Bowling.cz Tour, 1. turnaj

Úvodní turnaj Bowling.cz Tour pro Standu Semeráka.

Netradičně v pondělí 21. ledna 2013 se odehrál 1. turnaj bowlingové série BOWLING CZ TOUR 2013. Celkem si přijelo vyzkoušet nástrahy místního mazání 35 hráčů, z nichž byla rovná desítka žen! V nedělní předehrávce se nejvíce dařilo Petru Pazderovi, který přijel do herny benešovského S-centra z nedalekých Říčan. Překvapení kvalifikace však mělo jméno Ivana Jelínková, která zahrála na výbornou a zejména ve své 3. hře dosáhla na krásných 246 bodů! Turnaj měl svá překvapení i na opačném konci tabulky. S turnajem se loučil již po kvalifikaci pátý muž loňské Tour Tomáš Rathouský. Dále pak např. Jan Strachota či Míša Havlíčková. Po semifinále, kde se hrály 2 hry, které se přičítaly k těm z kvalifikace, se dostal do vedení Zdeněk Fuchs. V semifinále Zdeněk spolu s Markem Ježkem jako jediní zahráli přes 200 průměr! Zejména druhý jmenovaný všem předvedl jak se bojuje o finále, když po kvalifikaci byl až na 21. místě. Výsledky po semifinále ukázaly stopku hned dalším spolufavoritům Bowling cz tour. Do finále se nedostal loňský lídr celé Tour František Rusin, dále pak Ladislav Švec nebo David Ruml. Na Františkovi byla patrná únava z náročného víkendu, kdy zejména na sobotním Mistrovství jednotlivců ABL v Pardubicích, skončil na skvělém 5. místě!
Do finále se probojovalo 12 nejlepších a hrálo se na 2 hry od nuly a bez hendikepů. Nejlépe zahrál do té doby nenápadný Stanislav Semerák, který zejména svou první hrou (248- nejvyšší nához turnaje) naznačil své ambice. Na záda mu dýchal zejména Zdeněk Fuchs (234). Dvoustovku ve finále pokořili také Petr Zach st., Iveta Jedlanová, František Spilka a také Otakar Frýbort. Posledně jmenovaný tak v konečném finálovém součtu vybojoval bronz! Svůj doposud životní turnaj odehrál Zdeněk Fuchs a patří mu druhé místo zcela zaslouženě. Inu a kdože vyhrál úvodní turnaj letošního ročníku BOWLING CZ TOUR? Jak už asi tušíte, tak opravdu vyhrál Standa Semerák s finálovým průměrem 222 bodů! Bylo to krásné a napínavé finále, kde jste na „bednu“ museli zahrát přes 200 průměr. Finále si zahrály i 3 ženy, z nichž nejlépe zahrála Iveta Jedlanová, která skončila na krásném 5. místě.
Před semifinále proběhlo vyhlášení a předávání cen za BOWLING CZ TOUR 2012. Jen pro připomenutí jak to vše nakonec dopadlo. Vyhrál „pjažák“ František Rusin, druhý skončil o 1 bod zpět Stanislav Semerák. Třetí místo vybojoval Ladislav Švec. Čtvrtý o 1 bod pod „bednou“ skončil jihočech Ondřej Kováč. Pátý byl Tomáš Rathouský a šestá byla nejlepší žena Marie Frýbortová z Tábora. Oceněni byli hráči až do 13. místa. Cenu za nejvyšší nához převzal Stanislav Semerák (279). Stejného náhozu, ale o měsíc později dosáhl místní „rovinář“ Miroslav Kadlec. Ani on neodešel s prázdnou. V kategorii „B“ (hráči a hráčky pod průměr 165) zvítězil Otakar Frýbort před Martinou Králíkovou a Michalou Havlíčkovou. Všichni jmenovaní dostali ocenění od hlavního partnera této bowlingové série, společnosti Bowling cz, která je výhradním distributorem značky Brunswick pro ČR a SR. Touto cestou bych chtěl poděkovat i dalším partnerům, jmenovitě S-centru Benešov, firmě Pepsico, Bowlingshopu Jan Hájek a firmě Slavík Time. Dále pak děkuji ABL a ČBA. V neposlední řadě děkuji všem hráčům a hráčkám, kteří se této série zúčastnili. Celkem se do série zapojilo 75 hráčů a hráček. Průměrná návštěvnost turnaje činila 35 osob.
Gratuluji a někdy příště se budu těšit na viděnou, nejen při turnajích v S-centru Benešov.
David Ruml

Foto1: zleva Zdeněk Fuchs, Stanislav Semerák a Otakar Frýbort.
Foto2: Iveta Jedlanová.
Foto3: zleva: Stanislav Semerák, František Rusin a Ladislav Švec.
Foto4: Kováč, Semerák, Rusin, Švec, Rathouský a Frýbortová.
Foto5: Michala Havlíčková, Otakar Frýbort a Martina Králiková.
Foto6: Stanislav Semerák a Miroslav Kadlec.

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.