Mistrovství České republiky juniorů 2014

Mistrovství ČR je u konce...

Tento víkend byl ve znamení bojů o Mistrovské tituly mezi juniory.
V kategorii do 9 let startovalo 5 juniorů. Tato kategorie hraje společně a nejlepším hráčem se stala hráčka klubu BC Most Marie Hojdarová, která se s vynikajícím průměrem 151 bodů jednoznačně stala mistryní ČR kategorie do 9 let.

Vzhledem k tomu, že ceny a medaile byly připraveny předem zvlášť (chlapci a dívky) pro kategorii do 9 let, tak byli vyhlášeni i dva chlapci a to Šimon Vondráček před Davidem Mojkou.K radosti nejmladší kategorie jsme nechtěli kluky o tyto ceny připravit i přes neúčast minimálního počtu 4 startujících, která by zajistila rozdělení na chlapce a dívky.

Kategorie 10-12 let je již rozdělená a v kategorii chlapců startovalo 17 juniorů. 3. místo a bronzovou medaili si odnesl Jiří Uhlíř ml., Vícemistrem se stal s průměrem 180,25 Jan Jeníček z BC Most. Mistrem České republiky se stal hráč BC Bowland Olomouc Jan Tříska, který zahrál průměr 187,5.

V kategorii dívek 10-12 let hrálo 9 dívek. Třetí místo vybojovala Hušnerová Sára. 2. místo a vícemistryní se stala Michaela Černíková s průměrem 143,5. Mistryní České republiky se stala Adéla Čásková s průměrem 146,75.

Kategorie 13-15 let byla mezi chlapci obsazená sedmnácti juniory. Tato kategorie hrála včera 6 kvalifikačních her a nejlepší 4 hráči postoupili do dnešních Play-off zápasů na dvě vítězné hry.
Do TOP 4 bylo třeba zahrát minimálně 1151 bodů. To dokázal: Patrik Pechar, Jakub Vlachovič, Richard Beran a Lubomír Mlýnek.
Patrik Pechar jako lídr kvalifikace nastoupil proti Lubomíru Mlýnkovi na kterého bohužel nestačil a skončil tak na společném 3. místě o které se dělí s Richardem Beranem, který prohrál s Jakubem Vlachovičem. Finálový zápas mezi Lubomírem Mlýnkem a Jakubem Vlachovičem lépe zvládl Jakub Vlachovič z klubu Xbowling team, který porazil 2:0 Lubomíra Mlýnka.

Ve stejné kategorii, ale dívek bojovalo o prvenství 9 dívek, které se 6 hrami kvalifikace chtěly probojovat do TOP 4, která měla jisté medaile.
To se povedlo Kristýně Filípkové, Zuzaně Uhlířové, Kubelkové Lucii a Petákové Anně. Hranice postupu do dnešního Play-off byla 1030 bodů.
Kristýna Filípková nastoupila proti Anně Petákové, která ji po dvou hrách zdolala a Kristýna tedy skončila na 3. místě společně se Zuzanou Uhlířovou, která podlehla Lucii Kubelkové. Finále kategorie mezi Lucií Kubelkovou a Annou Petákovou. Jako lepší se ukázala Lucie Kubelková z UBT Kladno, která po dvou pěkných hrách získala titul Mistryně ČR juniorů 2014 kategorie 13-15 let.

V nejstarší kategorii 16-18 let hrálo 15 chlapců. Postup do TOP 4 byl hodně vysoko a čtvrtý postupující do Play-off byl Vojtěch Bednář, který zahrál 222,33 průměr. Ve vzájemných zápasech se pak proti sobě utkal Stanislav Kočár vs. Vojtěch Bednář a Michal Janovský proti Michalu Korábovi. V prvním zmiňovaném zápase byl lepší Stanislav Kočár, který po dvou hrách 238 a 218 odsunuje Vojtěcha Bednáře na společné 3. místo o které se dělí s Michalem Korábem, který skončil v semifinále s Michalem Janovským. Finále pak lépe zvládl Stanislav Kočár (Strike Řevnice), který po velkém boji vítězí nad Michalem Janovským a stal se tak mistrem České republiky juniorů do 18 let.

V kategorii dívek do 18 let se o postup do TOP 4 a titul utkalo 10 dívek. Mezi TOP 4 se probojovala Klára Nefová, Gabriela Vlasáková, Kateřina Hejdučková ml. a Martina Hasníková.
Play-off zápasy byly nasazeny: Klára Nefová proti Martině Hasníkové a Gabriela Vlasáková proti Kateřině Hejdučkové. V tomto semifinále prohrála Klára Nefová a Kateřina Hejdučková ml., které se dělí o společné 3. místo. Finálový zápas o titul mezi Gabrielou Vlasákovou a Martinou Hasníkovou zvládla lépe Gabriela Vlasáková (Strikeland junior), která se stala mistryní ČR.

Rád bych poděkoval za skvělou organizaci a přípravu centru Bowland Olomouc center jmenovitě Danu Schinerovi a dalším kteří se podíleli na tomto mistrovství ČR juniorů.

4.5.2013 11:25 Dnes v Olomouci pokračuje mistrovství kategoriemi do 9 let a 10-12 let po nich se hrají finálové části kategorií 13-15 let a 16-18 let do kterých postoupila TOP 4 chlapců a dívek. Sledovat je budete moci prostředníctvím Online scoringu
.

V příloze tohoto článku naleznete výsledky kvalifikace kategorií 13-15 let a 16-18 let. 4 nejlepší postupují do zítřejší finálové části.