Pivní liga na Radavě, 13. turnaj

Pivní liga 13. hrací večer – vyhrály Radavské Nuly

Poprvé a minimálně na měsíc naposledy se hrála Pivní liga do soutěže tuto neděli 4. října 2020. Nejen vlivem korona krize se dostavilo pouze osm družstev, a tak se celá řada zápasů hrála proti „prázdné“ dráze, ale i takové situace přináší současný svět…

Už v prvním kole Radava sebrala všechny, co mají ruce a nohy, a sestavou doplněnou o juniorku dokázaly Radavské Nuly zvítězit nad aktuálním lídrem soutěže RazDvaTři poměrem 489:484. V tomto kole se Heavy Bowlers prezentovali vynikajícím náhozem 574 bodů. Ve druhé kole si dámy z MBL vyšláply na Veselé Pumprlíky. Dobré je, že Pumprlíky úsměv po této porážce neopustil, aby v dalším kole naházeli hru nad pětistovku.

Po třech kolech byly bez porážky týmy Hokara, Dáme Kuželky a Radavských Nul, jelikož v dalším šlágru večera si v tomto kole borci z RazDvaTři poradili se silnými Heavy Bowlers, a ti tak utrpěli svoji první a jedinou porážku večera. A jelikož ani čtvrté kolo nerozsoudilo týmy bez porážky, tak se rozhodovalo až v závěrečném kole. Veselí Pumprlíci s.r.o. v posledním kole převálcovali Hokaro 539:446, a to především díky nejlepšímu náhozu večera 215 bodů od Roberta Kováčika, a odsoudili Hokaro až na páté místo. Ve vzájemném souboji neporažených týmů si Radavské Nuly nakonec poradily s Dáme Kuželky těsně 453:444. Radavské Nuly tak v tomto hracím večeru celkově zvítězily. Heavy Bowlers s vynikajícím týmovým průměrem 501 bodů obsadili druhé místo a třetí na průměr byli borci z týmu RazDvaTři.

Týmové a individuální výsledky hracího večera a tabulka Pivní ligy jsou v příloze.

A jak to bude příště? No jelikož aktivity na Radavě nejsou organizovány svazem, tak na dalších 14 dní máme útrum, co se týká turnajů a lig. Do kalendářů si tak zapište 1. listopadu, kdy snad dostaneme zelenou k pokračování Pivní ligy. Další hrací večer se na 17.30 dostaví KSN MM, Lišáci, MBL, Sněhurky a Veselí Pumprlíci s.r.o. a ostatní klasicky na šestou.

A do té doby? Připravil jsem pro Vás CORONA CUP – přijďte si zahrát v menších skupinách, zahrajte si čtyři hry a my Vám z nich budeme sestavovat žebříček. Vyhodnotíme nejlepší i nejnižší výkony za celý měsíc, ale vyhodnocovat účastníky budeme po každém ze čtyř týdnů.