Večerní Růže, 3. turnaj

Večerní růži v červnu vyhrála Barbora Kožená

První pokoronavirový turnaj obstarala na pražské Radavě Večerní růže ve středu 3. června 2020. Dámský společenský večer s bowlingovým turnajem v devítce se konal dle běžných zvyklostí a pro 33 účastnic jsme si připravili welcome drink Aperol Spritz, nechyběla paní Chyská se stánkem ORIFLAME a připravili jsme si pro všechny účastníky večera bohatou tombolu, ač se nakonec o výhru v tombole podělilo méně hráček a pro všechny účastnice jsme ještě připravili drobné pohoštění a nakonec po turnaji všechny obdržely i růži, která dala turnaji jméno.

Samozřejmě jádrem večera je devítkový bowlingový turnaj hraný na tři hrací kola, ve kterých hráčky odehrají vždy 2 hry. V prvním kole se nejvíce předvedla Albína Stukalo za 422 bodů, druhá skončila Miloslava Suchánková za 416 bodů a pomyslné třetí místo držela Marta Völfelová.

Do druhého kola postupovaly všechny účastnice. V tom předvedla nejvyšší nához večera v jedné hře – 277 bodů Miloslava Suchánková a vyhrála tak druhé kolo. Druhé místo zaznamenala za 449 bodů Irena Sopková. A pomyslný bronz si připsala znovu Marta Völfelová.

Finále absolvovalo 24 nejlepších ze druhého kola, a tak hráčky musely porazit alespoň 9 soupeřek, aby se do posledního kvalifikovaly. Pěkný souboj o bronz předvedla nakonec bramborová Miloslava Suchánková, když o kuželku podlehla bronzové Veronice Staňkové, která z medaile měla velikou radost. A rovněž veliká bitva se odehrála o zlato. Marta Völfelová po třetích místech v prvním a druhém kole vyšplhala s hracím průměrem 217 bodů a finálovým náhozem 471 bodů na stříbrnou příčku. A premiérové zlato na Večerí růži vybojovala o dvě kuželky Barbora Kožená. Po 473 bodech ve finále měla takovou radost, že z toho byly i slzičky a zaznamenala velké vítězství plné emocí! Gratulujeme nejlepším a věřím že i vy ostatní jste si Večerní růži užily!

Výsledky turnaje jsou v příloze.

Fotky všech účastnic a nejlepší trojice jsou v příloze.

Červen je na Radavě plný turnajů, takže Vás zveme ve čtvrtek 11. 6. na Radavskou K.O. devítku (jako vklad do turnaje dáváme malý sud Radegastu RATAR), 17. 6. Radavský Double a 25. 6. Letenský pohár na Radavě. Další Večerní růže proběhne 26. srpna 2020.