Prosecká Popo DUOjka, 7. TURNAJ

Václav Kváča s Liborem Machem vítězi Prosecké Popo DUOjky

V úterý 11. července se odehrál letošní již sedmý turnaj netradičních dvojic na herně Xbowlingu Prosek Duo alias Prosecká Popo DUOjka. Dorazila třináctka nejvěrnějších párů, některé se změnami ve složení a ačkoli podmínky byly v tomto období spíše nakloněny jiným prázdninovým radovánkám, startující si večer bowlingově ve výborné atmosféře užili do sytosti.

Každá z dvojic v kvalifikaci odehrála na předem zvolené dráze šest her coby jeden hráč, kde se spoluhráči střídali pravidelně po frame. Následné pořadí určilo nejen nasazení na dráhy pro následné semifinále, ale losovaly se nejprve dvě bonusové ceny. Tou první byl nově zavedený IRON BONUS SPECIAL, finanční měšec, kde se ze startu každého hráče odkládá 20,- Kč a v součtu s převáděnou částkou z předchozího turnaje, jímž byla Prosecká ProShop Desítka, se losovalo o dvě třetiny z 830,- Kč, tedy 550,- Kč. Taženo bylo číslo 4, což byl výkon, jemuž se logicky nikdo ani nepřiblížil, takže na následný turnaj, jímž je ve čtvrtek 13. července Vojkovská Devítka, se jako základní výše bonusu převádí 830,- Kč.

Druhou cenou byl poukaz na 1000,- Kč do ProShopu Jana Macka a tuto výjimečně vloženou cenu si odnesla dvojice v kvalifikaci skončivší na místě sedmém a sice Marek Navrátil s Michalem Benešem.

Po mazací pauze se odehrálo semifinále, kam tentokrát díky účasti postoupili všichni zúčastnění, nejprve své čtyři hry, stále stejným způsobem hrané, odehrála v lepší osmička a poté zbývající pětice párů. Podle semifinálového pořadí poté lepších osm párů postoupila do závěrečného finále, kde si již podle pořadí dráhy vybírali sama. Posledními postupujícími byli poprvé spolu hrající Tomášové Barták a Brich, naopak cenou útěchy ocenění první nepostupující byli jedni z favoritů Jaromír Makovec s Michalem Havelkou.

Ve finále se hrají závěrečné čtyři hry znovu tímtéž způsobem a od nuly na součet a dlužno dodat, že stejně jako celý turnaj, bez jakýchkoli pomocných handicapů. Zde zazářil po dlouhé době sice bez ceny za Nejvyšší výkon turnaje (jeho hodnocenými autory se stali za kvalifikačních 242 bodů Martin Palas s Dušanem Kovaříkem) odcházející Václav Kváča hrající tentokrát s Liborem Machem a stali se tak vítězi s finálovým součtem 786 bodů. Na pozici stříbrnou vystoupali poprvé spolu hrající parťáci družstva Big Lebowski Abides Andrej Paračka a Štěpán Blaška a bronz bral pár Lukáš Gurgul i Jakub Novák.

Příští turnaj série se hraje až na konci letních prázdnin a sice poslední srpnové úterý, tedy 29. 8., kam obsazovačka je již otevřena a aktualizována.