JKM Bowling Cup, 2. turnaj

2. JKM BOWLING CUP PRO JUNIORY POPRVÉ V DEJVICÍCH

V sobotu 23. 10. 2021 se konal 2. turnaj série JKM BOWLING CUP, tentokrát poprvé na herně Bowling Dejvice v Praze 6, a to úplně stejně jakou u zahajovacího turnaje s účastí 18 dětí různých věkových i výkonnostních úrovní.

A jelikož se nově (již od 1. turnaje na Radavě) hendikepy počítají dle výkonů, ne podle věku, každý měl šanci na výhru (o čemž jsme se přesvědčili už na 1. turnaji, který tento systém „otestoval“ a velmi zamíchal postupy a pořadím).

Na rozdíl od minulého turnaje se v kvalifikaci dařilo i výkonnostním favoritům (kteří minule vůbec nepostoupili), nejlépe Filipovi Jiránkovi, který zároveň hodil nejvyšší nához dne: 205 (čistý nához bez hendikepu).

Tentokrát měli o zábavu postaráno i rodiče, kterých se sešlo velké množství a mohli si také zasoutěžit. Paralelně s bowlingovou hrou dětí rodiče rozjeli vzájemné soupeření ve společenských hrách a aktivitách, jako je např. holandský billiard (ten byl jednoznačně nejpopulárnější). Nakonec nejúspěšnějším z rodičů byl p. Vopálenský, tatínek Jakuba a odnesl si tekutou zelenou cenu pro dospělé😊

V pauze mezi kvalifikací a finále byla ještě jedna akční vložka: Jáchym Pantoflíček nám ukázal rychlostní skládání Rubikovy kostky.

Dále dle propozic postupovalo nejlepších 12 hráčů, 6 nepostupujících však mělo možnost zahrát si stejné společenské hry jako rodiče nebo si vybrat z nabídky doplňkových aktivit přímo na herně (bohužel nedalo se paralelně zahrát si dále bowling, jelikož v Dejvicích je pouze 6 drah).

Finále se hrálo od nuly na 2 hry (opět se započítáním hendikepů) a nejlépe to vyšlo už od první hry Davidu Mojkovi, který zároveň hodil ve 2. hře stejný nejvyšší nához jako Filip Jiránek. Ten nakonec skončil na 2. místě (s nejvyšším celkovým průměrem za turnaj) a 3. místo obsadila nejlepší žena Zuzka Kvasničková.

VŠEM ÚČASTNÍKŮM I RODIČŮM OPĚT MOC DĚKUJEME ZA ÚČAST, SPOLUPRÁCI I PERFEKTNÍ ATMOSFÉRU!

Všichni zúčastnění dostali věcné ceny a většina se přihlásila i do dalšího, 3. turnaje série, na Radavě, který se bude konat v sobotu 13. 11. 2021 od 10 hodin. A bude hrán podle stejných pravidel – jen se hendikepy budou pochopitelně opět průběžně měnit dle aktuálního vývoje individuálních průměrů.

Série bude mít do konce roku ještě 4 turnaje, kdy za každý turnaj získá každý hráč vždy nějaké body a na konci budou vyhlášeni celkoví vítězi za obě herny a získají velmi pěkné a hodnotné bowlingové ceny.

MOC SE NA VÁS VŠECHNY TĚŠÍME NA DALŠÍM TURNAJI, TENTOKRÁT ZASE NA RADAVĚ!