JKM Bowling Cup, 1. turnaj

První turnaj série pro Davida Mojku stylem start-cil

V sobotu 21. 1. 2023 se konal 1.turnaj 3. série JKM BOWLING CUP pro juniory, tentokrát na naší domovské herně Bowling Radava v Praze 7, a tos účastí 17 juniorů – většinou přímo z JKM bowling klubu - ale poctili nás návštěvou i 2 mimopražští hráči - David Svák z Olomouce (vítěz minulého turnaje) a stálý účastník turnaje – Filip Knapík z Poděbrad.

A jelikož se již od 1. série hendikepy počítají dle výkonů, ne podle věku (což je unikátní hrací systém), každý měl šanci na výhru(o čemž jsme se přesvědčili už na úplně prvním turnaji, který tento systém „otestoval“ a velmi zamíchal postupy a pořadím).

V kvalifikaci na 2 hry se nejlépe dařilo Davidu Mojkovi, který dal již v kvalifikaci nejvyšší nához dne, 226 bodů a další hrou 224 si průběžné vedení udržel.

Dále dle propozic postupovalo nejlepších 12 hráčů, tj. 5 hráčů nehrálo finále, ale mohli si paralelně s finalisty zahrát a potrénovat v horním patře herny.

Finále se hrálo od nuly na 2 hry (opět se započítáním hendikepů) a od první hry se bojovalo vysoko – přes 200 měli po 1. hře nahráno hned 3 hráči. Bohužel toto tempo neudržela ve 2. hře Pavla Žáčková, která se tímto dostala na celkově 5. místo, ale získala titul nejlepší ženy. Naopak přidal Filip Knapík, který dal dvoustovku právě ve 2. hře a stačilo mu to na 3. místo. Největší boj byl o 1. místo – tam si to rozdali dva Davidové a nakonec šťastnějším byl o bod David Mojka, který získal zároveň cenu za nejvyšší nához a zahrál i celkově nejvyšší průměr dne nad 220 b.

Všichni zúčastnění dostali věcné ceny za výkonya zároveň byl pro ně připraven malý raut.

MOC SE NA VÁS VŠECHNY TĚŠÍME NA DALŠÍM TURNAJI, KTERÝ SE BUDE KONTAT V DEJVICÍCH, 18.2.23 od 10.00 hodin.Obsazovačka zde.

VŠEM ÚČASTNÍKŮM I RODIČŮM OPĚT MOC DĚKUJEME ZA ÚČAST, SPOLUPRÁCI I SUPER ATMOSFÉRU!