MČR dvojic 2014, kat. muži a ženy

Konečné výsledky a krátký komentář.

Komentář k hracímu dni (zveřejněno v 01.00 hod)

Kvalifikaci mužů vévodilo duo Lukáš Homola-Lukáš Hurych, kteří už minulý rok útočili na 1. místo v kvalifikaci a tenkrát je předstihla dvojice Marek Talpa s Davidem Vítkem, kteří se letos mistrovství nezúčastnili. Oproti minulému roku padala nižší čísla, ale i tak bylo na postup zapotřebí mít průměr na dvojici přes 200 bodů na hru a to konkrétně na 8. místo. To náleželo dvojici Aleš Synek s Jaroslavem Čižinským, kteří měli průměr 200,3.

Následoval pavouk play-off z kterého dál pokračovali dvojice Mička Daniel - Rechtorik Milan, Vopička Karel – Vyšín Jan, Lukáš Homola - Lukáš Hurych a Váradi Jakub – Ondřej Mlynář. Poslední dvě zmiňované dvojice se nakonec umístily na 3. místě a o titul MČR se ve finále utkali dvojice Mička Daniel - Rechtorik Milan a Vopička Karel – Vyšín Jan. Vítězi se nakonec stali Karel Vopička s Janem Vyšínem, kterým stačily k získání titulu jen 2 hry. Kompletní výsledky kategorie mužů s průměry ZDE.

Z kvalifikace žen se postupovaly do pavouka play-off dvojice: Dologová Petra – Morávková Drahomíra, Beštová Kateřina – Skůrová Jana, Straková Irena – Stulíková Dagmar a Hanzlovská Petra s Janou Lébrovou. Posledně jmenovaná dvojka vyhrála kvalifikaci s průměrem na hru 195,8. Ze čtyř dvojic se do finále dostala dvojice Straková Irena – Stulíková Dagmar, poražené dvojice ale nepřišly zkrátka a náleží jim, společná bronzová příčka za třetí místo. Finále pak bez větších potíží vyhráli po 2 hrách Jana Lébrová s Petrou Hanzlovskou, dvojice Straková Irena – Stulíková Dagmar si připisuje 2. místo. Kompletní výsledky kategorie žen s průměry ZDE. Do archivu VIDEA ČBA a k tématicky zainteresovanému článku, byla doplněna další videoreportáž. Obrazové ohlédnutí kamerou KRILIE z letošního Mistrovství České republiky dvojic 2014 naleznete na následujícím odkaze: videoreportáž.

Výsledky po kvalifikaci (zveřejněno v 21.00 hod)

Výsledky po 2. hrací rundě (zveřejněno v 14.45 hod)

Dnes v devět hodin odstartovala v Praze na centru Best Bowling 1. hrací runda MČR dvojic v kategoriích mužů a žen. Druhá hrací runda startuje v 12.00 hod a třetí od 15.00 hod. Průběžné výsledky najdete níže v příloze, do finálového pavouka postupuje 8 dvojic mužů, 4 dvojice žen.