Ohlédnutí za reprezentačním rokem 2017

Se začátkem nového roku přichází také čas bilancování. Podívejme se, jak si vedly v uplynulém roce naše reprezentační týmy na světových a evropských šampionátech.

Jako první reprezentovali naši zemi na Mistrovství Evropy v Helsinkách naši junioři do 18 let. V soutěži chlapců Patrik Pechar a Jan Tříska a v soutěži děvčat Lucie Kubelková a Anna Petáková. A právě Anička se postarala o největší mezinárodní úspěch českého bowlingu v roce 2017 ziskem bronzové medaile. Postup do finále a boj i titul Aničce unikl pouze o jednu jedinou kuželku.

Odkaz ZDE

V červnu se naše 40členná výprava zúčastnila Mistrovství Evropy seniorů v irském Dublinu. Po medailových žních v letech 2015 a 2016 jsme opět věřili, že to zacinká. To se ale bohužel nepovedlo a většina účastníků zůstala za svým očekáváním. Našemu nejlepšímu, Jirkovi Hindrákovi, utekl postup do soutěže Masters o pouhé 2 kuželky.

Odkaz ZDE

O další vystoupení naší reprezentace se postarali v srpnu v německém Mnichově opět naši senioři. A to na seniorském Mistrovství světa, které konečně hostil po dvou šampionátech v USA starý kontinent. Naše nejúspěšnější hráčka Jana Lébrová postoupila do soutěže Masters, kde byla po tuhém boji vyřazena kanadskou mistryní světa ze soutěže dvojic.

Odkaz ZDE

V říjnu 2017 proběhl ve Vídni turnaj ECC, pohár evropských mistrů, kde náš Jaroslav Lorenc obhajoval titul z roku 2016, který hostila Olomouc. Jarda bojoval, postoupil do TOP16, ale dál už se mu postoupit nepodařilo.

Odkaz ZDE

O poslední vystoupení zástupců našich barev se v listopadu postaral náš tým mužů na Mistrovství světa v Las Vegas. Tady jsme bohužel opět okusili rozdíl mezi Evropou a světem. Naše vystoupení určitě nebylo zklamáním, ale do bojů o přední umístění se našim zasáhnout nepodařilo.

Odkaz ZDE

Komise pro reprezentaci na základě zadání VV připravuje nový systém organizace a podpory mužské a ženské reprezentace, který bude otevřenější širšímu okruhu zájemců a bude klást větší důraz na sportovní pojetí přípravy a průběhu našich účastí na šampionátech. Měl by reflektovat současnou situaci našeho sportu i zkušenosti z let minulých a pomoci tak českému bowlingu dostat se zase o stupínek výše.

Krátké zprávy

15.10.2018 v 16:16

Titul MČR dvojic 2018 vybojovala mezi muži dvojice Tříska-Plechata, v kategorii žen obhájila loňský primát dvojka Lébrová-Otec Hanzlovská. Obhajoba titulu se podařila i v mixech dvojici Čermák-Beštová.

11.10.2018 v 11:36

Zveřejněny mazací modely na MČR dvojic.

01.10.2018 v 11:05

Otevřena obsazovačka na 4. turnaj PRESTIGE.

Galerie

Stříbrský Václav
Xbowling club
Stříbrský Václav

Stříbrský Václav

Xbowling club
Nejlepší hráč Prestige 3
Klofáčová Kateřina
1. PSKN Praha
Klofáčová Kateřina

Klofáčová Kateřina

1. PSKN Praha
Nejlepší hráčka Prestige 3
Jelínek Lukáš
Xbowling club
Jelínek Lukáš

Jelínek Lukáš

Xbowling club
Nejlepší junior Prestige 3
Maléřová Pavlína
SK Skivelo
Maléřová Pavlína

Maléřová Pavlína

SK Skivelo
Nejlepší hráč Prestige 3, kat. P190
Stříbrský Václav
Xbowling club
Stříbrský Václav

Stříbrský Václav

Xbowling club
Nejlepší hráč Prestige 3, kat. P165