ME juniorů 2021

(akt. 18.9.) Soutěž Masters ukončila Mistrovství Evropy juniorů 2021. Lukáš i Eliška postoupili, díky umístění v All-Event, přímo do druhého kola. Eliška svedla velmi napínavý zápas proti Mile Nevalainen z Finska. Zápas došel do třetí hry, kde se rozhodovalo až v desátém framu. Eliška nakonec poslední hru prohrála o pět kuželek a vypadla. Skončila tak mezi 16 nejlepšími hráčkami v Evropě. Mistryní Evropy v Masters se nakonec stala Nora Johansson ze Švédska.

Lukáš zazářil ve svém prvním zápase, hodil na dvě hry 531, nedal tak Zeno Janßenovi z Německa žádnou šanci a postoupil mezi osm nejlepších. Ve čtvrtfinále ho čekal Janni Soukka z Finska. Lukáš mu těsně podlehl v první hře 229:237 a v druhé hře už si Fin postup pohlídal hrou 279. Lukáš tak skončil mezi osmi nejlepšími hráči celého šampionátu. Masters nakonec ovládl Paul Purps z Německa, který ve finále vyhrál 2:0 a v součtu dvou her hodil neuvěřitelných 585.

Gratulujeme všem našim reprezentantům za skvělé výkony a děkujeme za výbornou reprezentaci nejen českého bowlingu, ale i celé České republiky.

.

(akt 17.9.) Eliška Krummerová veze stříbro ze soutěže jednotlivců.

Po vítězství v kvalifikaci porazila Eliška v semifinále Emmu Friant z Francie 223:182 a postoupila do finále. Tam již nestačila na Alju Bergauer ze Slovinska, prohrála 182:222 a skončila na druhém místě. Stříbrná medaile je obrovským úspěchem jak pro Elišku, tak pro celý český bowling. Gratulujeme!

Dnes se hrála také soutěž jednotlivců v kategorii chlapců. Lukáš Jelínek dlouho bojoval o nejvyšší příčky a nakonec vybojoval krásné 10. místo.

Z mistrovství nám zbývá odehrát ještě soutěž Masters pro 24 nejlepších v All-Event z obou kategorií. V této soutěži bude mít Česká republika dva zástupce. Lukáš Jelínek skončil v All-Event na 5. místě a jde rovnou do druhého kola. Eliška Krummerová bude hrát také až druhé kolo, protože v součtu všech soutěží skončila na 8. místě. Masters se hraje systémem play-off na dvě vítězné hry. Eliška odehraje svůj první zápas ještě dne od 21:15. Lukáš nastoupí zítra v 10:15.

Oficiální stránky turnaje najdete zde.

Live stream najdete zde.

.

(akt. 16.9.) Eliška Krummerová přiveze z Tilburgu medaili. Ani v druhé rundě se před ni žádná ze soupeřek nedostala a Eliška tak postupuje z 1. místa do semifinále, kde se střetne s Emmou Friant z Francie. Semifinále je naplánováno na zítra v 17:15.

Zítra odehrají své kvalifikační hry v jednotlivcích také chlapci. V 9:00 nastoupí Lukáš Jelínek a Matěj Vojkovský. Od 13:15 budou hrát Tomáš Vacek a Václav Kordulík.

.

(akt. 16.9.) Eliška Krummerová zahrála naprosto parádně v jednotlivcích. Hodila 1316 a po první rundě je v čele soutěže. Teď už jen zbývá počkat, jak dopadne druhá runda.

.

(akt. 15.9.) Soutěž týmů je dohrána. Chlapci i dívky dnes bojovali a zlepšili se proti včerejšku, oba týmy tak shodně poskočily na 8. místo. Zítra jsou na programu jednotlivci a tentokrát se začne soutěží dívek. Od 9:00 začnou Eliška Krummerová a Viktorie Brokešová. V 13:15 nastoupí Andrea Mazalová a Eliška Brychová. Chlapci odehrají jednotlivce v pátek.

.

První blok soutěže týmů je za námi a chlapci i děvčata se po třech hrách shodně nacházejí na 9. místech. Příležitost ke zlepšení budou mít hned zítra, kdy se hraje druhý blok her. Dívky nastoupí v 9:00, Chlapci poté začnou v 13:15

.

(akt. 13.9.) V pondělí byla na programu soutěž dvojic děvčat. Dvojice Andrea Mazalová a Eliška Krummerová se umístila, stejně jako chlapci, na 9. místě. Eliška si s náhozem 1122 vybojovala i slušnou pozici pro boje o Masters, v All-Event jí prozatím patří 9. místo. Naše druhá dvojice ve složení Eliška Brychová a Viktorie Brokešová skončila na 17. místě. Zlato mezi dívkami bere překvapivě dvojice ze Slovinska ve složení Alja Bergauer a Eva Krafogel. Mezi chlapci potvrdili i v playoff roli favoritů Carl Eklund a Robin Ilhammar a získávají tak pro Švédsko zlato.

V úterý začíná soutěž družstev. Chlapci odehrají svůj první blok od 9:00. Dívky nastoupí od 13:15.

.

(akt. 12.9.) Lukáš Jelínek a Matěj Vojkovský končí v soutěži dvojic na výborném 9. místě. Zvláště dobře hrál Lukáš, kterého výkon 1353 zařadil na celkové 5. místo v All-Event. Naše druhá dvojice ve složení Václav Kordulík a Tomáš Vacek skončila na 22. místě s průměrem 190,8. Kvalifikaci vyhrála dvojice ze Švédska ve složení Karl Eklund a Robin Ilhammar s průměrem 236,5.

