CBT cup, 12. turnaj

Skupina slabších hráčů měla hody.

foto 1

Prosincový turnaj měl jen jedenadvacet účastníků, což byla špatná zpráva pro mě a pro hernu, naopak dobrá zpráva pro skupinku, zvanou „jelita“. Při každém turnaji se rozdělují ceny pro nejlepší v hodnotě 1600,- Kč, ovšem ty si mezi sebou dělí elita. Jak někteří vědí, aby pro jelita, to jsou ti z druhé poloviny startovního pole, nebyl turnaj tak drahý, na ceny pro nejlepší nedosáhnou, losuji v průběhu turnaje pět cen po cca 100,- Kč, a vyhrát je může jen hráč, který je od sedmnáctého místa níž. Na konci turnaje pak sedmnáctý hráč bere stovku, aby mu nebylo líto, že nepostoupil do šesté, poslední hry. Jelit bylo pět a cen taky, což pro ně bylo atraktivní. Jejich králem se stal Jarda Sahula, který bral stovku, protože suverénně porazil osmnáctého Jardu Otčenáška a rovněž výrazným rozdílem podlehl Milanu Veselému, který jako poslední postoupil do šesté, finálové hry. Milan byl mezi jelity tři hry a po jedné z nich uspěl v losování. Tím pádem nezbyla cena na nejjelitovatější jelito, což byla Jana Severová, která tentokrát se všemi prohrála. Turnaj hrály tři ženy, Dráža Morávková skončila těsně nad Janou, takže pro Petru Dologovou, která skončila desátá, byla cesta za cenou pro nejlepší ženu docela jednoduchá. Vidíte ji na prvním snímku, je to ta vlevo, s Mirkem Sejkorou, který hned v první hře hodil 258 bodů, což byl nejvyšší nához turnaje. Jenom o dva body méně měli Pavel Koráb a Standa Zeman, ty jsem ovšem nefotil. Pokud byste chtěli vidět jak vypadají tak se na ně musíte podívat na www.czechbowling.cz ve vizitkách hráčů. Pokud by rozhodoval o pořadí v turnaji součet pořadí po jednotlivých hrách, suverénně by vyhrál náš Ála Barvínek, jehož výsledek by byl sedm. Po první hře byl druhý a pak už první místo neopustil. Takhle hrál v podstatě celý rok, sedm turnajů totiž vyhrál a ve zbývajících pěti skončil na druhém místě. Vidíte ho na druhé fotce uprostřed, drží v ruce stromeček, aby jako že se blíží čas vánoc. Po pravé ruce má Mirka Sejkoru, který skončil na druhém místě a druhý by skončil i pokud by se řadilo podle součtu umístění. Jeho součet je 14, což je průměr 2,35 čili spravedlivě je druhý. Třetí nejnižší součet měl Pavel Koráb – 17, což by mělo být jasné třetí místo. Nebylo, šest bodíků mu chybělo na dalšího Barvínka, Lukáše, který zajímavým způsobem doplňuje třetí fotku. Když se podíváte pozorněji tak zjistíte, že vítěz turnaje je plešatý (takových hráčů bylo víc), druhý v turnaji má šedý vlas a Lukáš ma vlasy černé jako havran. Prostě kompletní sbírka. Pátý skončil Láďa Schůt (o něm jsem se v komentáři již zmínil) a šestý byl Jarda, starosta několika obcí, Klapal. I jeho součet umístění byl lepší, než Lukášův. To je tak, když se někdo orientuje podle špatných faktů. První tři hráči ovšem jako jediní měli průměr z odehraných her přes 200 bodů. Dvoustovek padlo celkem třicet pět nejvíc v páté hře, dvanáct. No a to by mohlo jako komentář stačit, pokud by to někdo potřeboval, dodám argumenty pro to, že mohl klidně skončit mnohem lépe (to neplatí pro Álu), ale měl smůlu, nebo něco podobného. Na závěr už jen, že na leden je přihlášeno zase dvacet jedna hráčů, že se s Vámi loučím a že Vám přeje hezké svátky Vánoční Z. Barvínek

14.05.2024 v 00:30

Zveřejněny rozdělení do hracích rund a časový harmonogram Mistrovství České republiky jednotlivců 2024.

09.05.2024 v 10:03

Zveřejněny mazací modely pro finále ČBL, baráž o finále a baráž o Extraligu 2024/25.

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.