Chodovská devítka, 11. turnaj

Vítězem předposlední devítky je Jakub

Na předposlední devítku na Chodově poslední listopadový víkend dorazilo plných 27 bowlerů a tak jsme zařadili i brzkou rundu pro ranní ptáčata.

Nejlépe v kvalifikaci zahrál Dušan Kovařík, který jako jediný překonal hranici 900 bodů a ještě si v poslední kvalifikační hře hodil nejvyšší nához dne 277, za nějž si odnesl prémiovou cenu HRABAL SEKT brut od sponzora nejvyššího náhozu vinařství Hrabal.

Ne pokaždé ale vítěz kvalifikace má otevřenou cestu do finále a i poslední postupující dokáže překvapit. To byl tentokrát mladý junior Matyáš Mňačko, který spolu s Kateřinou Strnadovou postoupili na pouhý lepší nához na úkor Heleny Kovaříkové a Moniky Převorové. Všichni tito hráči měli stejný bodový součet 697, o pořadí tak rozhodovala právě nejlepší hra a hranice postupu byla přesně uprostřed této kuriózní čtveřice.

Matyáš spolu s Mílou Suchánkovou Dušana překvapivě vyřadili a tak na vítěze kvalifikace zbylo až 13 místo. Matyášovi se už ale ve finále tolik nedařilo a obsadil místo dvanácté.

Finále na dvě hry bylo jasnou záležitostí Jakuba Šarišského. S celkovým náhozem 472 zvítězil o třicet kuželek před svou partnerkou Kateřinou Strnadovou (442), která tak dokonale využila šanci nabídnutou těsným postupem z kvalifikace. Na stupně vítězů tuto dvojici doprovodil David Tomšík. David si bronz naprosto zasloužil, neboť toto umístění si držel po celý turnaj jak v kvalifikaci tak v semifinále.

Medailisté si kromě tradičních medailí odnesli i price money v hodnotě 500-300-200Kč, Jakub za své vítězství obdržel i soudek piva Heineken od našeho sponzora Pivovar Krušovice.

Poslední turnaj Chodovské 9 tohoto roku je jako vždy v neděli, a to už 17.12. Přihlásit se můžete na http://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry_main.php?lang=cz&id_turnaj=874&rand=1776398328. Celkový stav série najdete na http://chodovskadevitka.webnode.cz/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na http://www.bowlingweb.cz