Zítra jsou na programu dvojice děvčat. V první rundě od 9:00 bude hrát Eliška Brychová a Viktorie Brokešová. V druhé rundě od 13:15 pak nastoupí Andrea Mazalová s Eliškou Krummerovou.

.

Junioři jsou již v Tilburgu a dnes je čeká oficiální trénink a zahájení. V neděli pak mistrovství začíná soutěží dvojic chlapců, dvojice dívek budou následovat v pondělí.

V neděli začne od 9:00 dvojice Václav Kordulík a Tomáš Vacek. Od 13:15 nastoupí Lukáš Jelínek s Matějem Vojkovským.

Oficiální stránky turnaje najdete zde.

Live stream najdete zde.

Online scoring bude možné sledovat v aplikaci Lanetalk, kterou si můžete stáhnout do mobilních telefonů přes App Store nebo Google Play, popřípadě můžete výsledky sledovat i přes webové rozhraní zde.

Držíme všem reprezentantům palce a věříme, že se poperou o co nejvyšší umístění.

.

Pořadatel v souladu s platnými opatřeními nizozemské vlády omezí počet přítomných na centru. Je tedy jasné, že na diváky mnoho prostoru nezbude.

Všichni na centru, případné diváky nevyjímaje, samozřejmě musí splňovat podmínku bezinfekčnosti - ukončené očkování/prokázání prodělání nebo platný negativní test.

Navíc i diváci, na které se případné místo dostane, musí být nahlášení dopředu, ale vlastní nahlášení nezaručuje vstup na hernu.

Obavy jsou jistě namístě, při pohledu na zčervenalou mapu Evropy jsme všichni rádi, že šampionát bude vůbec uskutečněn.

Velmi si vážíme iniciativy JKM Bowling, ale v tomto okamžiku návštěvu centra z výše uvedených důvodů nedoporučujeme.

Pořadatelé slibují streamy ze všech dnů mistrovství, fanděme tedy našim aspoň od obrazovek počítačů, tabletů a mobilních telefonů!

.

ME juniorů v Tilburgu se blíží, od 9.9 do 19.9 budou naši junioři, včetně Lukáše, usilovat o další medaile pro Českou republiku.

JKM bowling s podporou asociace chce uspořádat, pokud to dovolí hygienicko-epidemiologické podmínky, výjezd na podporu naší repre a nabízí spolupráci a koordinaci i ostatním TCM nebo dalším zájemců z řad mladých nadějných hráčů. Cílem je podpořit naši repre a umožnit potenciálním reprezentantům poznat atmosféru mistrovství na vlastní kůži. Samozřejme pouze za podmínky, že to pořadatelé umožní.

Vlastní výjezd je plánován od 15.9 do 19.9, tedy na soutěž jednotlivců a Masters. Ubytování je zajištěno v Streekpark Klein Oisterwijk cca 10 km od herny, stejně jako případný další program (třeba návštěvy zábavního parku Efteling) a doprovodu společného místního provodce. V případě zájmu prosím kontaktujte přímo Kateřinu Mňačkovou, která akci organizuje.

Asociace bude akci finančně podporovat formou úhrady nebo příspěvku na cestovní náklady. Počet míst je ale logicky omezen, prosím tedy s rozhodnutím neváhejte.

Zároveň ale opakujeme, že celá realizace je podmíněna aktuálními platnými opatřeními spojenými s probíhající pandemií covid-19, které ale bohužel nemůžeme ovlivnit.

Je dokonce možné, že z důvodů spojených s omezeními covid-19 nebude akci možné uskutečnit vůbec, ale s tím opravdu nedokážeme nic udělat.

Dnes se hraje

Prestige tour 2021
Bowland Olomouc
Mistrovství regionů 2021
Bowlingzone Pardubice

Zítra se hraje

Prestige tour 2021
Bowland Olomouc

Krátké zprávy

17.09.2021 v 19:06

Eliška Krummerová získává stříbro na EYC 2021.

16.09.2021 v 08:41

STK zrušila baráž o Juniorskou Extraligu

08.09.2021 v 15:04

Zveřejněn článek o Juniorské lize 2021/2022

07.09.2021 v 13:46

Otevřeny účastnické obsazovačky na Storm juniorskou Extraligu.

06.09.2021 v 14:02

Otevřeny kvalifikační obsazovačky na MČR dvojic.

Galerie

Rác Václav
Xbowling club
Rác Václav

Rác Václav

Xbowling club

1. místo na 6. turnaji Prestige Tour 2020/21

Kováč Ondřej
BC Budějce
Kováč Ondřej

Kováč Ondřej

BC Budějce

Nejlepší hráč kategorie P190, 6. turnaj Prestige Tour 2020/21

Minář Zdeněk
ProBowling Hustopeče
Minář Zdeněk

Minář Zdeněk

ProBowling Hustopeče

Nejlepší hráč kategorie P165, 6. turnaj Prestige Tour 2020/21

Colon Josef
bez klubové příslušnosti
Colon Josef

Colon Josef

bez klubové příslušnosti

Nejlepší senior na 6. turnaji Prestige Tour 2020/21

Krummerová Eliška
Tacl Letohrad
Krummerová Eliška

Krummerová Eliška

Tacl Letohrad

Nejlepší žena na 6. turnaji Prestige Tour 2020/21

Partneři České bowlingové asociace
 • ETBF
 • World Bowling
 • Česká unie sportu
 • ČOV
 • Best Bowling
 • Bowland
 • Bowling Zone
 • Bowling Brno
 • Xbowling
 • Bowling Radava
 • Storm
 • ProBowling
 • Kegel
 • UK FTVS
 • Praha
 • Národní sportovní agentura