Proplast liga, 11. kolo

Po velkém vítězství měl následovat postup, místo toho následuje rozpad. Místo cesty do druhé ligy jdou Ohnivé koule na smetiště dějin. Dana, nejlepšího hráče této ligy, zlákali Morávkovi řezníci, takže Pavol, druhý nejlepší hráč, taky odchází. Spolu s Darinou, Seidlovou maminkou, odehráli poslední hrací den, v němž získali deset bodů a po němž skončili na prvním místě s náskokem šesti a půl bodu. Doplnili to porážkou na 547, což byl nejvyšší výkon, na který se ruplo. BSP D si po předehrávce udrželi druhé místo, na první fotce je jejich zástupce, můj bratr Jan, neboť měli nejvyšší nához kola, na fotce, aby nebyl jako kůl v plotě, jsou reprezentanti vítězů. BSP, čili Honza (9.), Vráťa (3.) a nejlepší žena ligy Hanka, úspěch opepřili vítězstvím na 438, což byla hanba kola. Třetí tým, který se finančně pakoval, neboť se rozdělovaly prachy, byli Pohodáři. Podívat se, naštěstí, přišla Květa, co se stará o prachy, jinak kdoví, jak by s výhrou naložili. Hrála Květa, co už zase měla nejvyšší nához, proto je na druhé fotce s Danem Seidlem, a s ní nastoupili Michal (17.) a Pavel (13.). Podali přesně průměrný výkon, za který pobrali třináct bodů, což je víc než dost. Výkony v tomto kole měli jak na houpačce, tým V.I.P. měl výkony pěkně narovnané pod hranicí 500 bodů, někdy i hluboko. Bez otce vlasti íka (14.) (na oslavě narozenin Pavla Konečného tančil tak divoce, že se zranil, místo bowlingu se pak uzdravoval na kole), sestava Petr (25.), manželka Irča (3.) a dcerka Vendulka (obě Vlastíkovy) vybojovala na druhý nejslabší průměr sedmnáct bodů, což je urážka spravedlnosti, ale spravedlnost není nikde, tak proč by měla být zrovna taky. Navíc je to ukázka Vlastíkovi, že i bez něj… Bubáci se po výkonnostní krizi sesunuli z druhého místa po polovině soutěže na místo páté, stejně se v posledním hracím dni sesouvala jejich nálada. Ten pocit zvyšovala i křivda, měli nejlepší průměr kola, ale bodů brali o pět míň než VIP. Vlastík a Ondra se vešli do elitní desítky kola, nevešel se nejlepší hráč týmu, Vašek (7.). Ze čtvrtého na šesté místo 1. FC Zenonpadl, hlavně díky výkonům svého kapitána. Na čtvrtý nejlepší průměr (hlavně díky výkonům pokladníka) brali jen devět bodů, tři byly z nejtěsnějšího utkání kola, což bylo derby se Slavií. Pokladní v něm rupl se svým bratrem, ač byl jasným favoritem. V elitní šestnáctce je Tomáš (10.), pokladník (15.) a Martin (16.). Strachy z devátého místa (baráž o udržení?) se klepali Hroši. Nakonec, posíleni o Zdeňka Tomeše, po zisku deseti bodů skončili sedmí. Hanka (pátá nejlepší žena) si šetřila záda, Jirka Kusý (5.) měl šestý průměr kola a Pavel pan Krulich (19.) byl v tomto kole dokonce osmý. Slavia hrála blbě, za nejslabší průměr dne brala pět bodů. Petr Tomášek (4.) hodil jednu dvoustovku a tři bídy, Jarda (27.) měl taky jen jednu dobrou hru a Vladimír se vyčerpal porážkou bratra. Vedle dvou porážek na bídný výkon vyfasovala Slavia i nejtěsnější porážku kola, takže den jak obrázek. Hujeros se opět prezentovali rozvážnou hrou, k dokonalosti ji dovedl Jirka Huryta (24.). Uprostřed zápasu odešel platit kartou, což mu nešlo, ale nevadilo. Všichni měli dohráno, když se parta kapitána Roubala (18.), Tomáš (6.) a Radek (24) dobrali devátého místa po zisku devíti bodů. Chyběl Milan (32.), ale to je rychlý hráč. Co s nimi bude v tuto chvíli nevím, protože je stále nejistý počet týmů. Což je vše, loučí se Z. B.