Radavský Double, červencový

Radavský Double 19. 7. kdo si počká, možná i vyhraje

Letos v létě jsme se rozhodli, že nějaký ten turnaj na Radavě uspořádáme a po letní přestávce jsme ve středu 19. července vykopli letní turnajovou sezónu Radavským Doublem – turnajem pro libovolné dvojice. A do středečního turnaje se registrovalo celkem osmnáct různorodých dvojic.

První kolo, kde hrají hráči dvě hry do svých řádků, nakonec vyhrála dvojice složená v den turnaje Aleš Vlasák a Jiří Kotáb. Inu i takový hráč jako Aleš Vlasák musí s někým hrát a občas shání spoluhráče na poslední chvíli a kdo si na něj počká, ten se pak úspěchu dočká, ale nepředbíhejme. Aleš s Jirkou vyhráli první kolo s výkonem 704 bodů. O tři body za nimi se umístili Roman Šindler s Martinem Vyhnanovským. Na průběžném třetím místě se drželi otec se synem Standa a Vojta Musilovi (653 b.) a mezi smíšenými dvojicemi se nejlépe dařilo Honzovi a Květě Doubravovým (640 b.). První kolo se standardně hrálo o lepší nasazení na dráhy a bonusové body, ale do další fáze turnaje postupovali všechny dvojice.

Druhé kolo se střídali hráči ve dovjici po frejmu do jednoho řádku a tentokrát si nejlépe vedli Šindler s Vyhnanovským s výkonem 735 bodů, hned za nimi byli Musilovi s náhozem 730 bodů a Vlasák s Kotábem drželi průběžný bronz s náhozem 686 bodů. Mezi smíšenými dvojicemi byla nejlepší Doubravová, ale tentokrát to byla Anička ve dvojici s Pavlem Plzenským a s náhozem 670 bodů. Bojovalo se však především o postup do finále, kam se kvalifikovalo dvanáct nejlepších týmů. Postup byl na metě 570 bodů a jako poslední postupující byla Jana Bartíková a Marie Sedňeva, které měly z postupu velkou radost. Šest dvojic bylo smutných, jelikož zůstalo za finálovými branami.

Finálové kolo se hrálo na tři hry se střídáním hráčů po každém hodu. Pokud nehodíte strike, tak týmový parťák musí zachránit alespoň dohoz a to je bowlingová disciplína, která prověří souhru nejedné dvojice. Na bronz ze dvanácti finálových dvojic to dotáhli Pavel Plzenský s Aničkou Doubravovou, když skončili s náhozem 531 bodů. A mohlo být i o stupínek lépe, protože od stříbra je dělil jen prohraný rozstřel. Vyhraný rozstřel a stříbrné medaile si připsali za stejný bodový nához Martin Vyhnanovský s Romanem Šindlerem. A kdo si na Aleše počkal, ten se opravdu dočkal. Vítězství slavila za finálový nához 550 bodů dvojice Jiří Kotáb a Aleš Vlasák. Gratulujeme! Všem ostatním děkujeme za účast a přízeň!

Výsledky a fotografii tří nejlepších dvojic Radvského Doublu najedete v příloze.

Těšíme se na vás na dalších radavských turnajích, které proběhnou ve čtvrtek 27. 7. K. O. devítka na Radavě, ve středu 9. 8. turnaj 10-9-8 a ve čtvrtek 17. 8. další Radavský Double. Všechny turnaje začínají v 18 hodin.

Příloha

14.05.2024 v 00:30

Zveřejněny rozdělení do hracích rund a časový harmonogram Mistrovství České republiky jednotlivců 2024.

09.05.2024 v 10:03

Zveřejněny mazací modely pro finále ČBL, baráž o finále a baráž o Extraligu 2024/25.

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.