Prosecká Xbowling Desítka, 5. turnaj

Dubnovou Proseckou Desítku si podmanil Lukáš Gurgul

V neděli 10. dubna proběhl již čtvrtý turnaj letošní série Prosecké Xbowling Desítky, jediného B kategorie, nadto hraný americkým způsobem s mazání před všemi kvalifikačními rundami i následném finále. Tentokrát cestu našlo 27 hráček a hráčů, několik bohužel přihlášených k tomu nedorazilo, což díky zaplněnosti obsazovačky byla škoda s ohledem k potenciálním jiným zájemcům o účast.

Každý klasicky odehrál čtyři hry kvalifikace, aby poté nejlepší šestnáctka měla k dobru další tři hry již finálové. Tentokráte posledním šťastným, komu se do něj podařilo proklouznout, byl Václav Kouba se součtem 689 bodů včetně pomocných handicupů, oproti tomu 681 bodů Luďka Hrnčíře bylo dnes málo. Před startem vyvrcholení večera se losoval pro tento turnaj bonus, kdy je ze startovného ať už ze startu klasického, tak opakovaného, odkládáno 50,- Kč a tak se nyní dělilo v poměru 20, 30 a 50 % 1400,- Kč. 280,- Kč připadlo Lukáši Gurgulovi, 420,- Kč si odnesl Vladimír Baborovský a 700,- Kč poté současně vítěz kvalifikace Jaromír Makovec. Už kvalifikace samotná byla předzvěstí výborných výkonů a finále tento trend ještě překonalo.

Výborně zahrálo mnoho postoupivších, avšak Nejvyšších výkonů shodně dosáhli první hrou Lukáš Gurgul a naopak úplně poslední Marek Navrátil a to 258 bodů. Výborně zahrála i jedna ze dvou dam ve finále Krystyna Janočková, která si tím zajistila nejen cenu coby Nejlepší žena, ale i nově poslední udílený pohár za celkově páté místo. Čtvrtý končí spoludržitel Nejvyššího výkonu Marek Navrátil a stupně nejvyšších patří bronzovému Martinu Palasovi se součtem 627 bodů, o pouhé čtyři více měl stříbrný Jaromír Makovec a o pověstný parník jinde byl s 699 body vítězný Lukáš Gurgul. Osmičku odměněných ještě doplnili Michal Havelka, Josef Colon a Petr Pekár.

Další turnaj je na programu o sváteční neděli 8. května, obsazovačka je již aktualizována a tak kdo bude vědět, že prvomájové dny nebude chtít slavit bowlingem, dejte prosím vědět, ať je možnost účasti jiným zájemcům.