Valašské dvojice, 5. turnaj

Prvomájové Dvojice ovládl rodinný klan Capilovic

V centru Xbowling ValMez jsme nedělní 1. máj oslavili stylově, bowlingovým turnajem Valašských dvojic. A pokud jsme v dubnu psali v superlativech na rekordní účast, tak tento květnový turnaj byl ještě lepší. V obsazovačce máme připravených 24 míst a tato kvóta se zcela, do posledního místečka naplnila. Tímto patří všem hráčům velký dík za přízeň našemu centru.

A jdeme si zrekapitulovat turnaj. Ve čtvrteční předehrávce se představilo 7 dvojic. ANO 7. Páč bylo plno, tak museli naší havířovští Ládíčkové odehrát svou rundu v náhradním termínu. Nejlépe zahráli Jarka Matochová a Mira Bazalka (1028 b.), druhý nejlepší výkon předvedli Lenka a Tomáš Lacigovi (1010 b.) a třetí byli v tuto chvíli již zmínění Láďové Krusberský s Filipem (985 b.). I když je náš report vždy dlouhý, tak se tady musíme přece jen ještě zmínit o jedné dvojici. Svou premiéru na některém z našich turnaj měli naši španělští přátelé, které naše centrum pravidelně navštěvují, Maria a Fanco Rueda. O výsledek v tuto chvíli ani tak nešlo, jako spíše potěšilo to, že našli odvahu a přišli si zahrát.

V nedělní 1. rundě přišli napravit březnový výsledek Nela a Radek Capilovi (1073 b.), což se jim podařilo a převzali vedení v soutěži. Velmi pěkně zahráli také Peťa Janošec a Mira Staněk (1066 b.) a bylo z toho aktuálně druhé místo. Je jen škoda, že jejich nejlepší hra, 239 bodů, byla ta nejtěžší, desítková. Svůj vydařený turnaj prožili také Dáša a Michal Kapustovi (946 b.).

V 2. rundě nastoupili čerství držitelé dubnového rekordu, Nela Capilová a Ondra Trojek (1226 b.) a s absolutním přehledem šli do vedení. Jediný restart v turnaji měli přihlášený Dáša a Radek Capilovi (1074 b.) a ten se jim vyplatil. Probojovali se na druhé místo, když v rodinné hierarchii posunuli Nelču na třetí místo. Jenže ta aktuálně byla v čele tabulky s Ondrou. No to je zapletenec. Třetí v rundě skončili Renča a Bob Vančíkovi (1017 b.).

Rozhodující 3. runda přinesla málo kdy vídanou desítkovou hru, kterou předvedli Janča a Karel Orságovi, krásných 252 bodů. Jenže ani jedna devítka jim nevyšla a tak za 1035 bodů brali konečné sedmé místo. O bednu bojovali také Ája Kudělková a Rosťa Sousedík (1071 b.), ale bohužel o 3 body byli lepší Dáša s Radkem a o 2 body Nela s Radkem. Tento krásný souboj jim tedy přisoudil konečné páté místo. Poslední dvojicí, která se mohla prosadit mezi nejlepší, byla Nela Capilová a Tomáš Helešic (1089 b.). Nakonec se jim to s vypětím všech sil podařilo a získali konečné druhé místo.

Takže ještě rychlá rekapitulace pořadí nejlepší šestky. 1. N. Capilová a O. Trojek (1262 b.), 2. N. Capilová a T. Helešic (1089 b.), 3. D. a R. Capilovi (1074 b.), 4. N. Capilová a R. Capil (1073 b.), 5. A. Kudělková a R. Sousedík (1071) a 6. P. Janošec a M. Staněk (1066 b.). A jestli si přátelé myslíte, že Capilovi vyložili všechny své karty na stůl, tak na to zapomeňte. Představte si, že by na Dvojice začali znovu chodit také Radek mladší a Mára se svými ženuškami třeba…..

Po pátém turnaji série Valašské dvojice 2022 navýšili své vedení Nela Capilová a Ondra Trojek (116 bodů), také Dáša a Radek Capilovi (107 bodů) si na druhém místě bodově polepšili a aby se nám to nepletlo, tak na třetí místo poskočili Nela Capilová a Radek Capil (91 bodů). Kompletní pořadí série je k dispozici ZDE.

Tímto máme uzavřené květnové Valašské dvojice. A teď dávejte prosím pozor, přátelé. Z důvodů mistrovských soutěží ABL jednotlivců v červnových víkendech, se šestý turnaj hraje netradičně již poslední květnovou neděli, 29.5.2022. Předehrávka je pak připravena na čtvrtek 26.5.2022 od 18:00 hodin a OBSAZOVAČKA je již v tuto chvíli aktivní. A nezapomeňte, hraje se o DVOJNÁSOBNÝ počet bodů.

Úplným závěrem patří velké poděkování našim milým sponzorům turnaje, Dáši a Michalovi Kapustovým. Také Vám všem děkujeme za trpělivost a vstřícnost při opravě neposlušné dráhy. Díky všem za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se na Vás v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.

Zuzana kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

26.01.2024 v 22:29

Lukáš Jelínek vybojoval v Světovém poháru juniorů do 21 let bronzovou medaili.

14.01.2024 v 14:45

Obsazovačka na únorový turnaj PRESTIGE bude otevřena v úterý 16.1. v 20.oo hod.