluhráček Míli Novákové a Věry Fryšové. Nakonec postup i přes vyšší nához byl ke svátku věnován Věře Fryšové a cena od partnera turnaje skončilo na kontě Milušky Novákové s náhozem 1 199 bodů.
Ve finále se tradičně bojuje o první tři místa, kde byla cenou skleněná kuželka a tradičně sponzorské pivo Pilsner Urquell. Nejlépe zahrál Jan Kolář ml., který přijel poprvé a hodil maximálních 900 bodů. Na druhém místě skončil Zdeněk Žabka se součtem 830 bodů a třetí místo si odváží minulý vítěz Petr Ivančic s hodnotou 829 bodů. Nejlepší žena tohoto turnaje se umístila na celkově osmém místě a stala se jí Irena Straková, která obdržela pohár a sladkou odměnu. Poslední cena, která je předávaná díky sponzorovi turnaje, je nejvyšší nához, který měl hodnotu 300 bodů a první ji hodil Petr Ivanciv, druhý byl Zdeněk Žabka a třetí Michael Šlechtický. První majitel 300 si odvezl pivo a kuželku, další dva pivo od sponzora turnaje.

V celoročním pořadí to pro 10 nejlepších hráčů dopadlo následovně: 1. Aleš Synek (419), 2. Jan Kolář st. (414), 3. David Dvořáček (414), 4. Dalibor Dědič (413), 5. Věra Váchová (402), 6. Irena Straková (384), 7. Jan Vyšín (370), 8. Zdeněk Žabka (360), 9. Milan Rechtorik (334) a 10. Karel Vopička (331).

S pozdravem se loučí David Dvořáček a spol. Zde je také odkaz na natáčené video: BBO Pilsner Urquell bowling.