Prosecká Popo DUOjka, 5. turnaj

Václav Kváča dal Lukáši Jelínkovi nejlepší dárek ke dvacetinám

Pátý měsíc letošního roku turnajových snažení ukončila v úterý 23. května na herně Xbowlingu Prosek Duo odehraná Prosecká Popo DUOjka. Zahrát si přišlo 19 různě složených dvojic a všichni měli v kvalifikaci 6 her netradičním způsobem, jímž se hraje zde celý turnaj, když spoluhráči se mění pravidelně vždy po každém framu.

Do semifinále poté postupuje šestnáctka úspěšnějších, znamenalo to, že již zde pro tři páry pouť turnajem skončila a těmi, kteří postupu byli nejblíže a získali alespoň cenu útěchy, byla Lenka Blažková s Martinem Boháčem. Posledními postupujícími byli naopak Ondřej Kvasnička se zde turnajově debutujícím Václavem Stříbrským, když jako poslední díky čtyřem kuželkám překonali i hranici součtu tisíce bodů. Usmálo se na ně štěstí hned dvakráte, protože ve speciální bonusové losované ceně podle pořadí po kvalifikaci byli právě oni výherci poukazu v hodnotě tisíce korun na zboží k partneru turnaje, ProShopu Jana Macka.

Po mazací pauze nastoupila do semifinále nejprve lepší osmička kvalifikačního pořadí, kde dvojice jsou podle umístění sestupně nasazované na dráhy, aby si odehrály další čtyři hry na jedné, a to od nuly na součet. Poté následovaly páry skončivší na místě devátém až šestnáctém a dle pořadí nejlepších osm čili rovná polovina proplula do závěrečného finále. Posledními, komu se to podařilo, byli se součtem 757 bodů Ondřej Trojek s Matějem Červeným, oproti tomu 725 bodů již nestačilo Marku Navrátilovi a Michalu Benešovi a shodně ani Josefu Hladíkovi s Petrem Sklenářem, když právě oni se stali alespoň oceněnými prvními nepostupujícími.

Finále se hrálo znovu od nuly na součet čtyřech her a zde si již hráči podle předešlého pořadí semifinálového volili dráhy sami. Výkony i kvalita přes únavu opět gradovala a ačkoli poslední hra se pánům již tolik nevydařila, celkový finálový součet byl jediným s průměrem přes hranici 200 bodů, a tak dvojice Václav Kváča s Lukášem Jelínkem po zásluze s celkovým 841 bodem vítězí. Konečně se jim tak podařilo potvrdit autorství Nejvyššího výkonu turnaje, když ani dnes tomu výkonem 278 bodů kvalifikačních nebylo jinak, i umístěním nejen na bedně, ale přímo na pozici nejvyšší. Lukáš se tak po souhře s Václavem nejlepším možným způsobem odměnil ke svým právě tento den slaveným kulatým narozeninám.

Další, kdo oslavil, byť svátek, byl druhým místem nedávný vítěz Prosecké Popo Devítky, v souhře s Jaromírem Makovcem Vladimír Baborovský a bronzový stupínek nakonec vyválčili Ondřej Trojek s Matějem Červeným. Oceněná byla celá finálová osmička, kde na místě šestém zaujali nebojácností i předvedenou hrou jedni z nováčků turnaje Jaroslav Krupinský s Jakubem Grznárem.

Další, již šestý turnaj celoroční série je v plánu v úterý 13. června a obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována.

Tento turnaj se jako poslední připojuje k podpoře charitativní akce CHARITA PRO EVULKU, když z veškerých turnajů měsíce května pořádaných na herně Bowlingu Vojkov, Xbowlingu Strašnice a Xbowlingu Prosek Duo bylo ze startu každého hráče přispíváno 50,- Kč na tuto dobrou věc.

Proto každý, kdo se jakéhokoli turnaje zúčastní, nejen, že si může vyhrát nějakou ze zajímavých cen, bavit se bowlingem, ale přispět hlavně chvályhodných způsobem.

Prozatím odehranou Proseckou ProShop Desítkou, Strašnickou Popo Devítkou, Vojkovskou Desítkou, Strašnickými ProShop Dvojicemi, Proseckou Popo Devítkou, Vojkovskou Devítkou, ProShop Senior Cupem i tímto turnajem jsme nasbírali částku 12 150,- Kč, za což všem účastnivším se ještě jednou děkujeme.

Přílohy

Krátké zprávy

21.11.2023 v 09:25

Obsazovačka na 6. turnaj PRESTIGE otevřena.

13.11.2023 v 22:22

Mistry ČR v seniorské kategorii 50 až 57 let se stali Fojtíková Ivana a Jirků Ladislav.

13.11.2023 v 22:21

Mistry ČR v seniorské kategorii 65 let a více se stali Krejchová Věra a Butal Jaroslav.

13.11.2023 v 22:20

Mistry ČR v seniorské kategorii 58 až 64 se stali Lébrová Jana a Hindrák Jiří.

09.11.2023 v 17:56

Zveřejněn mazací model na MČR seniorů.

Galerie

Vojkovský Matěj
ProBowling Hustopeče
Vojkovský Matěj

Vojkovský Matěj

ProBowling Hustopeče

Bodovací žebříček, nejlepší hráč říjen 2023

Marešová Jana
expert King Pins
Marešová Jana

Marešová Jana

expert King Pins

Bodovací žebříček, nejlepší hráčka říjen 2023

Klein David
bez klubové příslušnosti
Klein David

Klein David

bez klubové příslušnosti

Bodovací žebříček, nejlepší hráč P190 - říjen 2023

Zvěřinová Lenka
bez klubové příslušnosti
Zvěřinová Lenka

Zvěřinová Lenka

bez klubové příslušnosti

Bodovací žebříček, nejlepší hráčka P190 - říjen 2023

Muránsky Daniel
Xbowling club
Muránsky Daniel

Muránsky Daniel

Xbowling club

Bodovací žebříček, nejlepší hráč P165 - říjen 2023

Dvořáková Magdalena
bez klubové příslušnosti
Dvořáková Magdalena

Dvořáková Magdalena

bez klubové příslušnosti

Bodovací žebříček, nejlepší hráčka P165 - říjen 2023

Partneři České bowlingové asociace
 • ETBF
 • International Bowling Federation
 • Česká unie sportu
 • ČOV
 • Best Bowling
 • Bowland
 • Bowling Zone
 • Bowling Brno
 • Xbowling
 • Storm
 • ProBowling
 • Kegel
 • UK FTVS
 • Praha
 • Národní sportovní agentura
 • Silvernite/
 • JMP - studio zdravého spaní/