Letenský pohár na Radavě, 8. turnaj

Rok 2018 patřil na Radavě Josefovi Colonovi

V sobotu 8. prosince 2018 za účasti úctyhodných 40 účastníků proběhl závěrečný podnik Letenského poháru jednotlivců. A nezbývá než bilancovat rok 2018, alespoň co se týče Letenského poháru, ale nejprve se vraťme k výsledkům finálového turnaje o dvojnásobné body.

V prvním kole zazářil nejvyšším náhozem večera Standa Musil – 246 bodů. Bohužel pro něj načasoval formu v nepravý čas a po vítězství v prvním kole mu nevyšlo kolo druhé a na postup do finále nedosáhl. Průběžně druhý byl v prvním kole Honza Doubrava, obhájce celkového vítězství Letenského poháru. Průběžně třetí skončil David Fuchs. Výborně si vedl rovněž náš nadějný junior David Mojka, ale stejně jako Standa Musil skončil v nástrahách druhého kola, a nepostoupil do finále.

Ve druhém kole ukázali parádní formu Radek Urbanec, Aleš Vlasák jeden z vyzyvatelů dosavadního lídra Josefa Colona v celkovém pořadí. Dobře si vedli ve druhém kole David Fuchs a Helena Mojková. Turnaj to byl nabitý, jelikož do finále neprošli Josef Vlk (jeho jméno tentokrát reprezentoval ve finále syn Jakub). Dmitry Tokarev, Martin Ryznik, Albína Stukalo nebo Marek Straka – ti všichni měli určitě ambice postoupit, ale místa ve finále tentokrát nebyly zadarmo. Ještě větší překvapení v podobě nepostupu do finále se jednalo u Marty Völfelové a Míry Cvrčka, kteří v celkovém žebříčku figurovali na předních místech před posledním turnajem.

Ve finále pro 18 nejlepších se překvapivě nevedlo Michalovi Černému st. skončil až 14. - tentokrát se musel sklonit i před výkony našeho bowlera Honzy Brixe. Pěkné 11. místo si připsal Lukáš Vojáček, pro kterého už samotná finálová účast byla úspěchem. Aleš Vlasák si připsal o jednu kuželku méně než nejlepší žena turnaje bronzová Helena Mojková, a připadly na něj pověstné brambory. Stříbro v turnaji po několika turnajovém paběrkování získal Jirka Kotáb, aby ukázal, kdo je na Radavě doma. Nejlepší v turnaji však byl Josef Colon, který dokázal nejlépe vygradovat formu a ve finále všechny své konkurenty doslova rozdrtil.

V celkovém pořadí i přes neúspěch ve finálovém turnaji uhájila pozici nejlepší ženy, celkově šestá, Marta Völfelová. Mírovi Cvrčkovi se nepovedl poslední turnaj o největší počet bodů a znamenalo to meziroční pokles na páté místo. Bramborové umístění v celkovém pořadí patřilo obhájci poháru Honzovi Doubravovi – alespoň ho potěšil poukaz na Radavu, kteří získali všichni, co nastoupili ke všem letošním turnajům v rámci Letenského poháru. Před turnajem mířil výš, ale nakonec byl rád za pohár za třetí místo Michal Černý st. Obhajobu druhého místa v celkovém pořadí si střihl Aleš Vlasák. Celkově nejlepší výkony jak v posledním turnaji, tak v celé sérii předváděl Josef Colon a patří mu zaslouženě pozice krále jednotlivců na Radavě pro rok 2018! Gratulujeme!!! Těšíme se na vás zase v roce 2019!!!