Czech Open 2018

Vítězem 16. ročníku se stává JAROSLAV LORENC

Venku je pohodička, svítí sluníčko, žádný bowlingový rámus, jen cvrlikání vrabců a z reproduktorů se linou skvělé hity šedesátek minulého století. Žádná nostalgie, jen skvělá atmosféra na zrekapitulování právě včera skončeného 16. ročníku CZECH OPEN 2018.

Jaký vlastně byl? Opět vynikající. Skvělá účast 238 hráčů ze všech koutů Evropy a super mazací model, na kterém nám ti nejlepší ukázali, jak se správně hraje ta krásná hra se jménem BOWLING. S blížícím se finálovým víkendem se zvyšovala i kvalita a výsledky jednotlivých hráčů, náhozů a celkových součtů bloku her. Pouze Marek Rybicki (POL) si řekl, že takhle to letos nebude. Hned v úvodní 1. rundě tam napálil 1515 bodů a o vítězi kvalifikace bylo rozhodnuto. Od středy se nám pak začalo postupně měnit pořadí TOP šestky hráčů, které zajišťuje účast v nedělním 3. FINAL STEP. V 13. rundě zahrál výborných 1434 bodů Kari Hurri (FIN) a bylo z toho konečné 5. kvalifikační místo. Ve čtvrtek přišlo v 16. rundě to, nač jsme všichni čekali. První PERFECT GAME turnaje a jeho autorem byl Ondřej Mlynář. Na poslední hod se můžete kouknout ZDE.

Zemětřesení v průběžném pořadí těch nejlepších proběhlo v páteční 20. rundě. Donatas Lengvinas (LTU) se přetahoval s Tomášem Plechatou a nakonec tento minisouboj vyzněl úspěšněji pro litevského hráče 1452:1437 a 2., resp. 4. místo kvaldy. Jenže z této rundy to ještě není vše. Daniel Härtel (GER) si totiž střihl druhou PERFECT GAME turnaje. Video závěrečného hodu ZDE.

Výživné páteční rundy zakončil útokem na 6. místo Jan Macek1417 bodů a třetí PERFECT GAME. A opět se můžete podívat na závěrečný hod ZDE: Už se zdálo, že se nic podstatného dít nebude, jenže ještě v sobotu jsme byli svědky galapřestavení třináctiletého Laurynase Narušise (LTU) – 1448 bodů, kterým se probojoval na 3. místo.

Sobotní večerní program nám pak nabídl 2 rundy 1. FINAL STEP, které určily nejlepších 51 hráčů, kteří si zahrají nedělní finálová kola. S velkým úspokojením jsme se mohli dívat na seznam postupujícíh, kde měla naše republika celkem 19 hráčů.

Nedělní finále, to je již jiná soutěž. Všechna kola se hrají od nuly a rozhodují maličkosti. A že je absolutně jedno, jaké výsledky jste hráli v kvalifikaci nebo v sobotním večeru. Nejdrsnější bývá obvykle již úvodní 2. FINAL STEP. Své by o tom mohli vyprávět třeba Michal Richter, Ondřej Mlynář, Roman Erben nebo Denis Kinc. Součet čtyř her určil úspěšné a méně úspěšné hráče. Do závěrečné osmadvacítky pak pastoupila celá jedna čtvrtina hráčů z ČR, čili sedm.

Od 3. FINAL STEP přichází ty boje opravdu kdo z koho, rozhoduje se přímo na páru drah mezi čtyřkou hráčů. 14 přímých postupujícíh + 2 nejlepší z třetích míst jdou do čtvrtfinále. O zrádnosti vyřazovacích sobojů ve skupinách svědčí fakt, že se se soutěží loučí Kert Truus, Alex Basala, mladíci Laurynas Narušis a Jan Tříska, Karl Wahlgren, Michael Michajlow, Lukáš Hurych, Alessandro Silletti, Sebastian Persson, Zilvinas Perminas, Jan Macek a Daniel Härtel.

Nejlepších 16 hráčů hraje 4. FINAL STEP a boje přituhují. Každý z hráčů již cítí velkou šanci dostat se TOP osmičky hráčů, což je již hranice velké úspěšnosti. Bohužel před postupovu branou zůstávají stát Donatas Lengvinas, Patryk Preus, Lauri Huttunen, Viktor Zsolnai, Aidas Daniunas a nás hlavně mrzí vypadnutí našich hráčů Marka Talpy a Tomáše Plechaty.

Tady také končí za potlesku svou úspěšnou pouť turnajem nejlepší žena CZECH OPEN 2018, Petra Stanková. A když jsme u toho, tak musíme pogratulovat i ženám na druhém a třetím místě, Anně Petákové a Kateřině Hejdučkové. Obě děvčata zahrála velmi dobře a probojovala se až do 2. FINAL STEP.

Nejlepších osm hráčů je připraveno na semifinále, na které se těší také naši Jaroslav Lorenc a Jiří Vrážel.

