Ohlédnutí za reprezentačním rokem 2017

Se začátkem nového roku přichází také čas bilancování. Podívejme se, jak si vedly v uplynulém roce naše reprezentační týmy na světových a evropských šampionátech.

Jako první reprezentovali naši zemi na Mistrovství Evropy v Helsinkách naši junioři do 18 let. V soutěži chlapců Patrik Pechar a Jan Tříska a v soutěži děvčat Lucie Kubelková a Anna Petáková. A právě Anička se postarala o největší mezinárodní úspěch českého bowlingu v roce 2017 ziskem bronzové medaile. Postup do finále a boj i titul Aničce unikl pouze o jednu jedinou kuželku.

Odkaz ZDE

V červnu se naše 40členná výprava zúčastnila Mistrovství Evropy seniorů v irském Dublinu. Po medailových žních v letech 2015 a 2016 jsme opět věřili, že to zacinká. To se ale bohužel nepovedlo a většina účastníků zůstala za svým očekáváním. Našemu nejlepšímu, Jirkovi Hindrákovi, utekl postup do soutěže Masters o pouhé 2 kuželky.

Odkaz ZDE

O další vystoupení naší reprezentace se postarali v srpnu v německém Mnichově opět naši senioři. A to na seniorském Mistrovství světa, které konečně hostil po dvou šampionátech v USA starý kontinent. Naše nejúspěšnější hráčka Jana Lébrová postoupila do soutěže Masters, kde byla po tuhém boji vyřazena kanadskou mistryní světa ze soutěže dvojic.

Odkaz ZDE

V říjnu 2017 proběhl ve Vídni turnaj ECC, pohár evropských mistrů, kde náš Jaroslav Lorenc obhajoval titul z roku 2016, který hostila Olomouc. Jarda bojoval, postoupil do TOP16, ale dál už se mu postoupit nepodařilo.

Odkaz ZDE

O poslední vystoupení zástupců našich barev se v listopadu postaral náš tým mužů na Mistrovství světa v Las Vegas. Tady jsme bohužel opět okusili rozdíl mezi Evropou a světem. Naše vystoupení určitě nebylo zklamáním, ale do bojů o přední umístění se našim zasáhnout nepodařilo.

Odkaz ZDE

Komise pro reprezentaci na základě zadání VV připravuje nový systém organizace a podpory mužské a ženské reprezentace, který bude otevřenější širšímu okruhu zájemců a bude klást větší důraz na sportovní pojetí přípravy a průběhu našich účastí na šampionátech. Měl by reflektovat současnou situaci našeho sportu i zkušenosti z let minulých a pomoci tak českému bowlingu dostat se zase o stupínek výše.

Krátké zprávy

25.04.2018 v 12:04

Dne 26.4.2018 v 23.59 hod.proběhne uzávěrka potvrzení účasti na MČR juniorů.

29.03.2018 v 20:16

Dívky se po velkém boji s Anglií staly vícemistryněmi Evropy soutěže týmů. Gratulujeme!!!

29.03.2018 v 18:43

Dívky porazily tým z Dánska a postupují do finále proti Anglii. Odkaz na přenos ZDE.

29.03.2018 v 16:27

V 17:30 začíná semifinále soutěže družstev dívek na ME juniorů. Naše děvčata budou hrát na jednu hru o postup do finále. Sledovat je můžete ZDE.

29.03.2018 v 15:10

V soutěži týmů děvčata vybojovala postup do TOP 4 a nyní již mají jistotu medaile z ME juniorů 2018.

Galerie

Schindler Radek
Jadran Frýdek Místek
Schindler Radek

Schindler Radek

Jadran Frýdek Místek
Vítěz 10. turnaje PRESTIGE
Křesťan Miroslav
OKO Křesťan
Křesťan Miroslav

Křesťan Miroslav

OKO Křesťan
Nejlepší hráč kat. P190 na 10.turnaji PRESTIGE
Kotrla Ondřej
bez klubové příslušnosti
Kotrla Ondřej

Kotrla Ondřej

bez klubové příslušnosti
Nejlepší hráč kat. P165 na 10 turnaji PRESTIGE
Pankivová Božena
MBL Mikulov
Pankivová Božena

Pankivová Božena

MBL Mikulov
Nej. žena na 10.turnaji PRESTIGE