Pokračování ligových soutěží

.

Vláda zrychlila scénář uvolňování mimořádných opatření a díky v této době příznivé epidemiologické situaci se již brzy podíváme na bowlingové dráhy. Sportovní utkání jsou povoleny již od příštího pondělí. VV spolu se zástupci týmů v ligách i představitelů TCM diskutoval všechny možnosti a STK v návaznosti na toto připravila plány, jak naložit se všemi neodehranými/odloženými soutěžemi, se kterými Vás budeme postupně detailně seznamovat. V tomto článku naleznete informace o ligových soutěžích.

Ale ani v době optimistického rozvolňování opatření ale nechceme nic uspěchat. Možností hrát bowling bude jistě celá řada a postup asociace musí být takový, aby si soutěže udržely kontinuitu i svůj sportovní charakter. Necháme tedy nejprve hráče, aby dohonili své tréninkové manko, rozehráli se třeba při jiných soutěžích a turnajích a teprve poté nastoupili do mistrovských soutěží. Se soutěžemi asociace tedy začneme tedy až na začátku června.

Zároveň znovu apelujeme na všechny hráče, aby svoji účast na soutěžích/turnajích vždy velmi dobře zvážili s ohledem na svůj zdravotní stav! Odpovědnost vůči sobě a především vůči ostatním hráčům musí mít absolutní přednost! Zároveň zdůrazňujeme nutnost dodržování všech hygienických opatření a to nejen těch povinně předepsaných legislativou. Před započetím soutěží vydá STK ještě další detailní hygienické pokyny, ať už k dezinfekci vybavení či použití roušek nebo vůbec pohybu na centru i hráčském prostoru. Prosíme potom na všech soutěžích i turnajích - respektujte je a respektujte pokyny všech rozhodčích i organizátorů. Všichni chceme hrát, ale zdraví je opravdu přednější.

A nyní tedy konkrétně k soutěžím:

EXTRALIGA 2019/2020

Ohledně ligových soutěží, STK rozhodla, že Extraliga ČBL 2019/2020 bude dohrána dle původních propozic, odehrají se tedy obě zbývající kola a to konkrétně 7. června a poté 21. června na centrech, kde byla původně plánována.

V případě, že se některý tým nebude moci z jakékoliv příčiny hracího kola zúčastnit (včetně vlastního rozhodnutí hráčů), bude to vzhledem k situaci ze strany STK akceptováno a nebude po něm vyžadována standardní úhrada poplatků za hrací den.

Žádáme ale všechny kapitány týmů, aby nám tento fakt dali na vědomí co nejdříve.

Celostátní finále o titul mistra České republiky družstev potom proběhne o víkendu 5-6. září 2020 v Pardubicích tak, jak bylo plánováno (tedy včetně Baráže o finále), tedy pro 16 týmů. (Pokud by v průběhu prázdnin došlo ke zhoršení situace či legislativním omezením, budeme samozřejmě nuceni případné postupové klíče či formát finále změnit nebo finále dále odložit, ale všichni doufáme, že k této situaci nedojde.)

Baráž o účast v Extralize 2020/2021 proběhne v případě většího zájmu než je kapacita Extraliga (tedy 16 týmů ve dvou skupinách „Západ“ a stejného počtu ve skupinách „Východ“ v neděli 28. 6. 2020 na Zličíně a v Olomouci. Obsazovačky na ně budou otevřeny spolu s propozicemi příštího ročníku Extraligy v polovině června.

STORM JUNIORSKÁ BOWLINGOVÁ EXTRALIGA 2019/2020

STK rozhodla po dohodě s představiteli týmů, že poslední zbývající kolo již odehráno nebude a současné výsledky jsou tedy považovány za konečné. Celostátní finále STORM Juniorské bowlingové Extraligy se odehraje v Brně, jak bylo plánováno a to poslední víkend o prázdninách, tedy 30. 8. 2020. Více informací včetně informací o postupujících týmech naleznete v samostatném článku.

Seniorská bowlingová liga 2020 zůstává zatím pozastavena, se spoluorganizátorem soutěže Seniorbowling CZ jsme se shodli, že je příliš brzo na definitivní rozhodnutí, které se týká právě seniorů. O pokračování SBL 2020 tak budeme dále jednat v červnu s tím, že v návaznosti na vývoj celkové situace bychom pokračování základních skupin spustili nejpozději v září nebo případně již o prázdninách, pokud by ze strany hráčů, seniorů a seniorek, byl zájem a ochota se účastnit.

Tak brzy na drahách na viděnou!

Karel Vopička

Krátké zprávy

13.05.2020 v 12:40

V současné době probíhají synchronizační práce na hráčské databázi, web dočasně může zobrazovat chyby v registračních číslech a klubové příslušnosti.

07.05.2020 v 08:08

Extraliga bude pokračovat dalším kolem 7. června, celostátní finále bude 5-6. září.

07.05.2020 v 08:03

Základní skupiny STORM Juniorské bowlingové Extraligy ukončeny, celostátní finále bude 30. srpna.

12.03.2020 v 23:05

ČBA odkládá s okamžitou platností všechny jí pořádané bowlingové soutěže a ligy a to až do odvolání nouzového stavu.

12.03.2020 v 10:57

Zpráva Sportovně technické komise ČBA: Juniorská regionální mistrovství se odkládají.

Galerie

Jelínek Lukáš
Xbowling club
Jelínek Lukáš

Jelínek Lukáš

Xbowling club

Vítěz turnajové série Prestige 2019-2020

Tříska Jan
Bowland Olomouc
Tříska Jan

Tříska Jan

Bowland Olomouc

2. místo v turnajové sérii Prestige 2019-2020

Lorenc Jaroslav
expert King Pins
Lorenc Jaroslav

Lorenc Jaroslav

expert King Pins

3. místo v turnajové sérii Prestige 2019-2020

Straková Irena
Strike Řevnice
Straková Irena

Straková Irena

Strike Řevnice

Nejlepší žena turnajové série Prestige 2019-2020

Šimánek Ladislav
BT Notaxo
Šimánek Ladislav

Šimánek Ladislav

BT Notaxo

Nejlepší hráč kategorie P190 v turnajové sérii Prestige 2019-2020

Černíková Karolína
BC Klíše
Černíková Karolína

Černíková Karolína

BC Klíše

Nejlepší hráčka kategorie P165 v turnajové sérii Prestige 2019-2020

Poprocký Michal
bez klubové příslušnosti
Poprocký Michal

Poprocký Michal

bez klubové příslušnosti

Nejlepší hráč kategorie P165 v turnajové sérii Prestige 2019-2020

Černíková Karolína
BC Klíše
Černíková Karolína

Černíková Karolína

BC Klíše

Bodovací žebříček, nejlepší hráčka P165 - únor

Partneři České bowlingové asociace
 • ETBF
 • World Bowling
 • Česká unie sportu
 • ČOV
 • Best Bowling
 • Bowland
 • Bowling Zone
 • Bowling Brno
 • Xbowling
 • Bowling Radava
 • Storm
 • ProBowling
 • Kegel
 • UK FTVS