Prosecký Iron Special

První říjnovou neděli i den se odehrál na herně Xbowlingu Prosek Duo letošní premiérový a jediný turnaj kategorie B pod hlavičkou Proseckého Iron Specialu. Jedná se o pilotní turnaj, kdy měl proběhnout již v měsíci září stejně koncipovaný na herně Říčanského Bowlingu Vojkov a nyní v říjnu i na Xbowlingu Strašnice coby Vojkovský, respektive Strašnický Iron Special, oba byly však pro nízký zájem hráčů bohužel zrušeny. Padl tak i pokus o hodnocení a velmi zajímavé pořadí společného, čímž získal na hodnotě právě tento jediný turnaj uskutečněný a většina těch, co nakonec cestu opravdu našla, snad nakonec nelitovala. I zde jsme bojovali s nízkou účastí, když nakonec přišlo 23 hráček a hráčů, kdo však mohl při plánování termínového kalendáře tušit následnou kolizi s termíny nové sezóny jiných regionálních turnajů, nadto hracích dní sezóny 2023/2024 Extraligy ČBL…

Turnaj, byť se uskutečnil a proběhl ve skvělé atmosféře a již žádných komplikací, byl zkrácen z původně dvoudenního, přesto jsme se snažili co nejvíce dostát původním propozicím. Každý z příchozích si odehrál na místním house mazacím modelu kvartet her kvalifikačních, kdy se hrálo na jedné dráze, avšak hráči se po dvou hrách vystřídali na podavači koulí. Součet her včetně handicapů pak určil pořadí pro semifinále, kam mělo šanci postoupit až 32 nejlepších, tudíž postupovali všichni. Nadto Petr Horáček, jako oceněný vítěz kvalifikace, měl zajištěn přímý postup do závěrečného finále, a tak si hry semifinálové odehrál pouze v tréninkovém tempu.

Před semifinále v mazací pauze proběhlo dvojí losování bonusových cen, když úvodním byl cyklující po všech turnajích finanční IRON BONUS SPECiAL, jehož výše byla 9070,- Kč, avšak generátorem náhodných čísel taženého výkonu 293 bodů nikdo opět nedosáhl, a tak tato cifra je počáteční turnaje dalšího, jímž je ve čtvrtek 5. října Vojkovská Desítka na herně Bowlingu Vojkov a tam se s předpokládanou účastí může hrát až o 9700,- Kč.

Druhé losování bylo o pět věcných cen a zde se losuje podle pořadí umístěných hráčů po kvalifikaci. Šťastnými výherci se stali Jakub Marek s upomínkovými předměty, Krystyna Janočková získala fotografické vybavení, Anežka Lencová si odnesla novou reaktivní kouli, Jaromír Makovec mobilní telefon Samsung Galaxy A14 a Vladimír Baborovský poukaz na bowlingové vybavení v hodnotě 1500,- Kč do ProShopu Jana Macka.

V semifinále poté hráči odehráli podle pořadí kvalifikačního nasazeni na dráhy dvě hry od nuly na součet a k přímo postupujícímu Petru Horáčkovi lepší patnáctka měla právo se o celkový triumf poprat rovněž. Posledním postupující byl opravdu šťastný Jaromír Makovec, naopak alespoň cenu útěchy coby první nepostupující získal a jak se později ukázalo, ještě s cenou za Nejvyšší výkon turnaje hodnoty 255 bodů domů odešel Jaroslav Krupinský.

Pro finále si již postupující dráhy podle semifinálového pořadí volili a zde se hrály závěrečné dvě hry, k nímž však byla připočtena třetí, a to celodenní průměrová. Nejvíce umu i štěstí nakonec prokázal Martin Palas, když se součtem 661 bodů po zásluze zvítězil a odnesl si kromě mnoha cen i poukaz na 1000,- Kč do ProShopu Jana Macka a nadto finančních 1200,- Kč a prvenství v nejvyšší kategorii Iron Man. Druhé místo a mnoho cen i 800,- Kč patřilo Krystyně Janočkové, která současně posbírala ceny i coby Nejlepší žena turnaje, senior a rovněž jako vítězka doplňkové kategorie Middle Iron. Bronzový Vladimír Baborovský poté získal kromě jiných ocenění i 500,- Kč a s prázdnou neodešla ani první osmička, kam patřili ještě Josef Colon, Jan Štulc, Jakubové Marek a Novák i vítězka kategorie Small Iron Man Anežka Lencová. Všichni vítězi doplňkových kategorií a byla jich hned sedmička, rovněž mimo tekutých cen získali 300,- kč slevu na startovné na jakýkoli turnaj pořadatelem organizovaný.

Stejným způsobem a modelem budou probíhat i turnaje příštího roku, kdy každý měsíc se střídavě odehraje jeden, aby na hernách XBowlingu Prosek Duo, Xbowlingu Strašnice, Xbowling Žižkov i Bowlingu Vojkov během celé sezóny proběhlo čtvero hracích dní. Turnaje budou pochopitelně hodnoceny samostatně po každém dni, budou mít vlastní celoroční pořadí a nadto společné, kde již ceny budou opravdu hodně lákavé a hodnotou nejvyšší. Bližší informace budou včas uveřejněny, stejně tak i obsazovačky, ovšem již nyní si zájemci mohou prostudovat i stáhnout na webových stránkách: www.iron-special.cz turnajové propozice.

09.05.2024 v 10:03

Zveřejněny mazací modely pro finále ČBL, baráž o finále a baráž o Extraligu 2024/25.

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.