Ohlédnutí za extraligovým víkendem

Extraliga ukončena

Na Velikonoční neděli se odehrála závěrečná kola ve zbylých třech skupinách Extraligy ČBL. Základní skupiny jsou tedy dohrány a finanční odměny ve výši 114.000 Kč za umístění na prvních pěti místech v každé skupině jsou rozděleny. Družstva na třetím a čtvrtém místě ve skupinách se mohou spolu s vítězi prvních lig ABL zúčastnit baráže o postup na vrchol ligové sezóny, kterým je Finále ČBL o titul Mistra České republiky. Dva nejlepší celky z každé skupiny Extraligy do finále postoupily přímo.

.

Extraligová skupina B dohrávala závěrečné kolo v Praze na Ovčíně. Dle očekávání na prvém místě tabulky skončil Stavspol Praha s 69,5 body. O druhé místo byla svedena bitva jako řemen, kde nerozhodl, vlastně rozhodl, závěrečný dohoz poslední hry. Ten přinesl bodovou shodu 60,5 bodu na druhém a třetím místě v konečné tabulce a o pořadí rozhodovalo celkové skóre.

Druhé místo tak nakonec vybojoval Benedikt Most a třetí se umístil Pitch a Ball. Čtvrté místo s 57 body náleží BC Falk, na dalších místech se umístila družstva 1. BKS Děčín, Beyk Bowling a Všenorští Křižáci.

Výsledkový servis a komentáře z této skupiny EXTRALIGA B naleznete ZDE.

.

Extraligová skupina C se hrála na pražském Zličíně. Hrací den měl podobně dramatický průběh jako skupina B, kde pavouk play-off doslova obrátil jasné teorie vývoje a drásal nervy účastníků. Podstatnou roli zde sehrál outsider Tajfun a nováček extraligy BC Hluboká. Nakonec v konečné tabulce dorazilo do cíle s velkým náskokem družstvo Xbowlingu (76b), Strike s 59 body skončil druhý a se ztrátou 2,5 bodu se na místě třetím umístil Black Riders. Zmiňovaná BC Hluboká skončila čtvrtá a pořadí družstev druhé části tabulky bylo následující: Semtamstrike, Strike-rs, Tajfun, Pitch a Ball.

Výsledkový servis a komentáře z této skupiny EXTRALIGA C naleznete na ZDE.

.

Extraligová skupina D ukončila své boje na centru Bowlingzone Pardubice. Žádné velké drama se zde nekonalo, do cíle na prvních dvou místech v pořadí dorazil tandem družstev Bowlingzone B (78 bodů) - Tacl Letohrad (71b). Bronzovou příčku vybojovalo Bowlingzone A (58b) a čtvrtá se umístila ABB Vidlatá Seč (47b). Další pořadí družstev bylo následující: Tacl Letohrad B, BC Trim Pardubice, Psí kusy, Tacl Letohrad C.

Výsledkový servis a komentáře z této skupiny EXTRALIGA D naleznete ZDE.

.

Extraligová skupina E se hrála v Olomouci, na centru Šantovka. Sice se již vědělo, kdo skončí na prvních místech, ale každý z lídrů chtěl ukázat oprávněnost postavení v celoroční tabulce. Kvalifikace nejlépe vyšla týmu RAPI-TEC a BO Litovel, ve finále play-of se utkali BO Šantovka, RAPI-TEC.

Extraligu nakonec zaslouženě vyhrál tým BO Šantovka (85,5b), na druhém místě se umístil RAPI-TEC (65,5b) a místo třetí vybojoval tým Car Citon Hurikán (56b). Těsně za bednou skončil na čtvrtém místě BO Litovel a za ním Sypka Blansko, EC Team, Free Time a tabulku uzavíral BT Opava. ,

Výsledkový servis a komentáře z této skupiny EXTRALIGA E naleznete ZDE.