Děčínský klacek, 9. turnaj

​Listopadový Děčínský Klacek pro matadora Vláďu Trčku

Listopadového turnaje série „Děčínský Klacek 2018“ se zúčastnilo pouhých 14 hráčů (z toho 4 ženy) a dokončilo jej jen 13. Důvodem byl hlavně seniorský turnaj v Pardubicích, díky kterému se nezúčastnilo min. 8 tradičních účastníků turnaje. Díky takto nízkému počtu hráčů bylo již předem vyřešeno, kolik hráčů vlastně postoupí do finále, protože nefungovala dráha č. 7. Dalším negativem byl stav drah, protože dráhy byly vlivem ne úplně funkční mazačky mastné v podstatě až do kuželek a točenáři tak měli podmínky hodně ztížené, nicméně vítěz turnaje si s tím dokázal poradit a prokázal tak své bowlingové umění i v 70 letech!

Kvalifikací hranou na 6 her včetně HDC prošla nejlépe Bára Holá (1224b. včetně HDC). O 20b. méně měl Míra Zelený a o další 3 body zpět byl místní matador Vláďa Trčka. Vzhledem k počtu účastníků turnaje se v této fázi hrálo v podstatě jen o to, kdo bude do finále vstupovat s nejlepším průměrem. Nejvyšší nához kvalifikace zaznamenal mezi muži Vláďa Trčka (256) a mezi ženami Kačka Novotná (200).

Finále hrané na součet průměru z kvalifikace a 3 her odehraných na drahách (včetně HDC) začali nejlépe Vláďa Trčka (na dráze nahrál 212) a Toncek Novák (199). Díky HDC se nahoře držela i Bára Holá a Pepa Sihelník. Pepovi se ale druhá hra nepovedla a tak se o pořadí na pomyslné bedně poprali ostatní výše zmínění. Nakonec se z vítězství radoval Vláďa Trčka, když o 2 děčínské klacky porazil Báru Holou. Třetí místo uhájil Toncek, přestože Pepa zle dotíral (rozdíl byl necelých 3,5b.). Nejvyšší nához ve finále zaznamenal v mužské kategorii již zmíněný Vláďa Trčka (212), mezi ženami to byla jeho dcera – Gábina Trčková (190).

Nejvyššího hraného průměru v celém turnaji dosáhl dle očekávání Vláďa Trčka (Ø201,11), a to daleko před Pepou Sihelníkem (Ø180,67) a Mírou Zeleným (Ø180,33). Tipovačka se tentokrát nekonala pro malý zájem.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za účast a věřím, že při posledním turnaji, který se bude konat někdy v lednu 2019 místo v prosinci 2018 (požadavek herny z důvodu tradičně velké obsazenosti herny v prosinci). V obsazovačce je již nyní orientačně nastaven termín na 6.1.2019, ale skutečný termín bude teprve dohadován s pronajímatelem drah a tak sledujte pečlivě oficiální web turnajové série DK, kde bude dohodnutý termín následně vyvěšen. Veškeré podrobnosti o turnajové sérii, dílčí výsledky, průběžné výsledky v sérii, fotky i odkaz na obsazovačku na další turnaj najdete na oficiálním webu http://decinsky-klacek.webnode.cz/ . Pokud bude obsazovačka v nějaké z kvalifikačních rund již zaplněna, určitě se hlaste i mezi náhradníky a průběžně ji sledujte, aktualizujeme ji s každým odhlášením již přihlášeného hráče.

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.