Projekt ZAČNI HRÁT BOWLING...!

Sport pro každého

Bowling je sport doslova pro každého. Jak s oblibou říkáme, je pro ty, kteří JIŽ udrží bowlingovou kouli, i pro ty, kteří JEŠTĚ udrží bowlingovou kouli. Začít se dá opravdu kdykoliv, a hrát tak může klidně celá rodina. Česká bowlingová asociace má vzdělávací programy a soutěže zaměřené speciálně na juniorský bowling (školní ligy, juniorská bowlingová liga, tréninková centra mládeže) stejně jako na bowling seniorský (pro hráče ve věku nad 50 let). Navíc bowling není fyzicky náročný, řadí se (na rozdíl od kuželek) spíše mezi sporty technické.

Od zábavy po mistrovské soutěže

Pořád je o co hrát, protože bowling můžete hrát na jakékoliv výkonnostní úrovni. Existují soutěže pro hráče příležitostné, rekreační i hráče sportovního bowlingu (v dalších třech výkonnostních kategoriích). Hrát můžete jen jednotlivé turnaje nebo se zapojit do některé z ligových soutěží. Některé soutěže jsou vhodné i pro rodiny, kamarády i firemní kolektivy.

Podívat se na olympiádu?

Ti nejlepší z Mistrovství republiky a turnajové série Prestige (včetně juniorů i seniorů) pravidelně reprezentují Českou republiku na mistrovství Evropy a světa a také na mezinárodních turnajích. Bowling se snaží dostat mezi olympijské sporty, již jednou byl sportem ukázkovým a pro Tokio 2020 se dokonce dostal do nejužšího výběru. Jsme přesvědčeni, že do roku 2028 se olympijským sportem stane natrvalo.

Kde hrát?

Pro začátek (tzv. rovné hraní) Vám stačí libovolná bowlingová herna (klidně provázková), kde Vám i půjčí základní vybavení (boty s klouzavou podrážkou) a hraje se s koulemi, které patří k vybavení herny. Sportovní hráči používají potom ke své hře koule s excentrickým jádrem, které mají specifický pohyb po dráze v závislosti na způsobu vypuštění (tzv. točení). Tito hráči pak hrají na hernách vybavených automatickými stavěči kuželek a také stroji pro úpravu povrchu dráhy (tzv. mazačky) nanášející na dráhy olejové vzorce, které mají vliv na pohyb excentrických koulí.

Co mám udělat?

Pokud chcete sestavit tým a přihlásit se do některé z lig nebo se třeba chcete zapojit do práce asociace jako rozhodní či chcete přímo nějakou ligu nebo turnaj pro asociaci organizovat, můžete kontaktovatpřímo předsedu STK na mailustk@czechbowling.cz

Pokud chcete začít trénovat, seznam trenérů najdete ZDE

Pokud hledáte možnosti tréninku pro Vaše dítě, seznam Tréninkových center mládeže najdete ZDE

Pokud máte další otázky, neváhejte se nás zeptat, jsme tu pro Vás. Seznam kontaktů naleznete ZDE

Krátké zprávy

12.11.2017 v 19:24

Mistrem ČR 5-ti členných družstev se stal tým Rigor Mortis.

10.11.2017 v 13:20

Na 3. kolo Juniorské Extraligy jsou připraveny mazací modely dle obvyklých zvyklostí bowlingových center.

02.11.2017 v 18:11

Mazací modely jsou zveřejněny na stránkách bowlingovaliga.cz. Naleznete je též ZDE.

02.11.2017 v 13:07

Plánovaná baráž na MČR pětičlenných družstev ve dnech 10. a 11.11.2017 se ruší.

30.10.2017 v 00:08

Právě byla zveřejněna obsazovačka na 5. turnaj série Kegel Prestige, který se hraje tentokrát v kladenském V-bowlingu

Galerie

Lorenc Jaroslav ml.
expert King Pins
Lorenc Jaroslav ml.

Lorenc Jaroslav ml.

expert King Pins
Mistr Evropy 2016
Petáková Anna
Rabbits Praha
Petáková Anna

Petáková Anna

Rabbits Praha
3.místo ME juniorů 2017