Mistrovství Evropy juniorů - EYC 2019

Mistrovství Evropy juniorů je za námi

- Ve dnech 14. - 21. 4. 2019 se ve Vídni uskutečnilo Mistrovství Evropy v bowlingu juniorů.

- Mistrovství se zúčastnilo 161 hráčů a hráček z 27 států.

- Naše výprava přivezla bronzovou medaili zásluhou Lukáše Jelínka.

Ale postupně:

Mistrovství bylo zahájeno soutěží dvojic.

Chlapci nastoupili ve složení Jan Tříska - Dominik Kratochvíl a Lukáš Jelínek - Tomáš Liebich. První jmenovaná dvojice se držela na předních místech, bohužel v poslední hře chlapci ztratili a spadli na 9. místo. Druhá naše dvojice obsadila 36. místo.

Děvčata hrála ve složení Anna Petáková - Markéta Vojtěchová a Eliška Krummerová - Andrea Mazalová. Anna s Markétou skončily na 21. místě, Eliška s Andreou na 24. místě.

Středa a čtvrtek byly vyhrazeny pro kategorii týmů. Chlapecký obsadil 8. místo, dívčí 11. místo.

V pátek přišli na řadu chlapci jednotlivci. Lukáš Jelínek vybojoval 3. místo a bronz. Honza Tříska bojoval do posledního hodu a držel čtvrté postupové místo. Bohužel nestačil na Artemijse Hudjakovse, který hodil v poslední hře Perfect Game, Honza skončil pátý.

V sobotu nastoupila na dráhy děvčata. Andrea skončila na 23. místě, Anička 51. Eliška 52. a Markéta 53.

V nedělních Masters Lukáš Jelínek podlehl Litevci Laurynasovi Narušisovi. Jan Tříska po skvělém výkonu, kdy vyřadil Clementa Bernardse 222:201 a 204:200 nastoupil ve druhé hře na Mathiase Ankerdala z Dánska a předvedl famózní hru 277:204 a 184:160. Konečnou se pro něj bohužel stal pozdější vítěz Fin Pyry Puharinen. Honzovi se při hře uštípla dohozová koule a už ji nemohl použít.

.

(zpravodajství z dějiště konání, 20.4.2019) Máme medaili !!!!!!!

Náš Lukáš Jelínek získal bronz. Ve velké konkurenci a po obrovském boji výkonem 204 bodů. Ve finálových bojích ho vyřadil pozdější vítěz Maxime Dubois z Francie náhozem 279. Druhý skončil Brent de Ruiter z Holandska a na děleném třetím místě Artemijs Hudjakovs z Lotyšska.

Do zítřejšího Masters postupují oba naši reprezentanti. Lukáš Jelínek z devátého místa a Jan Tříska ze třináctého místa.

Začínají v 9 hodin, držte palce!!!!

(akt. zpráva, aktualizováno 19.4.2019) Lukáš Jelínek a Jan Tříska zahráli výborně v soutěži jednotlivců. Lukáš se umístil na 2. místě a má již jistou medaili, zítra se rozhodne o její barvě, semifinále začíná v 17:15!!! 🏅 Jan Tříska přišel o medaili jen kvůli tomu, že Artemijs Hudjakovs z Lotyšska hodil v poslední hře perfect game a Honzu tak o 15 kuželek odsunul na 5. místo. Gratulujeme a zítra budeme fandit!!! 👏✊

(akt. zpráva, 18.4.2019) Chlapci statečně bojovali v druhém bloku her a až do poslední hry si drželi naději na medaili, ta poslední jim nakonec bohužel nevyšla a končí tak na 8. místě. I to je však výborný výsledek, gratulujeme! 👏Momentálně hrají děvčata svůj druhý blok týmů a zítra nás čeká soutěž jednotlivců.

(akt. zpráva,17.4.2019) Junioři dohráli první blok a prozatím jsou na průběžném 5. místě👏 drží si tak skvělou pozici pro zítřejší blok 🤫 Děvčata začínají již za necelou hodinu a my i jim držíme palce ✊

(zpravodajství z dějiště konání, 16.4.2019) Skončila na juniorském ME ve Vídni soutěž dvojic v obou kategoriích. Naše chlapecká dvojice Dominik Kratochvíl a Jan Tříska skončila na skvělém 9. místě, druhá dvojice ve složení Tomáš Liebich s Lukášem Jelínkem skončili na 36. místě. Zvítězila nizozemská dvojice, která ve finále porazila německé juniory.

V dívčí kategorii naše dvojice Markéta Vojtěchová s Annou Petákovou obsadila 21. místo, dvojice Eliška Krummerová s Andreou Mazalovou skončila na 24. místě. Zvítězily Finky, které ve finále porazily dvojici z Norska.

V celkovém pořadí All Event jsou na tom v obou kategoriích nejlépe Anna Petáková a Jan Tříska, shodně na prozatimním 16. místě.

Lukáš Jelínek obsadil 31. místo, Dominik Kratochvíl 33. místo a Tomáš Liebich 85. místo. V kategorii dívek je 43. Eliška Krummerová, 54. Andrea Mazalová a 60. Markéta Vojtěchová.

(zpravodajství z dějiště konání,14. dubna 2019) Ve Vídni bylo slavnostně zahájeno Mistrovství Evropy juniorů - EYC 2019. Naše reprezentace se představí ve složení Eliška Krummerová, Andrea Mazalová, Anna Petáková, Markéta Vojtěchová, Lukáš Jelínek, Dominik Kratochvíl, Tomáš Liebich a Jan Tříska. Spolu s nimi odcestovali do Vídně hlavní trenér Jan Spáčil a asistent trenéra Jan Čepelák. Naši reprezentanti nastoupí do prvních zápasů hned v pondělí ráno. V 9:00 začne bojovat dvojice Dominik Kratochvíl s Janem Třískou, ve 13:15 pak Lukáš Jelínek s Tomášem Liebichem.