CBT cup, 11. turnaj

Po tradičním velkém šachování ...

Po tradičním velkém šachování s počtem účastníků (dvaatřicet je bomba, čtyřiadvacet hodně dobré, šestnáct v pohodě) se díky příchodu Mirka Sejkory ustálil počet drah na osmi a hráčů na sedmnácti. To věští drobné problémy, které se mohou, v případě že to řídí starší osoba, zvětšovat. Což se malinko stalo. Začátek byl ovšem impozantní, v pětičlenné výpravě z Litomyšle a okolí byla i Marie Bartošová, která si doma hrála s troubou (myslím elektrickou), ve které upekla štrůdl, který přivezla na turnaj. Štrůdl byl skvostný, za což byla odměněna nejvyšším náhozem v turnaji, což je ovšem pocta za kterou se nic nedává. Po cenách vystartovali jiní borci. Jedním z nich, skoro tím nejúspěšnějším, byl Jarda Kozman. V kvalifikaci svedl velký boj s Jirkou Appeltauerem o šestnácté a sedmnácté místo. Tato místa kluci uhájili, což znamenalo, že oni jediní budou v semifinále hrát o postup do dvou finálových her. Ostatní účastníci měli hrát s osmnáctým až třiadvacátým, což byli hráči, kteří nebyli. Tím pádem patnáct nejlepších mělo postup do finále jistý. Gigantický souboj dvou osamocených bojovníků pro sebe rozhodl zkušený Jirka, což se ukázalo být chybou. Jarda se tím pádem stal nejlepším hráčem, který do finále nepostoupil, za což bral cenu v hodnotě 100,- Kč. Aby toho neměl málo, tak s Janou Severovou bral ještě cenu z tomboly, čehož důkazem je fotka přede dveřmi na WC. Vypadají šťastně, že? Nemyslím ty dveře, myslím ty dva. Kvalifikace naznačovala, kdo je favoritem pro finále a byla jako vždycky vedle jak ta jedle. Vyhrát měla pekařka Marie a penzista Viktor, kteří nakonec svorně skončili v pondělí ve středu. Druhými nejlepším v kvalifikaci byli Mirek Sejkora a Anička Brokešová. Mirek skončil druhý mezi muži i na konci turnaje, ovšem Aničce bylo druhé místo málo, takže zabojovala a kategorii žen vyhrála. Nebylo to správné, neboť na mě byla prostořeká, ale nedalo se nic dělat. Jako nezasloužené se dá nazvat i první místo Franty Staňka. V kvalifikaci pátý a v semifinále, to ani nemluvím. První hru prolajdal a pro druhou si výkon 200 vylosoval. Na druhou stranu ho je třeba pochválit, protože tím výrazně dobu trvání turnaje zkrátil. Anička nad Janou Severovou vyhrála o 50 bodů a Franta, ten druhého Míru a všechny ostatní rozdrtil. S Frantou a Mírou by na pomyslných stupních vítězů stál Pavel Nádvorník, díky zpackané první finálové hře by těsně pod stupni byl František Brokeš. Za Aničkou a Janou obsadila stupně vítězů Eva Appel. Ta si zkusila jaké to bylo, když s bowlingem začínala. Už v kvalifikaci totiž zmizela její koule někde mezi stroji. Vypátrání a vydolování odhadl zkušený bowler Aleš na cca 40 minut, takže se Eva obětovala, vybrala si nějakou kouli z regálu a s ní turnaj dohrála. Tady vidíte, jak spravedlnost spí. Jarda s Janou pro účastníky nehnuli prstem a vyhráli, Eva a Marie se ochotou mohly přetrhnout a nic. Před Viktorem, který nebyl ani elita ani jelita skončil Míra Knap, logicky z elity poslední. Nejlepší muž v jelitech (u žen to je Marie) je Sláva Šilar. Za ním skončili Petr Musil (byl prostořeký s Aničkou) a Vojta (ne Vojtěch, Vojta) Jánský a pak byl Láďa Dostál, s kterým byla sranda. Po semifinále si uklidil koule, ty na finále zase vytáhl, aby zjistil, že to neměl dělat. Z finalistů porazil jen Petra Bartoše, který se chlapsky rozhodl, že na to příště kašle. Přihlášeno je šestnáct hráčů, hraje se 10. prosince, čímž končí Z. Barvínek.