Chodovská devítka, 1. turnaj

Jakub Šarišský vítězem první devítky 2019

V SB Centru na Chodově se v neděli 27. ledna konal první turnaj série Chodovské devítky roku 2019. Turnaj tak s malými změnami pokračuje i v tomto roce. Tentokrát na Chodov dorazilo 18 bowlerek a bowlerů a tak všichni měli zajištěn postup do semifinále. Ve čtyřech kvalifikačních hrách dosáhla nejlepšího výkonu ( 925 ) Anežka Lencová a postupovala tak do semifinálového play-off z prvního místa.

Semifinále tentokrát nepřineslo žádné překvapení a tak se vše důležité odehrálo ve finále. Nejlépe zahájila vítězka kvalifikace Anežka (241) a s tak velkým náskokem, jaký si vytvořila, to vypadalo, že ji vítězství už nikdo nemůže vzít. Druhá hra se jí ale vyloženě nepovedla (178) a tak dostali šanci i ostatní. Využil ji ale jen Jakub Šarišský. Jakub hodil v druhé hře 243 a spolu s první (192) mu to stačilo na pohodlné vítězství. Dalším, kdo měl šanci Anežčino zaváhání využít byl Josef Colon. O pár kuželek mu to ale nestačilo (197, 210) a tak Anežka uhájila alespoň druhé místo a Josef skončil třetí.

Nejvyššího náhozu (264) dosáhl už v první hře kvalifikace Jakub Šarišský aodvezl si tak kromě vítězství i cenu za nejvyšší nához turnaje - HRABAL SEKT brut od sponzora nejvyššího náhozu vinařství Hrabal.

Mezi medailisty byly rozděleny tradiční price money v hodnotě 500-300-200Kč a samozřejmě i příslušné medaile.

Další turnaj Chodovské 9 je jako vždy v neděli, a to 24.2. Přihlásit se můžete na http://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry.php?lang=cz&id_turnaj=1264&rand=343376075. Celkový stav série najdete na http://chodovskadevitka.webnode.cz/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na http://www.bowlingweb.cz