Radavský Double, 4. turnaj

​Vážení bowlingoví příznivci,

Ve čtvrtek 3. 10. 2019 soupeřilo 15 dvojic o triumf na Radavském Doublu. V turnaji pro libovolné dvojice postupně hraje každý do svého řádku, následně se hráči ve dvojici střídají po frejmu a ve finále po každém hodu.

Ze základního kola postupovali všichni účastníci – přesto si někteří testovali formu – na parádních 700 bodů ze čtyř her ji vyladila jen dvojice Musil + Makovec, špatně si nevedli průběžně druzí Colon + Matějka a pomyslný bronz v tuto chvíli patřil dvojici Havelka + Košata.

Ve druhém kole vypadnuly 3 dvojice a překvapivě se do ní nevešli Havelka + Košata, kterým se tak povedlo první kolo. Do finále postupovala i dvě sourozenecká dua – Brix + Brix a Vlasák + Vlasák. Nechyběli ani ostatní favoriti na vítězství a do finále prošli i junioři Sekowski + Juráčková. Ve druhém kole zvítězili Straka + Stukalo, druhé místo opět drželi Colon + Matějka a třetí byla dvojka Richter + Kubíčková.

Finále nevyšlo dvojici Musil + Makovec – zatímco Standa netrefoval pravidelně jedničku, tak Míra mu to vracel nedohozy – celkově skončili šestí. Ze sourozenecký duelů byli lepší Vlasákovci než Brixovci, ale nakonec se prezentovali konečným pátým místem. Jako uragán vstoupila do finále dvojice Mojková + Hypius, nicméně po první hře kdy zaznamenali 202 bodů, nastal volný pád, který se zastavil na nepopulární bramborové pozici. Třetí místo ve druhém kole obsadili Mirek Richter a Jana Kubíčková a ve finále toto umístění zopakovali a byl z toho bronz. Druhé místo si ve čtvrtek na turnaji rezervovali a nakonec i stříbrné medaile vybojovali Josef Colon a Antonín Matějka. O pouhou jednu kuželku je porazili „Radavské Nuly“ Jiří Kotáb a Dan Morávek. A medaile tak zůstaly doma na Radavě!

Důležité je, že se však na Radavě všichni bavili! Další možnost jak na turnaji na Radavě získat slávu a nějaký ten cenný kov je již příští čtvrtek (10. 10. od 18.30h) na Letenském poháru jednotlivců… Další Radavský Double proběhne ve čtvrtek 28 . 11. 2019.

Výsledky turnaje a foto medailistů jsou v příloze.

Na viděnou na Radavě se těší Jiří Kotáb i celý tým Bowlingu RADAVA

Příloha

Zuzana kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

26.01.2024 v 22:29

Lukáš Jelínek vybojoval v Světovém poháru juniorů do 21 let bronzovou medaili.

14.01.2024 v 14:45

Obsazovačka na únorový turnaj PRESTIGE bude otevřena v úterý 16.1. v 20.oo hod.