Bowling.cz Tour, 2.turnaj

Vítězná premiéra pro Jirku Uhlíře na Brunswick tour!

Celkem 38 hráčů a hráček si přijelo zahrát a zahřát v těchto mrazivých dnech do herny benešovského S-centra. Druhý díl bowlingové série Bowling.cz Tour 2012 se odehrál v neděli 12. února. Za strike při vrcholové červené kuželce se opět rozdávali Pepsi a vítěz si odnesl mimo obvyklých cen i jednu cenu speciální. Byl to voucher pro dvě osoby na ubytování zdarma se snídaní na jednu noc v hotelu Galerie ve Třeboni. A kdo se stal majitelem voucheru a vítězem druhého turnaje? Jirka Uhlíř! Poprvé na benešovském turnaji a hned premiérové vítězství! Neměl to však vůbec jednoduché. Po celý turnaj prokazoval také výbornou formu i Standa Semerák, kterému utekl o kousek rekord na pětce dráze a turnajový průměr 199 na ne zrovna lehkém benešovském „hauzíčku“ také není k zahození. Standův nához 267 se tak stal nejvyšším náhozem dne a po právu si odvezl láhev kvalitního moravského vína. Ve 12-ti členném finále to však nebyl jen souboj těchto dvou hráčů. Po první finálové hře byl v čele vítěz minulého turnaje a především vítěz loňské Bowling.cz Tour Franta Rusin. Ve druhých finálových hrách však neodolal nástupu Standy a hlavně Jirky Uhlíře, který svým 234 bodovým náhozem strhl vítězství na svou stranu! Třetí skončil František, ne však Rusin, ale Spilka! Franta Spilka se na pomyslný bronzový stupínek vyšvihl skvělými finálovými hrami. Jeho průměr ve finále ze dvou her byl rovných 214 bodů! Může jen litovat, že během kvalifikace a semifinále si do finále přinesl výrazně menší „třetí“ hru. Jen pro vysvětlení: finále se hraje na 2 finálové hry + průměr z předešlých 6 her. Výsledný součet určí vítěze.
Nejlepší ženou turnaje se stala Iveta Jedlanová, která skončila na sedmém místě a dosáhla tak svého nejlepšího umístění v Tour s průměrem 170 bodů. Za zmínku stojí i fakt, že se turnaje zúčastnilo 8 žen, z nichž 3 se dostali až do finále!
Příští turnaj Bowling.cz Tour je na programu tradičně v neděli a to 11. března 2012. Přihlásit se můžete i Vy, kteří jste zatím naší benešovskou sérii nezkusili. Série je teprve na začátku a před námi je ještě 10 turnajů, z nichž se do celkového pořadí počítá nejlepších 7 výsledků, přičemž poslední turnaj je dvojnásobně bodovaný! Hlaste se na www.obsazovacky.cz
Na viděnou nejen v Benešově se těší David Ruml.
1.foto: zleva Stanislav Semerák, Jiří Uhlíř a František Spilka.
2.foto: nejlepší žena: Iveta Jedlanová.