Semifinále turnaje, neboli 5. FINAL STEP přináší opět velké drama. V první skupině rozhoduje o postupu až absolutně poslední hody druhé hry. Pro dva z ních se šťastnějším koncem. Těmi jsou Andrii Shovkun a Jaroslav Lorenc. Robin Persson si finále nezahraje a končí na 5. místě. Fantastickou jízdu turnajem předvedl Jiří Vrážel. Domů poslal několik favoritů a může se těšit ze skvělého 6. místa. V druhé skupině nepomohla k finále ani velká stíhačka Iana Robinsona v druhé hře a je to tedy celkové 7. místo. Marek Rybicki po slušné první hře nakonec nedotáhl svou cestu do finále a končí na 8. místě. To si naopak zahrají jedni z velkých spolufavoritů turnaje, Markku Veijanen a Kari Hurri.

Velké finále CZECH OPEN 2018 je tady. Jako z partesu rozehrál svou hru Jaroslav Lorenc a je z toho čtvrtá PERFECT GAME turnaje a velmi slušný náskok před druhou hrou. Samozřejmě, že jsme byli u závěrečného hodu, stačí kliknout ZDE: Jenže v druhé hře začne málokdy vídané drama. Ukrajinský Andrii Shovkun po úvodním spare dává jeden strike za druhým a stahuje náskok. Rozhodne až závěrečný 10. frame, kdy Jarin potřebuje minimálně spare, neboť si nechal v 9. frame parohy 7-10 a všechny fanoušky tak přiváděl k infarktu. Závěrečné tři strike však potvrdí fakt, že po roční přestávce usádá zpět na trůn JAROSLAV LORENC. Za fantastické finále zaslouží samozřejmě velký potlesk i poražený, celkově druhý ANDRII SHOVKUN. Finským dravcům finále vůbec nevyšlo a tak se musí spokojit s třetím místem MARKKU VEIJANEN a se čtvrtým místem KARI HURRI.

Dobojováno jest. Velké poděkování patří celému organizačnímu štábu CZECH OPEN 2018 a manažerům BOWLAND Bowling Center Olomouc za bezchybný chod tunaje. Ovšem absolutně nic by nefungovalo bez mravenčí a perfektní práce obsluhy bowlingu, která pro plynulost turnaje a spokojenost hráčů odvedla svou práci na 200%. A v neposlední řadě patří velké poděkování celé armádě servírek a číšníků, kteří se o nás starali rovněž na výbornou a podtrženou.

Takže přátelé a milovníci bowlingu. Těšíme se na Vás opět za rok v obvyklém termínu při CZECH OPEN 2019.

Komplet results – ZDE

Průběh kvalifikace – ZDE

Průběh FINAL STEP – ZDE

FOTOGALERIE - ZDE

.

(průbězné výsledky)

NEDĚLE – 8.7.2018 – 9. hrací den – Online scoring - ZDE

Kompletní výsledky - ZDE

6. FINAL STEP

Tak se to přece jen nakonec podařilo. Vítězství z prestižního mezinárodního turnaje zůstává v ČR zásluhou Jaroslava Lorence. Ve strhujícím finále vybojoval druhé místo Andrii Shovkun (UKR) a na třetím místě skončil Markku Veijanen (FIN). Čtvrté místo si odváží finalista Kari Hurri.

Nejlepší ženou letošního CZECH OPEN se stala Petra Stanková (SVK) před Annou Petákovou a Kateřinou Hejdučkovou.

Kompletní zpravodajství z CZECH OPEN 2018 přineseme během pondělí 9.7.2018. Všem vítězům a oceněným gratulujeme.

Výsledky 6. FINAL STEP - ZDE

5. FINAL STEP

Do finále CZECH OPEN 2018 postupují Markku Veijanen, Kari Hurri, Andrii Shovkun a Jaroslav Lorenc.

Výsledky 5. FINAL STEP - ZDE

4. FINAL STEP

CZECH OPEN 2018 vrcholí. Posledních osm mohykánů slaví postup a nás může těšit, že i v 5. FINAL STEP máme dva naše zástupce. S přhledem postoupil Jaroslav Lorenc a velkou bombu, ale hodně příjmenou, způsobil svým postupem Jiří Vrážel. Kromě již zmíněné české dovijice se do semifinále probojovali Andrii Shovkun, Robin Persson, Ian Robinson, Markku Veijanen, Marek Rybicki a Kari Hurri.

Toto kolo bylo konečnou pro Marka Talpu, Tomáše Plechatu i Petru Stankovou.

Výsledky 4. FINAL STEP - ZDE

3. FINAL STEP

Boj o šestnáctku letošního CZECH OPEN vrcholí. Se soutěží se loučí 2 hráči z TOP šestky kvalifikace, Laurynas Narušis a bohužel i náš Jan Macek. Po vyrovnaných bojích v turnaji končí ještě z českých hráčů Jan Tříska a Lukáš Hurych. Stopka byla vystavena i takovým spolufavoritům, jakými byli Kert Truus a Karl Wahlgren.

