Xbowling Tišnov s přehledem vítězí ve Finále LDL 2020

Po velmi komplikovaném roce, který nám odložil mnoho soutěží a narušil plynulý chod soutěží a jednotlivých naplánovaných finále jsme se 27. června 2021 dočkali Finále Letní devítkové ligy roku 2020 pod názvem LIGA MISTRŮ. Devítková LIGA MISTRŮ je pořádána ve spolupráci s centry Xbowling Žižkov, Xbowling Strašnice, Xbowling Valašské Meziříčí, Xbowling Tišnov a centrem Best Bowling Zličín.

Velkou neznámou bylo, po dlouhé bowlingové přestávce, kdo vyhraje tento ročník LM, neb ve finále chybělo několik šampiónů. Nakonec se finále stalo i díky převažujícím výkonům záležitostí družstva Xbowling Tišnov, hájící barvy herny Xbowling Tišnov a vítězí se 48 body a nejvyšším průměrem 702,55 bodu. Vybojovali tak díky tomu bonusové postupové místo pro své centrum do dalšího Finále LDL. Družstvo Xbowling Tišnov hrálo ve složení Pavel Homola, Jakub Vlachovič, Lukáš Chytil a Lubomír Navrátil ml. a hned tři z nich se i objevili v nejlepších jednotlivcích finále. Druzí skončili Horalové, kteří si vybojovali 32 bodů (průměr 644,82 bodu). Na třetím místě a bronz vybojoval tým Notaxo s 31 body (průměr 644,09 bodu). U dalších družstev v pořadí je rozestup opravdu minimální a o umístění také rozhoduje zahraný průměr: 29 bodů získali čtvrtí X BT Notaxo i pátí Tweeners a šesté místo obsadil tým Devět dole - 28 bodů.

Ceny pro nejlepší průměrové hráče si odnesli první Pavel Homola Ø 245,57 bodu, druhý Jakub Vlachovič Ø 239,33 bodu, třetí Petr Ondrejec Ø 237,90 bodu a nejlepší žena Lenka Zachrová Ø 208,91 bodu. Nejvíce zajímavé bylo, že za celý hrací den padl jediný nához 300 bodů a jeho autorem se stal Jiří Kotjužanský. Druhý nejvyšší nához finále zahrál Ján Ďaďo - 290 bodů a třetí hodnota byla 285 bodů Lenky Zachrové.

Všem zúčastněným děkujeme za pohodovou atmosféru a mnohdy velmi dramatické chvíle, které přinesl hrací den.

Do ročníku 2021 se dokonce chystají do této populární letní soutěže zapojit i další bowlingová centra a to Bowlingzone Pardubice, Strikeland Chomutov a S-centrum Benešov. LM tak přivítá nejen vítěze z těchto center, ale i další nejlépe umístěná družstva do celkového počtu 12 účastníků.

Za organizační team se loučí David Dvořáček, Martin Kostka, Jiří Marval a Coudy. Těšíme se na viděnou 31. října 2021, kdy by mělo proběhnout Finále LDL 2021 a doufejme, že již v řádném termínu ukončíme právě rozjetý devátý ročník.