Pozvánka na otevřené nominační kempy do širšího kádru reprezentace mužů a žen

V souladu s novou koncepcí národní reprezentace v bowlingu zveme zájemce o národní reprezentaci na otevřený nominační kemp, který bude pořádán pro tým mužů:

26.-27.8. v centru ProBowling v Hustopečích, pro každého účastníka stačí 1 den.

Pro tým žen:

15.9. v centru Bowlingzone v Pardubicích. Zde se v tento den sejdou i muži, kteří byli v Hustopečích zařazeni do širšího kádru.

Pokud usuzujete, že jste schopni splnit níže uvedené nominační podmínky, přihlaste se prosím do otevřené obsazovačky. Po uzávěrce obdrží účastníci časový harmonogram kempu.

Fungování širšího kádru reprezentace

Celá reprezentace pracuje jako tým, příprava je dlouhodobá a organizovaná s ohledem na plánované podporované šampionáty. Všichni členové kádru jak hráčského tak trenérsko-asistentského se podílejí na plánování přípravy i její realizaci společně, sdílejí svoje zkušenosti a navzájem se podporují.

Společné kempy (soustředění) reprezentačních kádrů budou minimálně 4x do roka pod vedením hlavních trenérů a asistentů. Společné kempy reprezentace mohou být i spojené pro obě věkové kategorie, proto že může docházet k nominacím hráčů přes jednotlivé kategorie (junior může reprezentovat za mužskou kategorii), a také pro avizovanou výměnu zkušeností hráčů, trenérů i asistentů. Počet pozvaných hráčů na soustředění je na každém trenérovi a kapacitě kempu.

Samotná nominace hráčů do širšího reprezentačního kádru je provedena realizačním týmem a schválena VV. Hlavní trenér pak bude účast hráče v kádru i plnění jeho povinností průběžně vyhodnocovat. Realizační tým bude při výběru hráčů a hráček do širšího kádru zohledňovat celou řadu faktorů, kromě okamžité výkonnosti i celkový přístup hráče či hráčky k našemu sportu, tréninku a k plnění nominačních podmínek.

Členům širšího kádru reprezentace budou umožněny individuální tréninky pro plnění tréninkového plánu. Na partnerských bowlingových centrech je umožněn individuální trénink hráčů reprezentace zadarmo nebo za zvýhodněné ceny za určitých podmínek.

Obecné nominační podmínky pro zařazení do širšího kádru:

  • Hráč musí aktivně hrát soutěže započítávané do Sportovního žebříčku, umožňující průběžně sledovat jeho výkonnost (například Prestige nebo Extraliga či Juniorská liga). Výjimku z tohoto pravidla může z objektivních důvodů udělit hlavní trenér příslušného výběru.
  • Hráč musí dodržovat Kodex reprezentanta a respektovat všechny členy realizačního týmu
  • Hráč se musí buď individuálně nebo pod vedením vlastního trenéra či v rámci TCM aktivně připravovat i mimo rámec organizovaných soustředění

Reprezentace České republiky je pro hráče poctou a výsadou, vyplývá z ní řada povinností a to na obou stranách, tedy jak ze strany realizačního týmu, tak ze strany hráče. Pouze tak, že obě strany budou tyto povinnosti plnit, respektovat se a spolupracovat, může dojít k pozitivním výsledkům. Česká bowlingová asociace přikládá státní reprezentaci velkou důležitost v rámci dalšího rozvoje našeho sportu v České republice, vynakládá nemalé úsilí v této oblasti a očekává tento přístup od všech zainteresovaných, hráčů, trenérů i funkcionářů.

Ing Ivan Burian

Vedoucí realizačního týmu české národní reprezentace v bowlingu

Krátké zprávy

21.09.2018 v 14:34

Bohužel lidský faktor zapříčinil záměnu mazacího modelu v příloze článku o další turnaji Kegel Prestige. Nyní v příloze naleznete model, který bude od zítra aplikován.

18.09.2018 v 08:53

Rozšířena kvalifikační obsazovačka na MČR dvojic v Praze.

17.09.2018 v 07:56

Otevřena obsazovačka pro kvalifikaci na MČR dvojic v Chomutově.

10.09.2018 v 16:39

V obsazovačkách jsou otevřeny hrací rundy pro kvalifikaci na MČR dvojic v Olomouci, Brně, Praze a Pardubicích.

06.09.2018 v 10:20

Zveřejněn mazací model na QubicaAMF.

Galerie

Synek Aleš
STRIKE
Synek Aleš

Synek Aleš

STRIKE
Nejlepší hráč Prestige 2
Jedlička Jan
Xbowling Team
Jedlička Jan

Jedlička Jan

Xbowling Team
Nejlepší hráč Prestige 2, kat. P190
Kováč Ondřej
BC Tábor
Kováč Ondřej

Kováč Ondřej

BC Tábor
Nejlepší hráč Prestige 2, kat. P165
Petáková Anna
expert King Pins
Petáková Anna

Petáková Anna

expert King Pins
Nejlepší hráčka Prestige 2