Podniková liga, 1. nadstavbový hrací večer

Ve vedení Zálesáci a Barokrati

Podniková liga na Radavě zažila novinku a to v podobě premiéry nadstavbové části soutěže. Týmy se rozdělily na dvě pětičlenné skupiny, kde dva hrací večery odehrají o celkové umístění v soutěži. V úvodním nadstavbovém večeru, který proběhl toto pondělí 9. 5. se prezentovalo všech deset týmů a všechny týmy měly kompletní sestavy a rozhodně nebylo nouze o dobré výkony. Pokud se podíváte na individuální výsledky, tak se nám tabulka hodně červená. Všechny týmy absolvovaly pět zápasů. A hned čtyři hráči pokořili dvakrát dvousetbodovou hranici. Celkem padlo čtrnáct dvoustovek!!!

Ve skupině o šesté místo se tentokrát nevedlo KoliBříkům. Ti sice byli v dostatečném počtu, ale bowlingové zkušenosti Pavla nebo Petry Tuzarových jim chyběly a na lepší než desáté místo nabrali ztrátu. Jinak ostatní týmy mají šanci příště zabojovat o vítězství v této skupině. Týmy Sem Tam Ťuk a Pomlčky, které si připsaly hned na začátek cenný skalp Barokratů, mají šest bodů. Spielführer byl dlouho suverénní, ale v závěru večera narazil na Barokraty, kterým vysoko podlehl. Oba tyto týmy jsou na čele této skupiny s osmi body a Barokrati mají o něco lepší průměr.

Ve skupině o první místo je zaděláno na pořádné drama. Tým Lautr Nic byl sice ještě po třech rundách na čelních pozicích, ale dvě zaváhání v závěrečných rundách znamenaly, že tento tým se čtyřmi body uzavírá tabulku skupiny na pátém místě. Ouřadové s vynikajícím Milanem Bustou (hrací průměr přes 200 bodů) si připsali cenný skalp týmu Zatím Nevím, ale poté těsně podlehli celku Šumafuk-Rodamiento a drží se šesti body čtvrté místo. ŠumaFuk-Rodamineto má také šest bodů a je přesně uprostřed tabulky. V posledním pátém kole si to celky Zatím Nevím a Zálesáci rozdaly o dílčí vítězství v tomto hracím večeru. Zatímco Zálesáci předvedli takový svůj standard, tak týmu Zatím Nevím zápas vůbec nevyšel. A tak Zatím Nevím je s šesti body a nejlepším průměrem na druhém místě a Zálesáci si hřejí do závěrečného večera dvoubodový náskok. Gratulujeme!

Pořadí ve skupině o první místo, pořadí ve skupině o šesté místo a individuální výsledky z hracího večera najdete v příloze

Těšíme se na poslední hrací večer, kde letošní Podniková liga vyvrcholí. Hned po skončení hraní proběhne i závěrečný medailový ceremoniál. Vše proběhne v pondělí 23. 5. od 18 hodin!

Pro ty, co chtějí udržet formu, tak nabízíme turnaje v následujícím období:

• Již tuto středu 11. 5. od 18 hodin Radavský Double pro libovolné dvojice
  • Ve středu 18. 5. od 18 hodin Večerní růže - společenský večer s turnajem pro ženy všech bowlingových dovedností v „devítce“!