Radavský Double, květnový

17. května se na Radavu dostavilo 17 dvojic, které si to rozdaly ve třech kolech místního turnaje o cenné kovy a slávu, kterou minimálně do další reportáže získávají v podobě oslavných textů, které o nich publikujeme. Opět tento turnaj ukázal, jak bowling dokáže být rozmanitý, jelikož se přihlásily dvojice jako máma a syn, manželé, bratři, partneři, kolegové z práci, kluboví spoluhráči či kamarádi.

Ačkoliv turnaj dvojic bývá poměrně rozmanitý, tak tentokrát se na čele příliš dvojice neměnily. Od začátku se do čela dostali členové JKM bowlingového týmu David a Helena Mojkovi, když se čtyř her nasbírali 749 bodů ze čtyř her v prvním kole. 743 bodů si připravili jejich oddíloví kolegové Pavla Žáčková a Gabriel Limburský a na pomyslném pódiu doplnil tým Roman Vyhnanovský + Roman Šindler za nához 719 bodů.

První kolo hráli hráči dvě hry do svých řádků a druhé kolo hrály dvojice čtyři hry se střídáním po frejmu. Ze druhého kola postupovalo nejlepších dvanáct dvojic. První tři dvojice byly ve stejném složení, akorát lehce se změněným pořadím a pět dvojic neprošlo tzv. cutem do finále. Míla Hejna a Tomáš Dospěl si po druhém kole zabalili, ale nakonec nepostoupili jen o pár kuželek.

Ve finále zaznamenali ve třech hrách se střídání po frejmu čtyři dvojice nad 500 bodů. A slaninové brambůrky putovali dvojici Anička Doubravová. Bronzové medaile vybojovali mladí junioři Pavla Žáčková s Gabrielem Limburským. Stabilní medailisté radavských turnajů jsou Martin Vyhnanovský s Romanem Šindlerem a tentokrát brali stříbro. Dominantní dvojící celý turnaj byli Helena Mojková a David Mojka. Především David ukázal, že se v juniorské bowlingové reprezentaci České republiky neocitl náhodou. A stylem start-cíl a výborným finálovým náhozem 632 tato dvojice získala zcela zaslouženě zlaté medaile. Gratulujeme!

Výsledky a fotografii nejlepších dvojic najdete v příloze.