Z našich hráčů dále postupují Marek Talpa, Jaroslav Lorenc, Tomáš Plechata a Jiří Vrážel.

Výsledky 3. FINAL STEP - ZDE

2. FINAL STEP

Závěrečný devátý hrací den CZECH OPEN 2018 má za sebou 2. FINAL STEP. 45 hráčů si to rozdalo mezi sebou o 22 postupových míst. Čtyři soutěžní hry zvládl nejlépe a na výbornou Jaroslav Lorenc – 977 bodů. Velký boj o 2. místo svedli Robin Persson (SWE) – 953 bodů a Markku Veijanen (FIN) – 929 bodů.

Se sutěží se bohužel musela rozloučit naše želízka v ohni Denis Kinc, Kuba Vlachovič, Ondra Mlynář, Roman Erben, Michal Richter nebo v ženách Anička Petáková a další…..

Výsledky 2. FINAL STEP - ZDE

SOBOTA – 7.7.2018 – 8. hrací den

1. FINAL STEP

Máme za sebou kompletní 1. FINAL STEP, který tak uzavřel sobotní prgram a na neděli se může těšit nejlepších 51 hráčů z celkového počtu 238. Večerní sobotní rundy ovládl jednoznačně Kert Truus (EST). Ve finálových čtyřech hrách zahrál úctyhodných 1027 bodů a s celkovým součtem 2421 bodů může jit spát s pocitem hodně dobře vykonané práce. Druhé místo obsadil Karl Wahlgren (SWE) – 2328 bodů a na třetím skončil Markku Veijanen (FIN) – 2308 bodů.

Tímto nám končí načítání bodů ze všech her a od dalších kol již začíná nová soutěž. Nedělní program 8.7.2018 začíná v 09:00 hodin 2. FINAL STEP.

Kompletní výsledky 1. FINAL STEP - ZDE

1. FINAL STEP

Prvních 36 hráčů odehrálo své 4 hry v 1. FINAL STEP. Svou kvalitu zde prokázal Markku Veijanen (FIN) – 928 bodů a s celkovým počtem 2308 bodů se usadil na čele. Výborný výkon opět předvedl druhý Matěj Foťko 2163 bodů a na třetí příčku se probojoval Eduard Stronskiy (UKR) – 2163 bodů. Zde rozhodl vyšší nához českého hráče.

Výsledky 1. FINAL STEP – (36 hráčů) - ZDE

.

(pozvánka) Je to tady, přátelé. Již příští sobotu 30.6.2018 se rozběhne CZECH OPEN 2018. Největší mezinárodní bowlingový turnaj v naší republice tak silně klepe na dveře. V sobotu, 30. června v 10:00 hod. bude zahájen 1. rundou. V loňském roce se turnaje zúčastnilo 240 hráčů z celé Evropy a zahrát si přijeli i hráči z jiných kontinentů. Uvidíme, zda se na poslední chvíli neobjeví třeba i nějaký hráč ze zámoří. Zbyvá poslední předstartovní neznámá. Překoná počet startujících hráčů vynikající loňskou účast? Titul z roku 2017 přijede obhajovat mladý ukrajinský borec Oleksandr Nechypaiev.

Mazací model bude tentokrát delší, než v posledních letech. Máme připravené mazání dlouhé 43 stop.

Pro české a slovenské hráče máme připravenou na pondělí 2.7.2018 SUPERAKCI, kdy jeden start bude stát pouze 500,- Kč, tzn. jako startovné na běžném turnaji. Těšíme se na Vás, a kdo ještě váhá s přihlášením, má nyní skvělou nabídku.

Důležité odkazy:

Oficiálních webové stránky CZECH OPEN 2018 – ZDE

Obsazovačka - ZDE

Mazací graf - ZDE

Online scoring - ZDE

Krátké zprávy

30.06.2018 v 14:04

Na mistrovství Evropy seniorů 2018 získala dvojice Lébrová - Nováková bronzovou medaili. Gratulujeme!

30.06.2018 v 14:04

Na mistrovství Evropy seniorů 2018 získala dvojice Hanusíková - Hanušová zlatou medaili. Gratulujeme!

30.06.2018 v 09:25

Na mistrovství Evropy seniorů 2018 získala trojice Uhlíř-Drábek-Hindrák stříbrnou medaili. Gratulujeme!

Galerie

Lorenc Jaroslav ml.
expert King Pins
Lorenc Jaroslav ml.

Lorenc Jaroslav ml.

expert King Pins
Nejlepší hráč Prestige 2017-2018
Jelínek Lukáš
Xbowling club
Jelínek Lukáš

Jelínek Lukáš

Xbowling club
Nejlepší hráč Prestige 2017-2018, kat. P190
Petáková Anna
Rabbits Praha
Petáková Anna

Petáková Anna

Rabbits Praha
Nejlepší hráčka Prestige 2018-2019
Stupka Jan
KRPA
Stupka Jan

Stupka Jan

KRPA
Nejlepší hráč Prestige 2017-2018, kat. P165