Školní liga Duo, 4. kolo

​Z vítězství bowlingové ligy škol skupiny DUO se nakonec radoval tým Sasanky

Ve středu 18. dubna 2018 nastoupily týmy školní bowlingové ligy skupiny bowlingového centra DUO k rozhodujícímu klání závěrečného dne v rámci projektu „Začni hrát… bowling“!. Celkové prvenství získal tým Sasanek ze střední průmyslové školy na Proseku, který nasbíral v soutěži 41 bodů (skóre 3541). Druhé místo zaslouženě patří mladičkému týmu „Bowleři“ ze základní školy Litvínovská 500. Tento mladičký tým se proti starším hráčům v soutěži neztratil a získal 38,5 bodů (skóre 3475).

Tým „Kopretiny“ (SPŠ na Proseku) zůstal na místě třetím se ziskem 36,5 bodů. Na 4. místě skončil tým „Litvíňáci“ (ZŠ Litvínovská 500) s 12 body. První tři týmy si do škol odvážely hezké poháry a diplomy. Součástí závěrečného ceremoniálu bylo ocenění jednotlivců.

Nejlepším hráčem byl vyhodnocen Michal Kazda z vítězného týmu „Sasanky“ s průměrem 135 bodů a nejlepší hráčkou se stala Nikol Zápotočná (Livíňáci) s průměrem 66,8 bodů. Vyhlašovaly se také jednotlivé náhozy za hrací den: na prvním dni zahrál Michal Kazda 132, na druhém David Laušman 172, což byl vůbec nejvyšší nához z celé skupiny. Ve třetím Ondřej Pavelec naházel 144 a v posledním hodil nejmladší hráč Dominik Cyrin 146. Nejlepším „skokanem školní bowlingové ligy“ této skupiny se stal David Bradáček (kat. 16 let) a Dominik Cyrin (kat. 12 let).

Nultý ročník školní bowlingové ligy byl v bowlingovém centru Duo uzavřen společným fotem zúčastněných hráčů, fotografiemi nejlepších týmů a jednotlivců. Dojemně působila spontánně vyvolaná podpisová akce všech hráčů na obdržených diplomech. Dětem a studentům se vůbec nechtělo zpátky do škol a všichni vyslovili přání se od podzimu opět potkávat na školní bowlingové lize.

Do květnového regionálního turnaje tříčlenných družstev o titul „Mistr školních týmů regionu Praha“ (12 účastníků), které se bude konat v bowlingovém Best centru Zličín dne 15. 5. 2018 od 09,30 hodin postupuje vítěz skupiny, tým Sasanek. Z druhého místa mají šanci ještě postoupit Bowleři, ale ti si musí počkat až na závěrečné vyhodnocení všech skupin.

V případě odřeknutí účasti postupujícího týmu na květnovém turnaji bude účast nabídnuta dalšímu týmu v pořadí skupin.

Celostátní finálový turnaj tříčlenných družstev o titul „Mistr České republiky školních týmů“ pro rok 2018 se bude konat v bowlingovém centru DUO dne 19. 6. 2018 od 11 hodin.

JKM bowling

Nejlepší žena, nejlepší hráčka kategorie P190, nejlepší juniorka - 10. turnaj Prestige Tour 2023/24