MČR pětičlenných družstev

Novým Mistrem ČR v soutěži pětičlenných družstev je ProBowling.

.

(aktualizováno 2.12.2019) V neděli 1. 12. 2019 se konal třetí ročník Mistrovství České republiky pětičlenných družstev. Tentokráte se hrálo ve východních Čechách na centru Bowlingzone Pardubice.

Postupující ze sobotní baráže byli přilosováni k již známým účastníkům do skupin A a B. Série pěti zápasů systémem „každý s každým“ pak rozhodovala o dvou postupujících do play-off z každé skupiny.

Do pavouka postupoval ze skupiny A suverénně tým BBO Black Riders s 28 body a loňský vítěz, Benedikt Most s 24 body. Výsledky a přehled zápasů ve skupině >> zde, tabulka a pořadí >> zde.

Skupinu B ovládl tandem týmů Bowlingzone - Probowling, kteří s 29 a 27 body výrazně utekli všem ostatním. Výsledky a přehled zápasů ve skupině >> zde, tabulka a pořadí >> zde.

Souboje play – off se letos hráli nově tzv. Baker systémem (hráči v týmu se ve hře střídají po každém framu) na součet tří her a tak byl každý zvědavý, co tento systém přinese. Obě semifinálová utkání přinesla zajímavou podívanou, do finále jasně postoupil Probowling a domácí Bowlingzone. Poražené týmy bojovaly o třetí místo.

Následovalo finále, které přineslo suverénní vítězství hustopečského týmu Probowling, které se stalo po Rigor Mortis a Benediktu Most, třetím Mistrem ČR v této soutěži. Medaile za druhé místo náleží Bowlingzone a bronzové si vybojoval Benedikt Most v zápasech s BBO Black Riders. Pavouk play – off >> zde.

Právo účasti ve čtvrtém ročníku MČR pětičlenných družstev v roce 2020 si za umístění ve skupinách ještě vybojovaly týmy BT Notaxo, Bowlingzone C a Bowland Olomouc, Rigor Mortis. Zbývající čtyři volná místa jsou připravena pro týmy z baráže.

Za zmínku z této soutěže stojí také nejlepší výkony. Nevyšší nához si připsal Jan Čepelák (267), který se stal i nejlepším hráčem soutěže s průměrem 225,80. V ženách zářila Dana Hanušová, výkon 234, průměr 187,80. Nejlepší týmový nához 1 046 dosáhl tým Bowlingzone. Výkony jednotlivců na MČR pětičlenných družstev >> zde.

.

(zveřejněno 1.12.2019) V neděli 1.12.2019 probíhá na centru Bowlingzone Pardubice třetí ročník Mistrovství České republiky pětičlenných družstev.

Nejprve se v sobotu 30.11.2019 ve večerních hodinách od 21.00 hod konala baráž, ve které se nejvíce dařilo družstvu Rigor Mortis, které celou baráž vyhrálo. Dalšími postupujícími do nedělních klání byli: Bowlingzone C, BT Notaxo, Xbowling Club a Bowlingzone B. Černý Petr v baráži zůstal již podruhé družstvu Probowling 2.

- Tabulka a pořadí družstev v baráži >> zde

- Výkony jednotlivců v baráži >> zde

- Rozlosování nedělních soubojů v základních skupinách zde, z každé skupiny družstva umístěná na prvním a druhém místě postupují do PLAY OFF.

- Orientační časový plán >> zde.

- Konečné výsledky základních skupin po 5 zápasech naleznete v přílohách.

Přílohy

MČR 5ti členných týmů 2019

Dnes se hraje

MČR jednotlivců a dvojic 2024
Bowland Olomouc

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.