Bowling.cz Tour, 12. turnaj

Závěrečný turnaj vyhrál Láďa Švec

V neděli 2. prosince se v benešovském S-centru odehrál poslední díl série BOWLING CZ TOUR 2012. Celkem se představilo 39 hráčů a hráček, kteří si zpestřili neděli nejen bowlingem, ale i výborným jídlem, které bylo tentokrát grátis v přilehlé restauraci S-centra. Pro hráče bylo připraveno ještě jedno lákadlo a to v podobě dvojnásobných bodů! Ale nic není zadarmo a tak pro hráče, kteří se dostali do semifinále čekalo záludné play-off na součet dvou her. V tomto „vyřazováku“ měly hendikep jen ženy a to 6 bodů na hru. Sítem kvalifikace prošli všichni spolufavorité třetího ročníku bowlingové série, jejímž hlavním partnerem je společnost jejíž jméno nese název celé tour. V semifinále mělo namále hned několik hráčů z popředí průběžného pořadí celé Bowling cz tour. Infarktové bylo např. play-off Míša Havlíčková vs. Tomáš Rathouský nebo ještě více Láďa Švec vs. Zdeněk Fuchs, kde byl prvně jmenovaný na pokraji vyřazení. Statečný výkon předvedl i Marek Hrobský, ale na velezkušeného Fandu Rusina to nestačilo. Konečnou zastávkou v turnaji se tak stalo semifinále např. pro Honzu Strachotu nebo Davida Rumla. Ale abych nezapomněl kdo vyhrál kvalifikaci, tak to byla žena! Marie Frýbortová zahrála opravdu skvěle a její průměr po úvodních čtyřech hrách byl 204 bodů, což na záludném benešovském mazání není rozhodně špatný výsledek. Finále se hrálo na tři hry od nuly a bez hendikepu. Nejlépe zahrál Ladislav Švec, druhé místo obsadil Otakar Frýbort a třetí místo vybojoval Ondřej Kováč. Čtvrté místo bylo důležité pro Frantu Rusina a páté bylo osudové pro Standu Semeráka. Nejvyšší nához večera patřil Tomáši Rathouskému, který dal 242 ve čtvrté kvalifikační hře.

Vítězem celé BOWLING CZ TOUR se stal František Rusin o jeden jediný bodík před Standou Semerákem a navázal tak na své vítězství z minulého ročníku. Neméně dramatický souboj byl nakonec i o třetí celkové místo. O jeden bod bere pomyslný bronz Láďa Švec, který tak předstihl čtvrtého Ondru Kováče. Na pátém místě se umístil Tomáš Rathouský a šestá byla nejlepší žena Marie Frýbortová. Vyhlášení výsledků a předávání cen za celkovou tour proběhne při prvním turnaji nové série roku 2013. Ve vedlejší kategorii „B“, hráči a hráčky s průměrem pod 165, zvítězil Otakar Frýbort. Na druhém místě skončila Martina Králiková a třetí místo nakonec vybojovala Michala Havlíčková.

Všem gratuluji, děkuji za účast a brzy na viděnou!