Finále školní bowlingové ligy Praha

Titul Mistr Prahy školních týmů si premiérově připsal Zelený pruh

Závěrečný turnaj tříčlenných družstev nultého ročníku bowlingové školní ligy konané pod záštitou ČBA v rámci projektu „Začni hrát… bowling“ se odehrál v úterý 15. května 2018 v centru Best bowling Zličín. Po neúprosných bojích v kvalifikačních skupinách složených z 39 družstev sedmi městských částí Prahy si účast v pražském finále vybojovalo 12 nejlepších.

Základní část finálového turnaje proběhla ve dvou šestičlenných skupinách, ve kterých se každé družstvo střetlo s každým. Škoda, že na poslední chvíli odvolalo svoji účast družstvo Profiťáci (SOŠ podnikatelská PROFIT). Turnaje se tak zúčastnilo celkem 11 družstev (32 chlapců a 19 dívek).

Utkání základní části přinesla spoustu zvratů i emocí. Vidina postupu (první dvě družstva z každé skupiny) do červnového celostátního finále byla pro všechny hráče tím nejlepším dopingem. Každý bod získaný ve prospěch družstva byl oceněn potleskem a uznáním soupeře. Umístění družstev v tabulkách se měnilo po každém kole a tak o konečném pořadí rozhodovalo až to závěrečné.

Ve skupině A získal překvapivé prvenství FC Žlábek (ZŠ Nebušická) se ziskem 19 bodů. Jen o skóre si druhé místo vybojovali Makovci (Gym. Mensa) a třetí skončila parta dívek Holky N.A.F. (Michael-SŠaVOŠ reklamní a umělecké tvorby). Následovali Nezastavitelné koule (Gym. MVV) a Borklojdi (ZŠ Nebušická).

Skupinu B vyhrál Zelený pruh (Akademie řemesel SŠT) s 19 body, o dva body méně získali druhé Sasanky (SPŠ na Proseku). Třetí místo se ziskem 15 bodů patři družstvu Žlábci s.r.o. (Gym. MVV). O dalším pořadí rozhodovalo skóre, jelikož tři družstva získala 9 bodů: Pštrosi B (ZŠ Strossmayerova), Spare US (Gym. MVV) a nejmladší družstvo pod názvem „Koule 1“ (ZŠ u Uranie).

Následovala finálová část turnaje, kde se na jedno utkání střetli první ze skupin o Mistra Prahy, druzí ze skupin o třetí místo, třetí ze skupin o páté místo, čtvrtí ze skupin o sedmé místo, pátí ze skupin o deváté místo a šestí ze skupin o jedenácté místo.

Vítězem finálové části a Mistrem Prahy pro rok 2018 se stal Zelený pruh. Druhé místo získal FC Žlábek, třetí Sasanky a čtvrté Makovci. Všichni přímo postupují do celostátního finále o Mistra České republiky školních týmů. Páté místo a prvním náhradníkem pro účast v celostátním finálovém turnaji tříčlenných družstev vybojovalo družstvo Žlábci s.r.o., šestí a druhým náhradníkem jsou Holky N.A.F.

Před vyhlášením nejlepších družstev byli ještě vyhlášeni nejlepší jednotlivci základní části finálového turnaje. Nejlepším hráčem byl vyhodnocen Tomáš Pelikán z družstva „Makovci“ s průměrem 152,40 bodů a nejlepší hráčkou se stala Charlotte Kunayeová (Nezastavitelné koule) s průměrem 137,33 bodů.

Gratulujeme družstvu Zelený pruh k mistrovskému titulu, ale i všem zúčastněným hráčům. Velký dík patří též celému týmu herny a rozhodčím.

Jménem ČBA bych rád poděkoval všem hráčům, pedagogům a rozhodčím za bezproblémový průběh celého průběhu Školní bowlingové ligy uskutečněné v regionu Praha.

Celostátní finálový turnaj tříčlenných družstev o titul „Mistr České republiky školních týmů“ pro rok 2018 se bude konat v bowlingovém centru DUO dne 19. 6. 2018 od 11 hodin.

26.01.2024 v 22:29

Lukáš Jelínek vybojoval v Světovém poháru juniorů do 21 let bronzovou medaili.

14.01.2024 v 14:45

Obsazovačka na únorový turnaj PRESTIGE bude otevřena v úterý 16.1. v 20.oo hod.

14.12.2023 v 08:51

Sobotní Baráž pro MČR 5 čl. družstev ZRUŠENA. Hrací den MČR pro přihlášená družstva začíná místo 13.oo hod. již v 11.oo hod.