ProBowling Extraliga ČBL, 8. kolo

Ohlédnutí za extraligovým víkendem.

V neděli dne 14.4. 2019 proběhlo na centrech Bowling Brno, Best Bowling Praha, Vojkov u Říčan a Radava Ústí nad Orlicí již 4. kolo nástavbové jarní části ProBowling Extraligy ČBL o postupy do celostátního finále ČBL o titul Mistra ČR.

- skupina o finále VÝCHOD neměla jasného lídra, neb z předešlých hracích dnů „zářil“ pokaždé někdo jiný. Nakonec to na prvou pozici, i bez juniorských reprezentantů, dotáhl tým BOWLING ACADEMY. Druhé místo vybojoval TACL LETOHRAD, na třetí příčku se vyhoupl CAR CITON OLOMOUC.

- skupina o finále ZÁPAD, přestože měla zajímavý jarní vývoj, skončila dle předpokládaného scénáře. Tým expert KING PINS vybojoval první místo s náskokem 10,5 bodů před RIGOR MORTIS. Třetí místo vybojoval „černý kůň“ letošního ročníku, BT NOTAXO.

- skupina o udržení VÝCHOD byla našlapaná touhou hned čtyř mančaftů zajistit si postupová místa pro baráž o finále ČBL. To se povedlo týmům PROBOWLING 1 a BO LITOVEL.

- skupina o udržení ZÁPAD, měla podobnou zápletku jako skupina východ jen s tím rozdílem, že o postup se prala tři družstva. PITCH A BALL zvítězil s desetibodovým náskokem před STRIKE, jen o půl bodu méně měl na svém kontě třetí BC FALK.

Detailní výsledky z jednotlivých skupin najdete na výsledkovém webu www.bowlingovaliga.cz v menu „Extraliga“. U každé skupiny ProBowling Extraligy ČBL naleznete články, soupisky, výsledkový servis i Výsledkové zpravodaje z jednotlivých kol, ve formátu PDF připravené pro tisk.

Odkazy na jednotlivé skupiny

- Extraliga ČBL sk. o finále VÝCHOD

- Extraliga ČBL sk. o finále ZÁPAD

- Extraliga ČBL sk. o udržení VÝCHOD

- Extraliga ČBL sk. o udržení ZÁPAD

.

Do celostátního finále postupuje prvních pět týmů ze skupin o finále, týmy umístěné ve skupinách na šestém až osmém místě si vybojovaly právo účasti v baráži o finále. Této baráže se mohou účastnit i týmy umístěné na prvém a druhém místě ve skupinách o udržení.

Udržení v extralize si zajistila ve skupinách o udržení družstva umístěná na prvním až pátém místě, družstva umístěná na šestých až osmých místech se mohou zúčastnit baráže o účast v příštím ročníku Extraligy ČBL 2019/2020.

PS: Podrobné informace o celostátním Finále ProBowling Extraligy ČBL i barážích budou vydány v nejbližších dnech.

Krátké zprávy

12.05.2019 v 21:58

Mistry ČR pro rok 2019 se stali Václav Rác a Kateřina Hejdučková ml.

03.05.2019 v 09:11

STK aktualizovala INFO o MČR juniorů a baráži o účast na MČR jednotlivců.

01.05.2019 v 11:42

STK aktualizovala seznam postupujících hráčů do baráže o účast na MČR jednotlivců. OBSAZOVAČKY otevřeny též na MČR jednotlivců 2019.

30.04.2019 v 12:42

STK aktualizovala seznam postupujících hráčů a rozpis do hracích rund na MČR juniorů 2019

20.04.2019 v 19:41

Lukáš Jelínek vybojoval na Mistrovství Evropy juniorů 2019 bronzovou medaili.

Galerie

Hanusíková Blanka
Bowlingzone Pardubice
Hanusíková Blanka

Hanusíková Blanka

Bowlingzone Pardubice
Nejlepší hráč Prestige 10
Jelínek Lukáš
Xbowling club
Jelínek Lukáš

Jelínek Lukáš

Xbowling club
Nejlepší junior Prestige 10
Hanusíková Blanka
Bowlingzone Pardubice
Hanusíková Blanka

Hanusíková Blanka

Bowlingzone Pardubice
Nej. hráč Prestige 10, kat. P190
Nováková Iva
BSR Poděbrady
Nováková Iva

Nováková Iva

BSR Poděbrady
Nej. hráč Prestige 10, kat. P165