Ohlédnutí za MČR dvojic v kategorii mužů a žen

Známe mistry ČR pro 2011.

1. místo muži

V sobotu 28.5. bojovalo v centru Best Bowling na Zličíně od 9,00 do 17,00 28 dvojic mužú a 8 dvojic žen o postup do bojů o titul Mistr ČR dvojic. V kvalifikaci se toho událo mnoho, radost, smutek, naštvání, ale klíč k postupu byl neúprosný – jen osm dvojic mužů a čtyři dvojice žen mohli jít dál. Mužskou základní část vyhrála dvojice Jirka Blendl a Petr Harbáček s průměrem na 2 x 6 her 226,2. Petr ještě ke svému výkonu přidal ve třetí rundě Perfect Game. Ženskou základní část vyhraly Katka Beštová s Věrou Mašatovou s průměrem 206,6.

Čtyři páry žen šly rovnou do semifinále, které se hrálo systémem play-off na dvě vítězné hry. Vítězky zákl. části nastoupily proti čtvrtým Vlastě Eidernové a Míše Volšičkové, druhá dvojice Blanka Hanusíková a Dana Hanušová proti třetím Dagmar Stulíkové a Gabriele Vlasákové. Obě semifinále byli za dvě hry hotové, papírové favoritky postoupily, ale poraženě nedali svoji kůži lacino.
Finále dvojic žen si zajistily Katka Beštová s Věrou Mašatovou a Blanka Hanusíková s Danou Hanušovou. První hru ve finále vyhrála děvčata Bowlandu Olomouc, tedy Blanka s Danou o šest bodů, druhou hru naopak Katka s Věrou a to jednoznačně 456 -362. Rozhodla až třetí hra v níž měly pevnější nervy Katka a Věra a porazily své soupeřky o 13 bodů. Zlaté medaile a titul Mistryň ČR dvojic patří Kateřině Běštové a Věře Mašatové, stříbrné medaile si vybojovaly Blanka Hanusíková a Dana Hanušová a bronzové Vlasta Eidernová s Míšou Volšičkovou a Dagmar Stulíková a Gabrielou Vlasákovou.

Osm dvojic mužů šlo do čtvrtfinále a zde byli všechny vzájemné souboje velmi vyrovnané, každá z dvojic si postup do semifinále musela vybojovat ve třech hrách. Byli to Jirka Brendl s Petrem Harbáčkem, Jarda Lorenc s Michalem Mužíkem, Jirka Kurzveil s Michalem Spodniakem a Honza Spáčil s Pavlem Vinklárkem. Do finále pak postoupili Jaroslav Lorenc s Michalem Mužíkem a Jiři Kurzveil s Michalem Spodniakem.

O skvělou a bouřlivou atmosféru ve finále se postarali místní hooligans s neúnavným vyvolávačem Jirkou Brendlem. Každý strike byl doprovázen hlasitým aplausem a vyvoláváním jména hráče. Slušnej kotel. Víc sil zbylo mlaďasům z BC Most, první hru prohráli o 4 body ale dvěma hrami 470–384 a 428-395 otočili a zaslouženě si vybojovali zlaté medaile a titul Mistra ČR - Jarda Lorenc a Michal Mužík.
Stříbrné placky právem náleží Jiřimu Kurzveilovi s Michalem Spodniakem, a bronzové příčky obsadili Jirka Brendl s Petrem Harbáčkem a Honza Spáčil s Pavlem Vinklárkem.

Konečné pořadí a výsledky
- kategorie: muži
- kategorie: ženy
PS: U výše uvedených výsledků není možné přiřadit skutěčně dosažené společné 3. místo dvojic, které jsou označeny na 3. a 4. místě.

Odkaz na kompletní výsledkový servis kvalifikace a zápasů play-off z pořádané akce je ZDE