Senior Cup Tour ValMez, prosincový

Rosťa Kala opět neporažen a opět Seniorem roku Valašského Meziříčí

V Xbowlingu ValMez jsme ve velmi netradiční termínu, v úterý 21.12.2021, ukončili další celoroční sérii. Tentokrát to byl Senior Cup Tour ValMez 2021. Ještě v pondělí ráno to vypadalo na „plný dům“, což by bylo 18 hráčů, jenže různé peripetie zapříčinily, že se závěrečného turnaje zúčastnilo 14 hráčů.

Zvolili jsme zajímavou herní variantu. 7 her, z nichž se ta nejhorší škrtla, a bez finále. Hrálo se Amerikou a po 4. hře se hráči posunuli na pár drah vpravo. Náš názor? Na rovinu, velmi se nám to líbilo. Turnaj měl spád, nebyly žádné zbytečné prostoje, a každý si, opět dle našeho názoru, zahrál pěknou porci her. Časově to bylo také ideální, cca 3 hodinky. Takže opravdu vážně zvažujeme, že tento systém zavedeme v 7. ročníku našeho Vašeho Seniorka, v roce 2022. A teď si pojďme zrekapitulovat samotný turnaj.

Již před začátkem bylo jasné, že se strhne obrovský boj nejen o prosincové vítězství, ale hlavně o celkové pořadí, páč tento turnaj byl dvojnásob bodovaný. Ze zdravotních důvodů totiž nemohl dorazit největší favorit na celkové vítězství, Peťa Bittala. Tímto mu přejeme brzké uzdravení a těšíme se, až mezi nás opět zavítá. Na poslední chvíli se přihlásil obhájce Seniora 2020, Rosťa Kala a tak již nebylo tak jednoznačné, že budeme korunovat nového Seniora roku.

Před přesunem drah, tzn. po 4. hře, bylo pořadí velmi zajímavé. Ani ne tak tím, že v čele startovního pole byla Iva Fojtíková (599 b.) a ani ne, že druhý byl Radek Šobora (597 b.) a také ani tím, že třetí místo okupoval Zdeňa Labaj (595 b.). Krásně se seřadili, což? Spíš jsme v horním patře tabulky marně hledali aspiranty na celkové vítězství. Rosťa Kala (549 b.) byl sedmý, Richard Malenda (545 b.) osmý a Zigi Kokurowski (528 b.) až desátý. Ještě, jako vždy, doplníme průběžnou TOP šestku po této první části. Čtvrtý byl Radek Capil (585 b.), pátý Víťa Hasník (569 b.) a šestý Franta Mlčák (555 b.).

Turnaj nabral ty správné obrátky a začaly se dít věci. Rosťa Kala zahrál ve třech hrách skvělých 682 bodů a bylo vymalováno. Celkový součet 1240 bodů nedokázal zahrát již žádný z hráčů. Nejvíce se mu přiblížil Radek Capil (1195 b.), který svůj velmi dobrý výkon okořenil nejvyšším náhozem turnaje, pěkných 244 bodů. A bum ho, najednou z toho bylo krásné druhé místo. I když vedení Iva Fojtíková (1183 b.) neudržela, tak opět dokázala, že je opravdu VELKOU hráčkou a třetí místo mezi touto smečkou chlapů je krásný výsledek a titul nejlepší ženy Valašského Meziříčí je fakt ve správných rukou. Čtvrtý Zdenda Labaj (1126 b.) a pátý Radek Šobora (1105 b.) sice svá postavení neudrželi, přesto musíme konstatovat, že celkově zahráli oba dva velmi dobře. A spokojený musí být i Pepa Novák (1084 b.), který se na konečné šesté místo dokázal prodrat až jedenácté pozice po 4. hře.

A jak celkový pořadím zahýbal závěrečný prosincový turnaj? Titul Senior Valašského Meziříčí 2021 obhájil jako první v šestileté historii Rostislav Kala (150 bodů), kterému k vítězství „stačilo“ 3x vyhrát. Co k tomu dodat. SEDMÝ, slovy SEDMÝ start Rosti v turnaji a vždy skončil nejhůř PRVNÍ. Hon na lišku bude jistě pokračovat v příštím roce. Druhé místo nakonec po přetahované vybojoval Richard Malenda (135 bodů) i když byl na centru vyhlášen jako druhý Zygmunt Kokurowski (127 bodů), který obsadil konečné třetí místo. Při kontrole výsledků bylo zjištěno, že se populárnímu Zigimu omylem přičetl i šestý výsledek. Ještě, že jsou oba na bedně a symbolické odměny byly stejné. Takže se tímto Ríšovi omlouváme a Zigimu vlastně také. Nejlepší ženou byla zcela jednoznačně Ivana Fojtíková (122 bodů), která ze čtyř odehraných turnajů stála 3x na bedně, čímž jen potvrzujeme řádky napsané výše. Celkové pořadí a výsledky turnajů roku 2021 jsou k prostudování ZDE.

Senior Cup Tour ValMez 2021 je minulostí a před námi je již 7. ročník našeho Vašeho oblíbeného turnaje. Začínáme v sobotu 8. ledna 2022 a věříme, že tentokrát již bude série kompletně složena z 12 turnajů. OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní. POZOR, z provozních důvodů začíná turnaj v 13:00 hodin. Předehrávka je ve čtvrtek 6.11.2022 od 18:00 hodin. PROPOZICE pro rok 2022 budou zveřejněné do konce roku.

Díky všem za parádní bowlingové úterý a těšíme se s Vámi vrzy na viděnou. Přejeme všem krásné a pohodové Vánoce a do roku 2022 především to zásadní, to jest zdravíčko.