MS hráčů do 23 let Orlando

Návrat ze zámoří.

V úterý dopoledne dosedlo na Ruzyňské letiště letadlo, kterým se vrátili ze zámoří naši hráči z MS hráčů do 23. let. Pro ty, co nesledovali průběh šampionátu na pravidelně několikrát denně aktualizovaných stránkách našich juniorů, přinášíme celkovou rekapitulaci s odkazy, abyste se lehce dostali tam, kde vás to bude zajímat.

Desátého ročníku MS této věkové kategorie se účastnili hráči a hráčky z 55 zemí, což je rekord této soutěže. V soutěži jednotlivců bylo hodnoceno 194 juniorů. Vítězství vybojoval Dominic Barrett z Anglie a nejlépe našim hodnoceným hráčem byl Jakub Váradi na 130. místě s Ø 184. V soutěži juniorek bojovalo celkem 135 hráček a vítězství vybojovala Park Mi Ran z Korei. Nejlépe z našich se vedlo Veronice Novákové, která vybojovala 66. místo s Ø 186,17. Výsledková listina základních her juniorů a juniorek je k dispozici po rozkliknutí. Titul MS po závěrečné soutěži Masters vybojoval Aaron Kong z Malajsie a Jun Gwi- Ae z Korei.

Druhou soutěžní disciplínou byla soutěž dvojic, které se účastnilo 95 dvojiček juniorů. Titul pro Švédsko vybojovala dvojka ve složení Kim Bolleby – James Gruffman. Naši Jan Koráb s Filipem Kubínem se umístili na 35. místě, Jan Čepelák s Jakubem Váradi na 78. místě. V soutěži juniorek bojovalo 63 dvojic a titul vybojovaly hráčky Německa Tina Hulsch a Birgit Pöpler. Naše Věra Mašatová s Veronikou Novákovou obsadily 44. místo a Jana Lébrová s Michaelou Novákovou skončily na 59. místě. Výsledková listina juniorů a juniorek je k dispozici po rozkliknutí.

Třetí soutěžní disciplínou byla soutěž čtyřčlenných družstev a soutěže se účastnilo 44 týmů juniorů a 25 týmů juniorek. V juniorech zvítězil team Malajsie ve složení Nur Aiman, Syafiq Ridhwan, Adrian Ang and Aaron Kong a team ČR se umístil na 35. místě. V souteži juniorek vyhrála Korea v sestavě Lee Yeon Ji, Jun Gwi Ae, Lee Hye Mi, Park Mi Ran a naše děvčata se umístila na 22. místě. Výsledková listina juniorů a juniorek je k dispozici po rozkliknutí.

V celkovém hodnocení (All-events) po 18 hrách, kde se počítaly hry ze soutěže jednotlivců, dvojic i družstev byl nejlépe hodnoceným naším hráčem Jan Koráb Ø 198,06 na 65 místě. V juniorkách byla nejlépe hodnocenou naší hráčkou Veronika Nováková s Ø 183 na 88. místě. Kompletní hodnocení juniorů a juniorek je k dispozici po rozkliknutí.

Bohatou fotogalerii z celé akce najdete na stránkách juniorů a další zajímavosti na oficiálních stránkách MS 2008.

.

Průběžné zpravodajství

- MS hráčů do 23 let Orlando

Krátké zprávy

22.03.2023 v 08:28

Otevřena obsazovačka na 10. turnaj Prestige Tour.

03.03.2023 v 10:13

Zveřejněn mazací model pro 3. turnaj Kadet Cup.

23.02.2023 v 10:36

Nedělní 3. kolo (25. 2. 2023) Storm české juniorské 1. ligy je odloženo.

21.02.2023 v 08:37

Otevřena obsazovačka na 9. turnaj Prestige Tour.

26.01.2023 v 20:23

Otevřena obsazovačka na 8. turnaj Prestige Tour.

Galerie

Jelínek Lukáš
Xbowling club
Jelínek Lukáš

Jelínek Lukáš

Xbowling club

Vítěz 9. turnaje Prestige Tour 2022/23

Seidl Michal
bez klubové příslušnosti
Seidl Michal

Seidl Michal

bez klubové příslušnosti

Nejlepší hráč kategorie P190 - 9. turnaj Prestige Tour 2022/23

Matějka Antonín
Strike
Matějka Antonín

Matějka Antonín

Strike

Nejlepší senior - 9. turnaj Prestige Tour 2022/23

Kordulík Václav ml.
BK StrikeLand Junior
Kordulík Václav ml.

Kordulík Václav ml.

BK StrikeLand Junior

Nejlepší junior - 9. turnaj Prestige Tour 2022/2023

Lébrová Jana
Car Citon Olomouc
Lébrová Jana

Lébrová Jana

Car Citon Olomouc

Nejlepší žena - 9. turnaj Prestige Tour 2022/2023

Rácová Julie
Xbowling club
Rácová Julie

Rácová Julie

Xbowling club

Nejlepší hráč kategorie P165 - 9. turnaj Prestige Tour 2022/23

Hasoň Jiří
ProBowling Hustopeče
Hasoň Jiří

Hasoň Jiří

ProBowling Hustopeče

Vítěz 3. turnaje Kadet Cup 2022/2023

Honomichlová Martina
Bowlingjunior Plzeň
Honomichlová Martina

Honomichlová Martina

Bowlingjunior Plzeň

Vítězka 3. turnaje Kadet Cup 2022/2023

Partneři České bowlingové asociace
 • ETBF
 • International Bowling Federation
 • Česká unie sportu
 • ČOV
 • Best Bowling
 • Bowland
 • Bowling Zone
 • Bowling Brno
 • Xbowling
 • Storm
 • ProBowling
 • Kegel
 • UK FTVS
 • Praha
 • Národní sportovní agentura
 • Silvernite/
 • JMP - studio zdravého spaní/