Mistrovství světa juniorů (WJC 2019) do 18 let

(aktualizováno 23.3.2019) První Mistrovství světa juniorů je úspěšně za námi!

Naše mladé kvarteto odehrálo od úterý do čtvrtka všech svých 18 her a nutno hned na začátku podotknout, že se s první účastí v celosvětové konkurenci vypořádalo výborně.

První kategorii jednotlivců odehrála společně naše výprava v úterní ranní rundě. Bylo to také poprvé, co česká reprezentace odehrála soutěžní zápasy dle nového scoringového systému. Nejlépe se s úvodní nervozitou vypořádal Lukáš Jelínek, který po hrách 192, 263, 264, 239, 175 a 204 skončil na skvělém 23. místě. Jan Tříska zahájil šampionát také velmi hezky. S průměrem 208,67 obsadil v první soutěžní kategorii na mistrovství světa 44. místo. V kategorii dívek začala šampionát výborně Markéta Vojtěchová, která zahrála průměr 192,67 a obsadila 30. místo. Eliška Krummerová vstoupila do šampionátu s průměrem 176,67, což stačilo na 41. místo.

Na soutěž dvojic měli Honza s Lukášem opravdu krátkou přípravu, protože jejich runda začala zhruba 90 minut poté, co dohráli své úvodní hry v kategorii jednotlivců. Naše chlapecká dvojice byla velmi vyrovnaná a po společném průměru 212,17 obsadila 17. místo. Eliška s Markétou zahrály v průměru výborných 198,5, což je vyneslo na 15. příčku.

Hned poté, co dívky dohrály soutěž dvojic, nastoupili naši reprezentanti k prvním třem hrám v kategorii týmů. První den se vydařil! Po hrách 805, 906 a 806 jsme byli na průběžném 11. místě. Nakonec jsme po výkonech z druhého dne (805, 810, 803) skončili na konečném 14. místě.

V konečném pořadí „all event“ nám u dívek i chlapců jenom těsně unikl postup do „masters“. Lukáš Jelínek (průměr 216,17) obsadil konečné 32. místo se ztrátou 65 bodů na postup do vyřazovacích bojů. Markéta Vojěchová (průměr 201,56) skončila na nepopulárním 25. místě se ztrátou pouhých 15 bodů. Ovšem ani Jan Tříska a Eliška Krummerová nezklamali. Honza se s průměrem 212,72 umístil na 38. místě a Eliška zahrála průměr 184,44, což jí stačilo na pěkné 37. místo.

(aktualizováno 18.3.2019) Krásný den z Francie, kde dneska začíná historicky první Mistrovství světa juniorek a juniorů do 18 let. Toto mistrovství se odehrává na bowlingovém centru Plaza Bowling, na okraji malebného městečka Saint-Maximin, které leží zhruba 70 kilometrů od centra Paříže. Česká výprava zdejší bowlingové centrum moc dobře zná, protože zde již byla na juniorském Mistrovství Evropy v roce 2010.

(zveřejněno 13.3.2019)Češi přiletěli do Francie v pátek. Oficiální zahájení Mistrovství světa však bylo nachystáno až na dnešní den. Harmonogram byl v posledním týdnu celkem zásadně pozměněn, jelikož se přihlásilo méně reprezentací, než se očekávalo. Začátek byl tedy posunut až na pondělí. Významnou a nepříjemnou změnou je i to, že rundy budou, kvůli nízkému počtu účastníků, smíšené. Naše dívky a naši chlapci tak odehrají kategorii jednotlivců ve stejné rundě, a to konkrétně v úterý, 19. března od 9:00. Dívky zahájí šampionát na dráze 21 a postupně se budou posouvat na dráhy 19, 17, 27, 25 a 23. Chlapci začnou na dráze číslo 10 a budou postupovat na dráhy 12, 14, 16, 2 a 4.

Naši reprezentanti Jan Tříska a Lukáš Jelínek budou mít po odehrání prvních 6 her pouze minimální čas na odpočinek, protože hned ve 14:00 nastoupí k dalším šesti hrám v kategorii dvojic.

Držte našim reprezentantům palce.

Vážení bowlingoví příznivci, první z vrcholů letošního roku pro juniorské reprezentanty se přiblížil. Již tento pátek, 15.3.2019, odlétá naše juniorské reprezentace na historicky první Mistrovství světa juniorů (WJC 2019) do 18 let. Mistrovství se uskuteční ve Francii a naši republiku budou reprezentovat Jan Tříska, Lukáš Jelínek, Markéta Vojtěchová a Eliška Krummerová. Hráče a hráčky povede jako hlavní trenér Jan Spáčil společně s asistentem a vedoucím výpravy Honzou Čepelákem.

Toto mistrovství je pojato i jako ukázka našeho sportu jako adepta pro přijetí na program olympijských her, teď bojujeme za bowling na OH v roce 2028 v USA. Naše hráče čeká další novinka a to, že všechny kvalifikační i finálové hry se budou hrát podle nového počítání WTBA „current frame scoring“ (kdo nezná, bude asi překvapen). Veškeré informace, výsledky, atd.. naleznete na oficiálních stránkách šamionátu zde: https://2019wjc.worldbowling.org/.

Vlastní mistrovství začíná v neděli 17.3.2019 mítinkem manažerů, kde se dozvíme na jakém mazacím modelu se bude hrát. Junioři nastoupí až v pondělí, kdy je čeká oficiální trénink, zahájení, ale také již první ostré hry. Finálové souboje (kromě jednotlivců) budou ve speciální TV aréně, ale to až v sobotu 23.3.2019.

Jan Spáčil

Hlavní trenér juniorské národní reprezentace

09.05.2024 v 10:03

Zveřejněny mazací modely pro finále ČBL, baráž o finále a baráž o Extraligu 2024/25.

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.