Ohlédnutí za reprezentačním rokem 2017

Se začátkem nového roku přichází také čas bilancování. Podívejme se, jak si vedly v uplynulém roce naše reprezentační týmy na světových a evropských šampionátech.

Jako první reprezentovali naši zemi na Mistrovství Evropy v Helsinkách naši junioři do 18 let. V soutěži chlapců Patrik Pechar a Jan Tříska a v soutěži děvčat Lucie Kubelková a Anna Petáková. A právě Anička se postarala o největší mezinárodní úspěch českého bowlingu v roce 2017 ziskem bronzové medaile. Postup do finále a boj i titul Aničce unikl pouze o jednu jedinou kuželku.

Odkaz ZDE

V červnu se naše 40členná výprava zúčastnila Mistrovství Evropy seniorů v irském Dublinu. Po medailových žních v letech 2015 a 2016 jsme opět věřili, že to zacinká. To se ale bohužel nepovedlo a většina účastníků zůstala za svým očekáváním. Našemu nejlepšímu, Jirkovi Hindrákovi, utekl postup do soutěže Masters o pouhé 2 kuželky.

Odkaz ZDE

O další vystoupení naší reprezentace se postarali v srpnu v německém Mnichově opět naši senioři. A to na seniorském Mistrovství světa, které konečně hostil po dvou šampionátech v USA starý kontinent. Naše nejúspěšnější hráčka Jana Lébrová postoupila do soutěže Masters, kde byla po tuhém boji vyřazena kanadskou mistryní světa ze soutěže dvojic.

Odkaz ZDE

V říjnu 2017 proběhl ve Vídni turnaj ECC, pohár evropských mistrů, kde náš Jaroslav Lorenc obhajoval titul z roku 2016, který hostila Olomouc. Jarda bojoval, postoupil do TOP16, ale dál už se mu postoupit nepodařilo.

Odkaz ZDE

O poslední vystoupení zástupců našich barev se v listopadu postaral náš tým mužů na Mistrovství světa v Las Vegas. Tady jsme bohužel opět okusili rozdíl mezi Evropou a světem. Naše vystoupení určitě nebylo zklamáním, ale do bojů o přední umístění se našim zasáhnout nepodařilo.

Odkaz ZDE

Komise pro reprezentaci na základě zadání VV připravuje nový systém organizace a podpory mužské a ženské reprezentace, který bude otevřenější širšímu okruhu zájemců a bude klást větší důraz na sportovní pojetí přípravy a průběhu našich účastí na šampionátech. Měl by reflektovat současnou situaci našeho sportu i zkušenosti z let minulých a pomoci tak českému bowlingu dostat se zase o stupínek výše.

Krátké zprávy

30.06.2018 v 14:04

Na mistrovství Evropy seniorů 2018 získala dvojice Lébrová - Nováková bronzovou medaili. Gratulujeme!

30.06.2018 v 14:04

Na mistrovství Evropy seniorů 2018 získala dvojice Hanusíková - Hanušová zlatou medaili. Gratulujeme!

30.06.2018 v 09:25

Na mistrovství Evropy seniorů 2018 získala trojice Uhlíř-Drábek-Hindrák stříbrnou medaili. Gratulujeme!

Galerie

Lorenc Jaroslav ml.
expert King Pins
Lorenc Jaroslav ml.

Lorenc Jaroslav ml.

expert King Pins
Nejlepší hráč Prestige 2017-2018
Jelínek Lukáš
Xbowling club
Jelínek Lukáš

Jelínek Lukáš

Xbowling club
Nejlepší hráč Prestige 2017-2018, kat. P190
Petáková Anna
Rabbits Praha
Petáková Anna

Petáková Anna

Rabbits Praha
Nejlepší hráčka Prestige 2018-2019
Stupka Jan
KRPA
Stupka Jan

Stupka Jan

KRPA
Nejlepší hráč Prestige 2017-2018, kat. P165