Novoroční bowlingový turnaj jednotlivců
Prvním letošním turnajem jednotlivců, byla zahájena turnajová série Raketa cup 2020. Turnaj se hrál klasickým způsobem a zúčastnilo se jej 34 hráčů a hráček.
Kvalifikace vyzněla nejlépe pro Katku Hejdučkovou ml., Jana Filuše a Andrzeje Bednarze. Ve finálovém klání pro 12 nejlepších z kvalifikace proběhla zajímavá zápletka, když po prvních dvou hrách se ujal vedení nestárnoucí Jiří Ryška, po třetím kole jej v čele vystřídal ambiciózní Roman Jenšovský a po čtvrtém, posledním kole si nejvyšším náhozem turnaje v hodnotě 244 bodů zajistil celkové vítězství bowlingový ostřílený kozák Martin Orálek. Stříbrnou medaili si zaslouženě odnesl Roman Jenšovský a bronz putoval do Ostravy zásluhou Václava Buřiny. Další místa obsadili, Andrzej Bednarz (4.), Ralf Gaber (5.), Jiří Ryška (6.), Katka Hejdučková ml. (7.), která se stala nejlepší ženou turnaje, dále pak Jan Filuš (8.), Katka Hejdučková st. (9.), Tomáš Frydrych (10), Michal Žídek (11.) a Anna Filušová (12.).
Přes neúčast některých favoritů, jako je vítěz Raketa cupu 2019 a novopečený mistr republiky v kategorii dvojic Matěj Vojkovský, nebo Radovana Uhera, který zaznamenal v Raketě koncem roku už podruhé perfect game (300 bodů), měl tento turnaj hodně dobrou kvalitu a ani průměr 170 bodů nestačil na postup do finále.
Další turnaj této série se koná 23. února a může se jej zúčastnit každý, kdo si v bowlingu jen trochu věří. Propozice a obsazovačku najdou zájemci na webu Raketa Bowling Opava ZDE.
Výsledky turnaje – ZDE
P. | Příjmení a jméno | Náhozy | Průměr | FT | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Orálek Martin | 237 | 175 | 167 | 185 | 232 | 144 | 194 | 244 | 197,25 | 34 |
2. | Jenšovský Roman | 182 | 189 | 173 | 145 | 173 | 215 | 213 | 172 | 182,75 | 33 |
3. | Bařina Václav | 192 | 183 | 149 | 182 | 201 | 178 | 210 | 171 | 183,25 | 32 |
4. | Bednarz Andrzej | 194 | 178 | 203 | 196 | 183 | 201 | 168 | 181 | 188,00 | 31 |
5. | Gaber Ralf | 221 | 160 | 165 | 147 | 174 | 239 | 146 | 171 | 177,88 | 30 |
6. | Ryška Jiří | 157 | 182 | 150 | 169 | 204 | 217 | 124 | 170 | 171,63 | 29 |
7. | Hejdučková Kateřina ml. | 192 | 198 | 178 | 212 | 188 | 169 | 193 | 148 | 184,75 | 28 |
8. | Filuš Jan | 191 | 200 | 187 | 203 | 194 | 171 | 170 | 161 | 184,63 | 27 |
9. | Hejdučková Kateřina st. | 171 | 145 | 170 | 182 | 212 | 160 | 136 | 169 | 168,13 | 26 |
10. | Frydrych Tomáš | 150 | 167 | 215 | 201 | 171 | 145 | 180 | 179 | 176,00 | 25 |
11. | Židek Michal | 201 | 157 | 164 | 163 | 169 | 128 | 148 | 165 | 161,88 | 24 |
12. | Filušová Anna | 154 | 168 | 168 | 169 | 134 | 149 | 173 | 145 | 157,50 | 23 |
13. | Tomanec David | 143 | 158 | 169 | 208 | 169,50 | 22 | ||||
14. | Lakomý Rostislav | 157 | 164 | 159 | 197 | 169,25 | 21 | ||||
15. | Kenton George | 158 | 173 | 170 | 176 | 169,25 | 20 | ||||
16. | Kaštovský Dušan | 169 | 224 | 169 | 113 | 168,75 | 19 | ||||
17. | Grygar Jiří | 197 | 154 | 153 | 170 | 168,50 | 18 | ||||
18. | Samel Vítězslav | 190 | 177 | 169 | 138 | 168,50 | 17 | ||||
19. | Lex Vladimír | 156 | 164 | 189 | 153 | 165,50 | 16 | ||||
20. | Romfeld Aleš | 171 | 168 | 163 | 160 | 165,50 | 15 | ||||
21. | Kluz Miroslaw | 165 | 159 | 140 | 188 | 163,00 | 14 | ||||
22. | Lakomý Jan | 124 | 165 | 176 | 144 | 152,25 | 13 | ||||
23. | Kelnar Aleš | 180 | 156 | 137 | 152 | 156,25 | 12 | ||||
24. | Ivanec Ludovít | 175 | 166 | 154 | 130 | 156,25 | 11 | ||||
25. | Šimečková Jana | 119 | 144 | 179 | 142 | 146,00 | 10 | ||||
26. | Malurek Václav | 145 | 157 | 142 | 168 | 153,00 | 9 | ||||
27. | Varhaníček Pavel | 165 | 162 | 133 | 148 | 152,00 | 8 | ||||
28. | Vala Kamil | 135 | 163 | 149 | 160 | 151,75 | 7 | ||||
29. | Šumberová Ivana | 121 | 146 | 147 | 156 | 142,50 | 6 | ||||
30. | Lex Jakub | 168 | 147 | 119 | 164 | 149,50 | 5 | ||||
31. | Petroš Čestmír | 157 | 170 | 108 | 150 | 146,25 | 4 | ||||
32. | Cejpková Radka | 133 | 156 | 140 | 119 | 137,00 | 3 | ||||
33. | Benna Daniel | 145 | 134 | 163 | 136 | 144,50 | 2 | ||||
34. | Kamrádek Jiří | 147 | 122 | 127 | 124 | 130,00 | 1 |
Zuzana kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.
V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.
Ve čtvrtek 15.2. v 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na březnový turnaj PRESTIGE.
Lukáš Jelínek vybojoval v Světovém poháru juniorů do 21 let bronzovou medaili.
Obsazovačka na únorový turnaj PRESTIGE bude otevřena v úterý 16.1. v 20.oo hod.