Školní liga Praha Radava sk. A, 4. kolo

​Vítězem bowlingové ligy škol skupiny Radava A se stal FC Žlábek

Ve středu 25. dubna 2018 proběhl na Radavě závěrečný den bowlingové ligy skupiny B. Projekt „Začni hrát… bowling“! se tak dostal do závěrečné fáze ve skupinách. První místo a vítězný pohár zaslouženě patří týmu FC Žlábek (ZŠ Nebušická), který nasbíral v soutěži 42 bodů (skóre 3297). Druhé místo si vybojoval tým Koule 1 ze základní školy U Uranie se 36 body (skóre 2905). Bronzovou příčku se ziskem 30 bodů (skóre 2901) získal tým „Kingové“. Na 4. místě skončil tým „Kořenda 1“ (ZŠ Kořenovského) s 16 body a o bod méně získal tým „Kořenda 2“ z téže školy. Tabulku uzavírá s 11 body tým „Koule 2“ (ZŠ Nebušická).

Nejlepším hráčem byl vyhodnocen Tomáš Kantor z týmu „Kingové“ s průměrem 117,1 bodů a nejlepší hráčkou se stala Eliška Nováková (FC Žlábek) s průměrem 92 bodů. Vyhlašovaly se také jednotlivé náhozy za hrací den: první dva hrací dny ovládl Tomáš Kantor (111 a 150) další dva dny se prosadil David Valenta 162, což byl vůbec nejvyšší nához z celé skupiny, a v posledním dnu naházel 140. Nejlepším „skokanem školní bowlingové ligy“ této skupiny se stal David Valenta (kat. do 14 let) a Jolana Hojná (kat. do 10 let).

Nultý ročník školní bowlingové ligy dospěl na SC bowling Radava ke svému závěru. Nadšení hráčů a učitelů pro sportovní bowling dokazují rozzářené úsměvy na společném snímku, fotografiích nejlepších týmů a jednotlivců. Mnozí hráči projevili zájem zapojit se do některého tréninkového centra mládeže.

Do květnového regionálního turnaje tříčlenných družstev o titul „Mistr školních týmů regionu Praha“ (12 účastníků), které se bude konat v bowlingovém Best centru Zličín dne 15. 5. 2018 od 09,30 hodin postupuje vítěz skupiny, tým FC Žlábek a z druhého místa tým Koule 1.

V případě odřeknutí účasti postupujícího týmu na květnovém turnaji bude účast nabídnuta dalšímu týmu v pořadí skupin.

Celostátní finálový turnaj tříčlenných družstev o titul „Mistr České republiky školních týmů“ pro rok 2018 se bude konat v bowlingovém centru DUO dne 19. 6. 2018 od 11 hodin.

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.