Kongres World Bowling a nové MS seniorů

Trochu se zpožděním informujeme o proběhlém kongresu světové asociaceí World Bowling, který proběhl v Las Vegas v pauze mezi MS žen a MS seniorů.

Na kongresu byl na další čtyřleté období opětovně prezidentem zvolen Sheikh Talal M Al-Sabah, který získal 82 hlasů proti 22 hlasům jeho oponenta, mladého finského prezidenta Perttu Jussily.

Prvním viceprezidentem byl nově zvolen Martin Faba, prezident PABCON (asociace amerického kontinentu) a druhým viceprezidentem zástupce Evropy, nám dobře známy Marios Nicolaides.

Kongres především deklaroval začátek nového čtyřletého období jako další periody pro snahu konečně dostat bowling na program letních olympijských her.

Kromě několika technických či spíše administrativních změn v pravidlech ale kongres přinesl jednu novinku a to skutečnost, že již od roku 2021 bude Mistrovství světa seniorů nově pořádáno i ve věkové kategorii nad 65 let.

Termín i místo konání šampionátu budou společné, každá země ale bude moci pravděpodobně vyslat až 4 hráče a 4 hráčky v kategorii 50-64 let a stejný počet v kategorii 65 a více let. Detailních informací se dočkáme brzy a budeme o nich ihned naše seniory informovat!

Krátké zprávy

02.07.2025 v 23:28

Sbírku medailí z ESBC doplnil bronz v týmech o který se zasloužili Jana Lébrová, Ingrid Liebichová, Dagmar Stulíková.

29.06.2025 v 13:29

Třetí medaile z Mistrovství Evropy ESBC 2025, Ondrej Surán vybojoval stříbrnou medaili v Masters kat. muži B

27.06.2025 v 15:40

Druhá zlatá z ESBC 2025, Ondrej Surán vybojoval 1. místo v All Event muži

27.06.2025 v 11:52

Jana Lébrová s Dagmar Stulíkovou vezou z otevřeného Mistrovství Evropy ESBC 2025 zlato ze soutěže dvojic. Gratulujeme!

26.06.2025 v 10:28

V pátek 27. června bude po 18.oo hod. otevřena OBSAZOVAČKA na červencový turnaj Prestige.

Galerie

Mňačko Matyáš
JKM bowling
Mňačko Matyáš

Mňačko Matyáš

JKM bowling

Vítěz 10. turnaje Prestige Tour 2024/25

Šalkovič Michal
Xbowling club
Šalkovič Michal

Šalkovič Michal

Xbowling club

Nejlepší hráč kategorie P165 - 10. turnaj Prestige Tour 2024/25

Mareš Michal
Xbowling club
Mareš Michal

Mareš Michal

Xbowling club

Nejlepší hráč kategorie P190 - 10. turnaj Prestige Tour 2024/25

Kvasničková Zuzana
JKM bowling
Kvasničková Zuzana

Kvasničková Zuzana

JKM bowling

Nejlepší žena - 10. turnaj Prestige Tour 2024/25

Matějka Antonín
Strike
Matějka Antonín

Matějka Antonín

Strike

Nejlepší senior - 10. turnaj Prestige Tour 2024/25

Partneři České bowlingové asociace
  • ETBF
  • International Bowling Federation
  • Česká unie sportu
  • ČOV
  • Bowland
  • Bowling Zone
  • Bowling Brno
  • Xbowling
  • Storm
  • ProBowling
  • Kegel
  • UK FTVS
  • Praha
  • Národní sportovní agentura
  • JMP - studio zdravého spaní/