K-Mont Cup

Jirka Hindrák je prdlej jako dělo, uděláme ho čestným občanem města.

Považte, od pátku do soboty tady hrál CocaCola cup, v neděli u nás zářil na extralize (proti Sajmu hodil 154 bodů, pak ho jeho kolegové kuželkáři z družstva vyhodili) a v pondělí stál v pozoru na dráze v první rundě K-Mont cupu. Opět předvedl dvě stotřicítky, ale naštěstí je doprovodil dvěma stodevadesátkami a dvěma dvěstědesítkami. Postižených bylo v pondělí víc, ale ti další si odbyli nedělní ligová klání v jiných městech, než v Ústí, takže se jim to nepočítá. Jirka byl mezi čtveřicí, která v první rundě vybojovala finále. Nejlépe dopadli Terciáni Karel Mareš (7) a Franta Ondráš (10), za nimi byl třináctý výše jmenovaný Jirka Hindrák. Na své nejoblíbenější pozici tedy šestnáctý, což je poslední finálové místo (jeho výstřelek z minulého turnaje, kdy kvalifikaci vyhrál nelze brát vážně), skončil Michal Loučka. Vyznamenal se Jarda Felgr, který hodil nejvyšší nához rundy, který mu zaručuje příští start zadarmo. Navíc si už dopředu zamluvil restart, takže mu nevadilo, že po této rundě by byl sedmnáctý.

Po odehrání první květnové kvalifikační rundy se hrálo dubnové finále. To bylo zcela ve znamení výkonnostního srabu. Ten v první rundě zachraňovali Honza Zelinka, který hodil 206 bodů, hlavně však Vláďa Podzimek, který měl po výkonu 230 bodů prakticky jisté první místo. Pak ale sám sobě ukázal, zač je toho loket a po 140 bodech ve druhé hře byl nadšený ze třetího místa. Sedm bodů před ním skončil Pavol Dolog, který má teď velmi výnosné bowlingové období. Vítěz turnaje Honza Zelinka se ani s bonifikací nedostal přes 400 bodů, ovšem na Pavla měl náskok čtyř bodů a dvě tisícovky za první místo byly jeho. Užij si je Honzo.

Ze druhé rundy vzešlo devět finalistů. Nejvyšší nához měl Jarda Gurovič, kterému se na novém mazání podařilo hodit 257 bodů. Příště hraje zadarmo on a pokud ho nikdo nepřehodí ve finále, dostane i částku 514,- Kč. Díky Aleši Fadrný, jednateli K-Mont s.r.o.. Pak by se zřejmě fotil se Štěpánkou Štelcigovou, protože není pravděpodobné, že onemocní sedm lidí, což by Danu Hanušovou dostalo do finále. Takže Štěpánka bude pravděpodobně nejlepší ženou. Já už na to téma mluvil s jejím Františkem a on mumlal něco na to téma, že lepší se mu nepodařilo najít. Pro dubnový turnaj jsou vyfocenými objímaný Pavel Koráb (přeju mu to, jeho skvěle hrající Hela už byla dvakrát focená v objetí jiných chlápků za nejvyšší náhozy v Proplast lize) a objímající Hana Danušová (to dělám schválně ty brďo, já vím, jak se jmenuješ). Té k titulu stačilo být na devátém místě.

Poslední runda byla šťastná pro tři hráče. Asi nejvíc pro Jirku Haraštu, kterému stačilo 227 bodů na nejvyšší nához rundy a taky k postupu do finále ze čtvrtého místa. Jako třetí postoupil z restartu Jarda Felgr a posledním finalistou z této rundy byl Rosťa Ondráček, který postupuje z devátého místa. Finále bude 2. května a nikdo nebude zdecimovaný tak, jako většina účastníků (maratón hrálo devatenáct účastníků K-Montu) po víkendovém maratónu. Květen je zcela obsazen, jsou i náhradníci, takže předem děkuji za případné včasné omluvy. Velké díky domácím Jardovi Felgrovi a Vláďovi Pozimkovi, kteří se nechali přehodit do poslední rundy a uvolnila svá výhodná místa pro Petra Vránu se svým synkem Romanem, pro které by byla přeci jenom noční jízda do Olomouce nepříjemná. Copak Roman, ten by to vydržel, ale Petr chodí spát se slípkami. Takže dobrou noc přeje ZB.

09.05.2024 v 10:03

Zveřejněny mazací modely pro finále ČBL, baráž o finále a baráž o Extraligu 2024/25.

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.