MČR dvojic 2013, kat. muži a ženy

Mistři ČR v soutěži dvojic jsou známi.

Mistryně ČR: Sylva Šlechtová a Jana Lébrová

MČR dvojic odstartovalo

Komentář a výsledky play-off
(Akt. v 00.15 hod.) Kvalifikace žen dokonale zamíchala jmény účastnic a do TOP 4 dvojic žen, prošla pouze jedna žena, která byla v play-off i loni. Nejprve se utkala první dvojice z kvalifikace Pádárová Ivana - Skůrová Jana s čtvrtou dvojicí Lébrová Jana st. - Šlechtová Sylva a druhá dvojice z umístění v kvalifikaci Straková Irena - Váchová Věra s třetí dvojicí Breindlová Anna - Závladská Svatava. K překvapení všech vypadly výše nasazené dvojice a obě obdržely bronzové medaile za umístění. Ve finále se poté utkaly Lébrová Jana - Šlechtová Sylva s dvojicí Breindlová Anna - Závladská Svatava. Finálový duel skončil po dvou hrách 1:1 a rozhodoval až třetí zápas v kterém se z titulu Mistryně ČR radovala dvojice Lébrová Jana - Šlechtová Sylva. Kompletní výsledky kategorie žen s průměry ZDE.

Také kvalifikace 6 her v kategorii mužů pořádně zamíchala jmény postupujících oproti loňsku a postup nebyl jednoduchou záležitostí. Do play-off se neprobojovali loňští mistři Jan Spáčil – Pavel Vinklárek a postup do osmičky nejlepších se nepovedl ani čerstvému Mistru ČR v jednotlivcích Michalu Včelišovi s Karlem Kutinou. Osmička nejlepších byla nabitá energií a především mládím. V prvním kole play-offka vypadly dvojice Lorenc - Mužík, Uhlíř - Brzica, Holubčák - Homola Lad., Cifra - Růžek. Zbyla čtveřice dvojic a její účastníci měli již jisté medaile. V prvním duelu na sebe narazila loňská stříbrná dvojka Marek Talpa s Davidem Vítkem proti dvojici Jan Macek – Marval a tento duel by se dal nazvat předčasným finále. Výborná atmosféra, výborné výkony všech protagonistů, kde postup do finále okořenil třístovkou Jan Macek. V druhém duelu Lukáš Homola s Lukášem Hurychem rozhodli o svém postupu do finále přes Pavla Čermáka s Jiřím Hindrákem až třetím zápasem. Ten je stál zřejmě hodně sil, protože ve finále podlehli poměrně hladce 2:0 novým mistrům. Těmi se stala dvojice Jan Macek – Michal Marval. Kompletní výsledky kategorie mužů s průměry ZDE.

Obrazové ohlédnutí kamerou KRILIE z letošního Mistrovství České republiky dvojic 2013 naleznete na následujícím odkaze: videoreportáž.

(Akt. v 21.30 hod.) Mistři ČR pro rok 2013 v soutěži dvojic jsou známi. V kategorii mužů zvítězila dvojice Jan Macek - Michal Marval a v kategorii žen Jana Lébrová - Sylva Šlechtová. Níže v příloze jsou kompletní výsledky play-off.

Komentář a výsledky po 3. hrací rundě
(Akt. v 18.30 hod.) Přidány výsledky po 3. hrací rundě. Došlo ke změně pořadí v kategorii mužů, do čela se vyšvihla dvojka Talpa Vítek s průměrem 239,9. V soutěži žen se pořadí mění také, nejlepší pozici do play-off si vybojovala dvojka Pádárová Ivana - Skůrová Jana s průměrem 190,8. Konečné výsledky jsou v příloze. V 18.00 odstartovalo play-off, kdo na koho narazí najdete v příloze.

Komentář a výsledky po 2. hrací rundě
(Akt. v 15.15 hod.) Přidány výsledky po 2. hrací rundě. Došlo ke změně pořadí v kategorii mužů, do čela se vyšvihla s průměrem 228,3 dvojice Jaroslav Lorenc - Michal Mužík. V soutěži žen se pořadí na čele nemění. Průběžné výsledky naleznete níže v příloze. Třetí hrací runda odstartovala v 15.00 hod.

Do závěrečných bojů play-off, které startují v 18.00 hod. postupuje osm nejlepších dvojic mužů a 4 dvojice žen. Bude velmi zajímavé sledovat v průběhu dnešního dnes jak se povede loňským šampiónům a jak zahrají ostatní hráči. Další výsledky po 15.00 hod.

Komentář a výsledky po 1. hrací rundě
(zveřejněno v 12.15 hod)
Dnes v devět hodin odstartovala v Praze na centru Best Bowling 1. hrací runda MČR dvojic v kategoriích mužů a žen. Nejvíce se dařilo dvojici mužů Macek - Marval s průměrem 221,2 a v ženách dvojce Straková - Váchová Ø 189,1. Průběžné výsledky naleznete níže v příloze. Druhá hrací runda startuje v 12.00 hod a třetí od 15.00 hod.

Přílohy

Krátké zprávy

14.02.2024 v 09:07

Ve čtvrtek 15.2. v 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na březnový turnaj PRESTIGE.

26.01.2024 v 22:29

Lukáš Jelínek vybojoval v Světovém poháru juniorů do 21 let bronzovou medaili.

14.01.2024 v 14:45

Obsazovačka na únorový turnaj PRESTIGE bude otevřena v úterý 16.1. v 20.oo hod.

14.12.2023 v 08:51

Sobotní Baráž pro MČR 5 čl. družstev ZRUŠENA. Hrací den MČR pro přihlášená družstva začíná místo 13.oo hod. již v 11.oo hod.

11.12.2023 v 14:34

V úterý 12.prosince bude v 18.oo hod. otevřena obsazovačka na lednový turnaj PRESTIGE.

Galerie

Jelínek Lukáš
Xbowling club
Jelínek Lukáš

Jelínek Lukáš

Xbowling club

Vítěz 8. turnaje Prestige Tour 2023/24

Capilová Nela
Xbowling club
Capilová Nela

Capilová Nela

Xbowling club

Nejlepší žena, nejlepší hráčka kategorie P190 - 8. turnaj Prestige Tour 2023/24

Benna Sebastián
ProBowling Hustopeče
Benna Sebastián

Benna Sebastián

ProBowling Hustopeče

Nejlepší hráč kategorie P165 - 8. turnaj Prestige Tour 2023/24

Komárek Šimon
ProBowling Hustopeče
Komárek Šimon

Komárek Šimon

ProBowling Hustopeče

Nejlepší junior - 8. turnaj Prestige Tour 2023/24

Hindrák Jiří
expert King Pins
Hindrák Jiří

Hindrák Jiří

expert King Pins

Nejlepší senior - 8. turnaj Prestige Tour 2023/24

Mojka David
JKM bowling
Mojka David

Mojka David

JKM bowling

Nejlepší junior - 7. turnaj Prestige Tour 2023/24

Partneři České bowlingové asociace
 • ETBF
 • International Bowling Federation
 • Česká unie sportu
 • ČOV
 • Best Bowling
 • Bowland
 • Bowling Zone
 • Bowling Brno
 • Xbowling
 • Storm
 • ProBowling
 • Kegel
 • UK FTVS
 • Praha
 • Národní sportovní agentura
 • Silvernite/
 • JMP - studio zdravého spaní/